Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Klient ps 12. 2. 2017 17:25

Taktéž z vlastní zkušenosti potvrzuji, že zrušení účtu v Air bank je problém pouze několika clicků.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod neosobně 12. 2. 2017 18:35

Koukám, že Air bank nabízí od 1. 1. 2017 suveréně nejvýše úročený USD spořák a to i mezi TV...záleží jak dlouho jí ten vyhlašovaný úrok vydrží...
Musí být S.Ú. navázaný na běžný účet? Nebo stačí u Air banky založit jen ten S.Ú. ?
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 12. 2. 2017 18:38

Účty nejsou nijak svázané. Můžeš si založit klidně jen spořící účet.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 12. 2. 2017 18:40

A koukám zpět do vlákna, to i na S.Ú. v USD musím splnit pro přiznání úroku nějaké stupidní platby kartou? Nebo jsou tam ještě i jiné podmínky přiznání toho úroku?
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 12. 2. 2017 18:52

Koukám do úrokového lístku, podmínka 5× zaplatit kartou platí jenom pro korunové účty.
Úroková sazba na USD a EUR spořícím účtu je bez podmínek.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 14. 2. 2017 21:43

Tak jsem si osobně založil účet u AB.
Rámcovou smlouvu mám k nalezení v IB, ale smlouvu o účtu nikoliv, což mě znervoznuje.
Tj. samá nejmodernější datová technika, žádné papíry a nakonec nemám ani blbej dodatek o zřízení účtu a to v žádné podobě... nebo jej tedy nemůžu v IB najít, měl by být u rámcové smlouvy..
Nejhorší je, že AB má katastrofální možnosti komunikace, na dřívější informační mail o jiných věcech vůbec neodpověděli, jejich call centrum je fakticky pořád obsazené neboli chrchlající automat, jak prej jsou všichni nemocní...děs běs
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 2. 2017 21:59

Ta rámcová smlouva automaticky obsahuje všechny produkty (účty, karty), které sis sjednal hned na počátku. Stačí ten dokument otevřít a přečíst si ho.

Pokud si v budoucnu sjednáš něco dalšího, objeví se Dodatek k rámcové smlouvě.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 14. 2. 2017 22:09

Díky...jsem to ale čtverák ))

Doufám, že se mě nebude účtovat ten jejich "Šanon", ani jsem to neotvíral, v obchod. podmínkách mají tuším, že jeho otevřením souhlasíte s jeho podmínkami.
Mám tzv. "malý tarif", tj. za vedení účtu nic neplatím, jen ten šanon mají v ceníku 25Kč, ale doufám, že mě jej nenaúčtují, když jsem na něj ani neklikl... ??

Prováděl jsem zkušebních nedokončených X zahraničních plateb z IB do 8 různých bank (při platbě OUR se tam vždy zobrazí celková cena platby, jak mě upozornila pracovnice AB)
Bohužel to má jednu chybu, poplatek byl zjevně instantně nastaven pořád stejný 34USD, pod tuším 10-15k USD je 22USD ...děs běs
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod neosobně 18. 2. 2017 17:22

Air bank 16.2. vydala nový sazebník úrokových sazeb... ale žádná změna úroků...asi abychom nezapoměli, že jsou úroky u nich plovoucí... :hm
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 18. 2. 2017 19:37

Změnila se jen adresa firmy.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod nikko 18. 2. 2017 22:06

neosobně píše:Doufám, že se mě nebude účtovat ten jejich "Šanon", ani jsem to neotvíral, v obchod. podmínkách mají tuším, že jeho otevřením souhlasíte s jeho podmínkami.
Mám tzv. "malý tarif", tj. za vedení účtu nic neplatím, jen ten šanon mají v ceníku 25Kč, ale doufám, že mě jej nenaúčtují, když jsem na něj ani neklikl... ??


Z Obchodník podmínek:
"Zvláštní podmínky pro Šanon:
Tím, že poprvé využijete Vy nebo Váš disponent Šanon, souhlasíte s těmito zvláštními podmínkami pro Šanon."
Pokud jsi na šanon ani neklikl, žádný poplatek 25 Kč nemusíš platit.

Můžeš také využít službu vrácení poplatků:
"Můžu si vaše služby zdarma vyzkoušet?
Za zkoušku nic nedáte, a to doslova, je zdarma. Založte si účet a my vám na něj budeme měsíc vracet poplatky za všechny běžné služby, které vyzkoušíte.
Poplatky vám sice nejdříve naúčtujeme, ale ještě ten samý den kolem půlnoci vám je vrátíme zpět."
(https://www.airbank.cz/co-vas-nejvic-za ... -vyzkouset)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 2. 2017 11:14

Nejsem klientem AB a potřeboval bych se zeptat na IB. Může mi někdo napsat, jak jsou standardně seřazeny na běžném účtu položky? Nejnovější nahoře? Díky
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 2. 2017 11:17

Ano, nejnovější nahoře.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod josefbuba 22. 3. 2017 22:19

Air Bank už platby neposílá D+0?
Zadal jsem tři platby zhruba 5 min před 12 hodinou (poslední email s potvrzením přišel 11:59) a doufal jsem, že platbu uvidím na účtu Creditas a nic. :/
josefbuba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 22. 3. 2017 22:20

Není deadline už v 11:30 ?
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků