Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Senty 22. 2. 2011 09:57

Skupina PPF, za níž stojí nejbohatší Čech Petr Kellner, chce ještě letos otevřít svou první retailovou banku v Česku Air Bank
Senty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 2. 2011 09:59

svou první? Tiulek jako z blesku, ale komu myslíš, že patřila eBanka po prodej z Expandie před tím, neži ji koupila RB?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 2. 2011 17:39

A co třeba PPF banka :). Oficiálně sice necílí přímo na retail, ale zřídit si tam účet pro soukromou osobu není problém.
S docela divím, že to řeší další bankovní licencí a ne spíše novým obchodním jménem jako Poštovka/ČSOB
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 2. 2011 18:10

Pokud bude tvrdě konkurovat velké čtyřce, tak to bude legrace. Prostor tady je pro konkurování rozhodně je ;-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 22. 2. 2011 18:23

Budou rádi pokud tu ještě budou za pět roků. Kellner nedělá charitu ale byznys. Pokud tedy nebude v předem dané době v očekáváném zisku tak...
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 2. 2011 18:30

SocPredator: Tem bude tezko konkurovat, ti ziji z lidi, kteri nejsou ochotni menit ucet.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 2. 2011 18:59

Záleží s čím příjde, ale účet zadarmo nepočítám, že tato banka nabídne
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2011 19:26

Třeba budou mít on-line blokaci peněz na kartě 8-) .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 2. 2011 19:27

Na to mám komerčku :-) To nepotřebuju nějakou novou banku :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamila Ondráčková 13. 5. 2011 12:14

Přečtěte si o chystané Air Bank. Banka o sobě říká, že bude první bankou, kterou budou mít lidé rádi. Nová banka se nebude profilovat jako internetová banka a také nechce nabízet účet zdarma.

http://finexpert.e15.cz/bude-air-bank-p ... -lide-radi
Kamila Ondráčková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 13. 5. 2011 12:24

Nová banka slibuje, že některé věci bude dělat úplně jinak, než je u nás zvykem. „Nechceme být vidět například tak, že dáme stamilióny za reklamu,“ prozrazuje další zajímavosti budoucí mluvčí.

No pokud nechteji byt videt, tak se rozhodli velmi dobre :mrgreen: :mrgreen:

Nechceme se soustředit na to, abychom nabízeli účet zdarma, ten fakticky neexistuje. Když banka nevydělá peníze na poplatcích za vedení účtu, vybere si je jinde,“ míní budoucí mluvčí Kocman.

Tak tim urcite nekoho presvedci, aby presel. Zvlaste v dobe, kdy tech uctu zdarma je uz vic.

No osobne jsem zvedav, co predvedou, ale s timhle pristupem to bude spise ono zname "velke kulove".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 13. 5. 2011 16:51

Obzvlášť ta druhá citace naznačuje, že jsou tedy dost mimo. Jestli tomuhle věří, tak opravdu nechápu, jak chce prorazit v ČR? Výrazy "vedení účtu" a "poplatky" by jako nová banka neměli snad používat vůbec.

A za tímhle stojí Kellner? To bude slušnej dotační výcuc :shock:
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 5. 2011 18:43

on ten Kellner je nějaký chytrý :-D Prý bez poplatků nevyděláme :-D :-D A že to u FIO banky jde 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 5. 2011 20:26

Také jsem zvědav, s čím chtějí přijít.
Nadstandardní služby? Jako kvalitou? - To jako jde peníze z jedné banky do druhé převést nějak "kvalitněji"? Nebo rozsahem? Těžko rozsahem budou konkurovat např. České spořitelně.
No uvidíme, třeba nás nakonec překvapí a přijdou s něčím zajímavým.
Jinak mi z článku mi celkem nedává smysl věta, že "balíčková konta jsou nepřehledná" - tak to mě naopak přijdou velmi přehledná, pokud je balíček udělán kvalitně; zaplatím paušál a pak už se o nic nestarám. Na druhou stranu když to jde i bez toho paušálu (FIO), tak proč za něj platit :).

Dneska jsem byl v pobočce FIO na Pankráci a ze třech přepážek u dvou lidi zakládali účty :). Docela chci vidět jak budou FIO a mBank konkurovat. Ale třeba má nějaké eso v rukávu - když už budou mít ty pobočky, tak celkem chybí v levných bankách bezpečnostní schránky :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 5. 2011 22:02

Patriku v dnešní době bohužel existuje spousta lidí co jsou prostě jebnutí a ten Home Credit využijí ... a vůbec bych se nedivil, kdyby home credit podřídil pod tu svou novou bančičku a tak na klientech lichvářil i s bankovním poplatkem za účet
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků