Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod treborit 16. 1. 2019 15:23

nevypnuli, dnes odeslane platby dorazily dnes.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 16. 1. 2019 15:44

A proč by měli D+O do 11:30 vypínat? Vše je samozřejmě funkční.

Okamžité platby budou mít své opodstatnění po 11:30, o víkendech a svátcích.

1 Kč poplatek si mohli odpustit. Je to opravdu stejně hloupé jako 5 Kč za odchozí transakci na počátku AB. (Na druhou stranu jsem díky odmítnutí tohoto poplatku přišel o 0,2 p. a. na SÚ.)
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 16. 1. 2019 15:57

Proc? Protoze jsou u AB negarantovane a protoze to v AB delaji pro zisk (viz tva poznamka, ze si mohli poplatek odpustit). Navic ten cas mohou bez zvyseni nakladu prece posunout na 15:59... tedy O HODINU POZDEJI NEZ OKAMZITE PLATBY, lze zadavat defaultne do 14:59 do zúčtování, nebo se pletu ? viz https://www.cnb.cz/miranda2/export/site ... oha_03.pdf Okamžité platby od účastníků jsou přijímány do daného účetního dne od 15:00 hod. dne D-1 do 15:00 hod. dne D prostřednictvím systému XAMOS.

Stejne to prece udelala fio banka. Zrusila pred casem platby do 9h... protoze chtela vydelat za zrychlené platby!!

A viz odkaz, co jsem poslal. Tak co se tam nepovedlo? Jo a IMHO 99% nic o 11:30 ani netusi...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 16. 1. 2019 16:13

Aktuálně je D+O funkční. Z toho důvodu nabízí stále jeden z nejflexibilnějších účtů na trhu. K tomu mají 100 tis. Kč na BÚ za 1 % p.a. a provedenou mobilní aplikaci. Za mě je top transakční účet.

Pokud se něco změní (zrušení, zpoplatnění, apod.), přizpůsobím se a své aktivity přesunu o dům dál. Všichni zde na fóru víme, že možností je více.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 16. 1. 2019 16:22

Richee ma pozdejsi D+0 cut time a o půlku vyssi urok.
Airbank je banka, co čili na zisk z poplatku.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 1. 2019 16:49

Před nedávnem jsem zadával páteční D+0 platbu, dostatečně včas, ale neprovedla se. Tuším že to bylo v pátek 21.12. Air Bank to poslala do clearingu až ve čtvrtek 27.12. Netuším, jestli to takhle dělají každý pátek anebo se na páteční dopolední dávku tenkrát vykašlali kvůli tomu, že všichni už byli na dovolené. 8-) :twisted:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 16. 1. 2019 17:45

Náhodou je to super služba a až to budou podporovat všechny banky, tak to bude super. Člověk ihned převede všechny peníze na lépe úročený účet, když některá z bank zlepší podmínky a 1 Kč je super poplatek na to, že ČS si za to má brýt snad 100 Kč, anebo kolik jsem to četl.
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eR99 16. 1. 2019 17:53

Franklin píše:Před nedávnem jsem zadával páteční D+0 platbu, dostatečně včas, ale neprovedla se. Tuším že to bylo v pátek 21.12. Air Bank to poslala do clearingu až ve čtvrtek 27.12. Netuším, jestli to takhle dělají každý pátek anebo se na páteční dopolední dávku tenkrát vykašlali kvůli tomu, že všichni už byli na dovolené. 8-) :twisted:


21/12/2018 jsem s platbou zadanou během dopoledne také v režimu D+O nepořídil. V režimu D+O mi proběhly v tento den pouze platby zadané předem s datumem splatnosti 21/12.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 1. 2019 19:39

hannys85 píše:Člověk ihned převede všechny peníze na lépe úročený účet, když některá z bank zlepší podmínky

Ano, v tomto případku opravdu záleží na každé sekundě... Kolik budeš převádět? Částku ve výši státního dluhu České Banánové Republiky na účet úročený o 0,2% více?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 16. 1. 2019 21:06

Páteční cut off time pro odchozí platby z Airbank je 16:00.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 16. 1. 2019 21:19

eR99 píše:(Na druhou stranu jsem díky odmítnutí tohoto poplatku přišel o 0,2 p. a. na SÚ.)

Podle čeho tak usuzuješ na tuto souvislost ? Na začátku jsem u AB také odmítl pár poplatků, a pak mě to přestalo bavit, tak jsem pak dlouho nic neplatil, ale finance mi tam přicházely a spořák byl od založení vždy s nenulovým zůstatkem (což není nic obtížného).
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 16. 1. 2019 22:04

Přistoupil jsi na začátku k AB pragmatičtěji než já. :) AB jsem založil až po zrušení poplatku za odchozí transakci ve výši 5 Kč již bez bonusu 0,2 % p.a. ( V té době byla na spoření a placení DK, KK jsem ještě neměl, dobrá AXA.)
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 16. 1. 2019 22:55

čulibrk píše:Páteční cut off time pro odchozí platby z Airbank je 16:00.


To jsem nepochopil, to by uz nestihli kdyz bys to zadal v 15:59 :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 1. 2019 00:23

za 1 Kc to ale bude fungovat jenom z airbank do siditelny. obráceně z šiditelny do airbank za to chtějí 125 Kč, tedy jako cca 5 ojro. za ty prachy bejvalo kdysi telegrafický poslání peněz do jinýho města. dneska za ty prachy by to museli nosit na zlatým podnose do baráku.
vono to stojí ani ne deset halířů a chtěj za to 10x tolik (1 Kč) nebo 1250x tolik ( u šiditelny ).
chápu to správně že ostatní banky to neuměj prostě o víkendu či večer připsat ?
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 1. 2019 06:51

Ano, zatím to neumějí...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků