Jaký účet si vybrat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 5. 2011 09:02

Potřebuji poradit a současně trošku rozvinout diskuzi na téma - bankovní účty.
Chtěl bych si založit bankovní účet v nějaké bance.

Parametry účtu: (měsíčně)

3- příchozí platby

2- trvalé příkazy
2-příkazy elektronicky přes internetbanking
1-inkasní příkaz

2-výběry z bankomatu vlastní banky

Rád bych využíval klasickou běžnou platební kartu pro placení v obchodech. Jen nevím jaký je rozdíl mezi embosovanou a neembosovanou. Připomínám, že do zahraničí vyjedu tak maximálně do okolních států na dovolenou a to jen 1 x za rok.Jsem z města cca. 30 km od Prahy, ale v Praze pracuji.

Napadlo mě toto řešení-napíšu klady a zápory

M-banka
+možnost změnit limity karty v inter.bankovnictví
+nízské poplatky
-nemá pokladny, pokud nemám kartu, nevyberu nic
-drahé zahraniční platby

FIO-banka
+účet prakticky ve všem zdarma
+výběr na pokladně nad 1000 Kč zdarma
-základní karta zdarma neumožní platby na internetu

Pak ještě Poštovní spořitelnu nebo Unicredit Expres konto.

Co mě poradíte?
Máte nějaké info o UniCredit Bank - konto Expres?

U UniCreditu by mě příchozí a odchozí platby vyšly na cca. 46 Kč, včetně 2 výběry z bankomatů zdarma. Je to výhodné dle vašeho názoru? Ještě je tam konto Partners za 89 Kč s řadou výhod.
(emb.karta, výběr na pokladně, 10 odch.položek elektr., trval.příkazy)

Díky
anonymni

Odeslat příspěvekod filip893 5. 5. 2011 09:17

Embossovaná karta - Visa, Mastercard
Nembossovaná karta - Visa elektron, Maestro

Rozdíl mezi nimi je pouze ten, že embossovanou kartou jdou dělat i offline transakce (takzvaně žehličkou), dneska už spíše rarita. Ovšem některé eshopy rozlišují akceptaci například Visa elektron a Visa, ne všechny berou oba tipy.

Pokud by ti nevadilo držet průměrný měsíční zůstatek na účtu 15000 Kč, pak takovýto účet má poštovka zdarma.

Ještě není špatné uvažovat o AXA spořícím účtu, ke kterému je zdarma vydaná platební karta, zdarma jsou i dva převody v měsíci.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 5. 5. 2011 09:47

kamarad.michal píše:FIO-banka
+účet prakticky ve všem zdarma
+výběr na pokladně nad 1000 Kč zdarma
-základní karta zdarma neumožní platby na internetu

:arrow: http://www.mesec.cz/clanky/s-platebnimi ... internetu/
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 5. 5. 2011 10:01

U mBank máš pár výběrů do měsíce (v závislosti na objemu plateb příkazy a kartou) zdarma ze všech bankomatů. K tomu stále se rozšiřující síť pro cashback. A jiné poplatky při zamýšleném použití žádné.

Z FIO si zdarma vybereš jen v pár jejich bankomatech (ve svém okolí neznám žádný "jejich").

Na platby v zahraničí je tu doporučována AXA, konkrétně jejich spořicí účet s kartou je velmi dobrá kombinace.

Embossovaná karta umožňuje offline platby (třeba když obchodníkovi nefunguje připojení k bance), dnes většinou nevyužiješ, ale není to tak dávno, co mě s neembossovanou kartou vyfu*kovali na benzínce na dálnici v Německu(!). Na druhou stranu při hodně častém používání v -ehm- různých oblastech je u embossované karty větší možnost pokusů o zneužití (zfalšování podpisu).
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 5. 2011 10:02

Zaloz si obe. Jsou zdarma, neni co resit. Vyzkousis si, co ti vyhovuje a "prebytecny" zrusis, nebo budes vyuzivat kombinaci.
Ja vyuzivam kombinaci vice uctu, ale kdybych se mel spokojit jen s jednim, priklanel bych se k Fio.
Pokud platis v cizich menach, urcite doporucuji Axa sporici ucet a kartu k nemu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 5. 5. 2011 14:35

Z těch účtů "zadarmo" je dnes opravdu nejlepší FIO. Více účty najednou bych se asi nestresoval. FIO je levné či zadarmo, zkušenosti a ohlasy jsou veskrze pozitivní a hlavně je to snad jediná česká banka u nás :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 5. 2011 15:55

Ale jen vybírejte rozinky z vánočky :). Když má někdo zajímavou nabídku, tak proč z ní nevyužít to, co se mi hodí. Např. bezpečnost karet mBank je jedna z nejlepších u nás - konkurovat jim může snad jen Cetelem. Navíc limity na kartách FIO jsou zoufalé (nad 30 000 Kč jen výjimečně, po schválení na základě zůstatků a obratů).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 5. 5. 2011 18:28

kamarad.michal: idealne FIO na bezny provoz a mBank kvuli karte. Pokud jsi ochoten spravovat 2 ucty.
PatrikChrz: Pro tebe jsou ty limity mozna zoufale, ale myslim ze vetsine lidi budou stacit. Ale je urcite dobre to vedet.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 5. 2011 04:16

Na běžné použití s tím jde vystačit, ale občas potřebuji vybrat větší částku - ještě než zmršili OUZ od PS, tak jsem vybíral jejich kartou a na limit 50 000 Kč týdně jsem narazil docela často.
Můj rekord je 240 000 Kč (3 výběry za sebou kartou mBank)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 5. 2011 07:34

Mbanka má karty nejbezpečnější asi kvůli možnosti měnit limity on-line a zakazovat intert.platby?

Teď mám info od Poštovní spořitelmy, že od 1.7.2011 kromě změny sazebníku zavádějí on-line, ale i tiskopis možnost blokaci platby kartou na internetu. Všechny transakce kartou na internetu prý budou autorizovány sms kódem an mobil.

Sice ne od 1.7.2011, ale později připravují možnost nastavení limitů karet také v inter.bankovnictví.

Toto mě sdělil pracovník Poštovní spořitelny na můj dotaz. Dokonce to píšou už i v nových obchodních podmínkách. Konečně jsem se dočkali blokaci karet a správa na internetu bude fajn.
anonymni

Odeslat příspěvekod LGA 9. 5. 2011 07:43

Předpokládám, že službu (blokaci plateb na internetu) musí zavést (ochotně zprovoznit) ČSOB, když jsou karty od ní.
Doufám že to půjde i u nové Maestro od FIO.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 5. 2011 07:53

Nemusi vubec nic a pravdepodobne to neudela - stejne jako neumoznuje na FIO kartach cash back (ktery drive sel).
Proste se snazi je vuci svym kartam maximalne znevyhodnit)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 9. 5. 2011 13:17

Ono je taky v dnešní době nelogické, proč FIO nevyužije dva způsoby... rozkromtřit se s tou bandou ***** belgickou a nechat vydávat karty jinou bankou a nebo si už konečně vytvořit své.. A klidně, ať dotují jen jeden výběr zdarma kdekoliv a zbytek stojí třeba 35,-.. mě je to fuk
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 5. 2011 14:01

A to zase me by se nelibilo, zbytecne naklady, ktere by se mohly projevit jinde - viz mBank a omezeni na 10 plateb.

Ii kdyz na me je ii tech 6 Kc dost a radeji si dojedu na pobocku nebo do jejich bankomatu (mimochodem, kdyz jsem si v nedeli jel pro petikilo na Strizkov, tak jsem ho docela hledal, obesel jsem celou stanici zvenci a pak jeste jednou zevnitr. Nakonec jsem zjstil, ze je v mezipatre, kam se da dostat jen z jednoho nastupiste docela divnym zpusobem).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 5. 2011 18:26

PatrikChrz: to ses měl zeptat, o tom bankomatě na střížkově vím, nedávno jsem kolem něj šel :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků