Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lemming 25. 1. 2018 16:31

Tomáš Marný píše:Kdežto když si do šanonu začnu ukládat faktury a účtenky z oněch nákupů, tak budou mít i informace o nákupech. Takže fakt nevidím důvod, proč to používat...


Však tě nikdo nenutí. Můžeš nepoužívat Šanon, ale zbytek IB funguje stejně dobře. Ale u Fia proste MUSÍŠ předávat informace třetí straně, nebo NFC používat nemůžeš.

A, pokud vím, tak přes Android Pay nejde vybírat v bankomatech, s tím Air Bank custom řešením by to jít mělo.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod mpistora 26. 1. 2018 00:20

lemming píše:A, pokud vím, tak přes Android Pay nejde vybírat v bankomatech, s tím Air Bank custom řešením by to jít mělo.

Nejdřív ne, možná později. Na https://www.airbank.cz/novinky/placeni- ... acatecniky o tom píšou:
Mobilem si také ještě nějaký čas nevyberete z bankomatu, i když na tom také pracujeme.
mpistora
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jenda_s 29. 1. 2018 13:45

potřeboval bych se zeptat k bonusovému úročení...

Našel jsem všude, že je nutné 5x zaplatit v měsíci kartou, aby se následující měsíci bonusově úročilo. A jde mi o to, jestli je nutné zaplatit 5x v daném měsíci kartou nebo se daná platba musí zaúčtovat v daném měsíci.

Příklad: Platba kartou 31.1. zaúčtuje se stoprocentně až v únoru. A je to z pohledu nároku na bonusovou sazbu platba lednová nebo únorová?

Díky
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 1. 2018 13:54

Myslím, že zaplatit.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 29. 1. 2018 14:17

Zaplatit, obratem se vybarvují zeleně kolečka.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 29. 1. 2018 15:54

Ano, hned po platbě se vybarví kolečka. Ještě před zaúčtováním.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 6. 2. 2018 21:10

NEmilé...přestala mi fungovat debetka rok před koncem platnosti (už podruhé :hm , předtím u ERA). U ERA to muselo jít reklamačním procesem přes pobočku. aby bylo převydání gratis

.... u Air vidím v IB žádost o náhradní kartu, ale bude to u minitarifu gratis? jsem z toho jelen...v OP se mluví cosi o "Poplatek za vydání náhradní karty..." ale ceník položku vydání "náhradní" karty neobsahuje...snad to platí:
https://www.penize.cz/osobni-ucty/22438 ... maly-tarif

Díííky
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 2. 2018 02:24

Buď bych zavolal na pobočku nebo kartu zrušil a druhý den nechal vyrobit novou.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 7. 2. 2018 16:43

VYgenerování náhradní karty v IB včera a dnes jsem pro sichr v IB zrušil tu nefunkční, je tam výzva k udání důvodu zrušení, z toho usuzuji, že by to nemělo být zpoplatněno a co je hlavní, vyřízeno z křesla bez šlapání na pobočku :tleskani ...

Pobavila konfirmační hláška do meilu: "Platební kartu jsme poslali do věčných lovišť...." asi rozptýlení za ty trampoty v obchodě, dobrých 10-15 minut jsem paralyzoval obchod, jak kvůli té kartě musela pokladní 2x resetovat terminál...

...tak teď jen jak dlouho Air bude rtrvat výroba+doručení nové DK.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 2. 2018 01:37

Lafayette16 píše:Ano, hned po platbě se vybarví kolečka. Ještě před zaúčtováním.


V mb psali neco jineho. Jo a kdyz jsem se tam chtel podivat, tak "pokracuj casosberny dokument odstavka", proste amaterska banka...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 17. 3. 2018 21:25

Může mi někdo vysvětlit, proč ty ubožáci z Airbank nemají v roce 2018 okamžité vnitrobankovní převody?

Dneska už podruhý mi nepřevedli peníze hned a zase to bude viset někde do pondělí, jak za První republiky. :grr: :grr:
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 3. 2018 22:47

vpe píše:
Lafayette16 píše:Ano, hned po platbě se vybarví kolečka. Ještě před zaúčtováním.


V mb psali neco jineho. Jo a kdyz jsem se tam chtel podivat, tak "pokracuj casosberny dokument odstavka", proste amaterska banka...



Opakovaně ověřeno, že to funguje opravdu tak. Hned po platbě se vybarví kolečka.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lodgy 18. 3. 2018 06:47

dede píše:Může mi někdo vysvětlit, proč ty ubožáci z Airbank nemají v roce 2018 okamžité vnitrobankovní převody?

Dneska už podruhý mi nepřevedli peníze hned a zase to bude viset někde do pondělí, jak za První republiky. :grr: :grr:

Me to tedy vzdy prevedli okamzite. Spise sis nastavil pozdejsi datum splatnosti.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 3. 2018 07:40

Lafayette16 píše:
vpe píše:
Lafayette16 píše:Ano, hned po platbě se vybarví kolečka. Ještě před zaúčtováním.


V mb psali neco jineho. Jo a kdyz jsem se tam chtel podivat, tak "pokracuj casosberny dokument odstavka", proste amaterska banka...



Opakovaně ověřeno, že to funguje opravdu tak. Hned po platbě se vybarví kolečka.


Taky potvrzuji, maximálně do několika minut od platby se červený křížek v horní části IB změní na zelenou fajfku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 18. 3. 2018 08:50

Tak prý Airbank platby odepíše IHNED, ale na připsání na jiný účet v rámci banky mají 24 hodin. V téhle debilní bance nemá význam mít účet. Na tu nemá ani ČS.
dede
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků