ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 8. 2017 05:38

Ale v zásadě pochopil. Ono podle té tabulky by se fakt mohlo zdát, že platby zadané po 20:00 dojdou D+2 (D+1 jsou odepsány, D+1+1 jsou v jiné bance). Ale to je snad nesmysl ... i když u bank nic není dostatečně absurdní.

Platby v rámci banky tu snad nikdo neřešil. Tam mne poměrně překvapuje, že jsou období, kdy to není "on-line".
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 8. 2017 08:19

drkarel: díky moc, aspoň někdo chápe, co mě zmátlo. Teď jsem si přečetl soukromou zprávu, kde mi jistý uživatel píše, ať své příspěvky smažu, protože tím prý dokazuji, že neumím číst, nebo jsem hloupý.

Tohle fórum ve mně někdy vzbuzuje obavy, chtělo by to možná více pokory. Člověk aby se za chvíli bál něco špatně pochopit, zeptat se na trivialitu, a pokud by si, karle, tvý předřečníci všimli, příspěvek jsem zeditoval. Ono to fakt působí tak, že jsou tři pásma - do 12.00, do 20.00 a po 20.00. Přitom stačilo napsat, že D+1 je nejpozdější termín a platí v pracovní dny vždy po 12.00.

Neexistují blbé otázky, jen blbé odpovědi. A dík, že aspoň před karlem si nemusím připadat jako absolutní pitomec.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 8. 2017 08:35

Njn, tady jsou skoro všichni strašně chytrý (včetně mě). :D Z toho si nic nedělej. No, ale je tu ještě varianta, že onen uživatel má pravdu, a že jsme blbí minimálně dva. Nu což, i mentálně pomalejší mají právo na život. :)

Problém je, že já buď stíhám těch 20:00, nebo to nechávám na druhej den dopoledne (zadávat příkazy ráno mi vyhovuje víc, večer na to nějak už nemívám sílu), takže nevím na 100%, co se děje u příkazu zadaného mezi 20:00-24:00. Ale počítám, že po 20:00 už nejde dát splatnost na den D, ale až na den D+1 a že se to pak tudíž chová stejně jako příkazy zadané D+1 mezi 00:00 a 12:00. Na druhou stranu, pokud by banka takovou platbu provedla tak, že by prostředky dorazily až D+2, tak by se asi nebylo při reklamaci o co opřít.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 27. 8. 2017 08:55

Když se v ČSOB zadá příkaz v pondělí v čase 20-00, dorazí peníze v úterý (a to i v rámci banky). Peníze se odepíší v tom případě z účtu ještě v noci. Podivné je, že vnitrobankovní převod nemůže proběhnout večer, ale už může chvíli po půlnoci. Když se zadá příkaz k převodu do jiné banky v úterý 00-12, také dorazí v úterý. Vnitrobankovní proběhne stejný den při zadání kdykoliv až do 20.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 8. 2017 10:29

No, aspoň jsme si to ujasnili a třeba to pomůže i jiným slaboduchým jako já, co plavali v časech. Protože už to, že to tady takhle pitváme, možná ukazuje, že to zas tak triviální a jasné být nemusí. Samozřejmě, nejde o nic životně důležitého, platba dnes, nebo zítra. Ale na ujasnění bez útoků na mou bezesporu nižší ynteligenci by to šlo také. A to mě prý uživatel upozornil z důvodu, že moderuji na Mobilmánii, já mu odepsal, že ke smazání nevidím důvod.

drkarel: jo, jenže ty odpovídáš věcně, aniž by si člověk připadal jako blb. Chytrý můžete být všichni, bez ironie, ale jde o to, jakým způsobem člověk své znalosti servíruje a předkládá druhým.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 8. 2017 11:59

Tak ono možná stačilo napsat, že po 20:00 hod. lze zadat u příkazu k úhradě datum splatnosti až na nejbližší pracovní den... Hned by i ta tabulka byla přehlednější.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tx999 27. 8. 2017 13:39

Delitzsch píše:Když se v ČSOB zadá příkaz v pondělí v čase 20-00, dorazí peníze v úterý (a to i v rámci banky). Peníze se odepíší v tom případě z účtu ještě v noci. Podivné je, že vnitrobankovní převod nemůže proběhnout večer, ale už může chvíli po půlnoci. Když se zadá příkaz k převodu do jiné banky v úterý 00-12, také dorazí v úterý. Vnitrobankovní proběhne stejný den při zadání kdykoliv až do 20.

Je to o nastaveni systemu. IMHO v CSOB probiha po osme vecer denni zpracovani dat, a proto v te dobe nelze prevadet. Je treba si uvedomit, ze ve vetsine tradicnich bank jsou ruzne historicke systemy, ktere nejsou pripravene na real time operace a jejich nahrazeni neni ani levna ani jednoducha zalezitost, takze se to proste deje postupne.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 28. 8. 2017 12:57

Radek.Hulan píše:Existuje někde "pilotní provoz" nového bankovnictví ČSOB? Viděl jsem novinku, že se připravuje, screenshoty, ale netuším, zda to třeba není "public beta" :)


Žádný testovací režim nemají. Na oficiální dotaz ohledně termínu spuštění odpověděli :arrow: "na podzim". Takže informace zatím žádné konkrétní.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 8. 2017 13:08

Tak testovací režim je v podstatě Era, to bude víceméně to samé, akorát v zeleném... teda vlastně modrém. Podle popisu i obrázků na stránkách ČSOB tam vlastně rozdíl ani nevidím: https://www.csob.cz/portal/nezarazene/n ... nkovnictvi
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod losalamos 29. 8. 2017 08:18

Bankovnictví v ERA je nedodělek. Tam zamrzli kdesi na půli cesty. Kus bankovnictví mají v novém kabátě ale spousta funkcí tě přepíná do původního bankovnictví. To je snad jakási schizofrenie. Celkový dojem z bankovnictví u ERA je méně než vlažný. Nechci teď hodnotit, zda je uživatelsky příjemnější nová nebo stará verze.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 8. 2017 09:28

No právě proto jsou docela vysoké šance, že nedodělek bude i nové IB ČSOB... :-)

Akorát je možné, že to původní IB už oddělají a výpisy si půjde stáhnout už rovnou z nového IB.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 8. 2017 10:10

Myslím, že to bude dodělané IB Era. Sami asi dobře vědí, že ten nedodělek je nepoužitelný, ale obrázky jsou jasně z Era portálu (v modrém). Nevím, já jsem na staré IB zvyklý a přišlo mi vcelku přehledné (když jsem se naučil, kde co je). To nové mi moc nevyhovuje.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 30. 8. 2017 07:40

"...ČSOB se od září rozhodla razantně snížit úrok. Klienti s nadprůměrnými příjmy budou nově platit 7,9 procenta namísto dosavadních 17,9 procenta..."

Že by kreditka s lidskou tváří?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Heavy71 30. 8. 2017 08:07

17,9% je i úrok při čerpání kontokorentu. Musíš to víc upřesnit a ne to takhle vytrhnout v půlce věty.
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 30. 8. 2017 08:46

Jo, je to tak 7.9 pa na kreditce, premium banker uz mi to rikal 14 dni zpatky, ze se to chysta.
Mimonik
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků