ANO spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pan Jan 9. 11. 2011 12:36

Jedna spící kampelička se probudila, jsem zvědav s čím přijdou. Nadějí jsou ty lidé z Jednoduchého bankovnictví, ale otázkou je, nakolik se jim podaří ten jejich loňský manifest převést do praxe :-) Navíc podle mne na trhu je už dost těsno, třeba WPC Capital nebo Creditas budou velkou konkurencí. http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=720730
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalamancharo 9. 11. 2011 14:36

To jsem zvědav. Díky za info :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod kalamancharo 9. 11. 2011 16:03

http://www.anosd.cz/cz/vseobecne-podminky/ - Základní členský vklad družstva je 17.000,- Kč :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Jirik74 9. 11. 2011 18:34

Na webu ANO je zatím jen kopie dat z předchozí záložny Royal capital, tu konkrétní novou nabídku představí až v prosinci. Předpokládám, že "bezplatné a jednoduché bankovnictví" u nich bude znamenat i nulový nebo symbolický poplatek (korunu).
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 11. 2011 18:48

hlavně mi jejich web nějak nejede...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 11. 2011 06:25

No jsem zvedav, s cim prijdou. Jen bezplatne vedeni uctu a tuzemske transakce uz jsou na prorazeni na trhu malo, karty by museli dotovat, valka v oblasti urokovych sazeb vkladu je draha a rizikova,... necham se prekvapit :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 14. 11. 2011 16:20

Protože teď budu ukládat větší částku, poptal jsem se na situaci okolo ANO SD:

Dobrý den,

Zasílám odpovědi na Vaše otázky.
a) Své služby chceme oficiálně spustit 1.12.2011, ale již v současné době jsme schopni uspokojit požadavky klientů, jak na depozita, tak na úvěry. V současné době již obsluhujeme více jak 1500 členů.
b) Výše depozitních sazeb se pro vyšší částky bude pohybovat na úrovni MSD pro horizont do 24 měsíců, ale na delších splatnostech budou nad trhem a to i pro menší částky. Výhodou je naše flexibilita a možnost připravit TV i spořící účet na míru. Sazby na spořících účtech vycházejí ze sazeb na TV.
c) Ano, účty půjde zakládat na dálku, ale pravděpodobně až od 1.12.2011.
d) V současné době je členský vklad 17000Kč. Proto do budoucna uvažujeme o snížení členského vkladu, ale vše bude záležet na členské základně, která snížení v letošním roce nepodpořila.

S pozdravem,
Jiří Tuvora
kalamancharo

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 14. 11. 2011 18:16

Hmmm, to jsem tedy zvědav, vzhledem k tomu vysokému členskému vkladu moc klientů nenaberou a úroky díky tomu tedy zůstanou vysoko.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 28. 11. 2011 23:50

Trochu se hnuly ledy - http://www.anosd.cz/ :
- členský vklad stále 17 000, ale už jej stačí splatit do 18. měsíců (jednorázově 1 000)
- online lze zažit účty, ale nikde nemohu dohledat úrokové sazby?!
kalamancharo

Odeslat příspěvekod kalamancharo 15. 1. 2012 14:15

Teď jsem si uvědomil, že se zde neprobírají (při radách, v porovnáních - články na různých serverech) produkty této kampeličky ANO. Dovolím si tedy sdílet přehled úrokových sazeb http://www.anosd.cz/cz/aktuality/?id=6 (je to na úrovni MSD, někdy dokonce lepší). Bohužel členský vklad 17k je pro mě přespříliš, zvlášť po zkušenosti s Unibonem :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod xls 15. 1. 2012 16:16

Výše členského vkladu, minimální základní kapitál, ztráty, na webu přestali publikovat i povinné materiály zhruba předloni. To je myslím dost důvodů, proč je do srovnání úročení neuvádět. Docela by mě zajímalo, jak chtějí přežít.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 7. 2012 12:33

Stále zde nikdo neuvažuje o vkladu do této družstevní záložny ? Já váhám, co udělat s penězi z Unibon(u), které vyzvednu v pondělí. Když jsem počítal, že bych upřednostnil úročení stylem úroky z úroků před připisováním úroků měsíčně na běžný účet a raději o něco nižší vklad než 2,5 M (vyšší sazba "jen" o 0,05 % p.a.) pro 100 % pojištění vkladu včetně úroků po celou dobu vkladu, tak při vkladu 2 M CZK při úrokové sazbě 5,00 % p.a. na 5 let u ANO, by vybíraná částka po 5 letech činila o 29.960 Kč čistého více, než momentálně druhá nejlepší nabídka na trhu a to sice vklad na 5 let u Akcenty na úrok 4,70 % p.a. Tak nevím, stojí ten risk 2 M za těch 30 tisíc navíc ?

Podle posledních informací má družstvo více, jak 1000 členů, objem vkladů více jak 150 mil Kč a kapitálová přiměřenost se pohybuje okolo 70 % (což by se samozřejmě velkým přílivem vkladů drasticky změnilo)...

Oproti tomu Akcenta má podle posledních informací počet členů 2398, aktiva celkem za 1,476 mld, výši základního splaceného kapitálu 183 mil a kapitálovou přiměřenost 13,32 % (tedy relativně zdravou)...

Tak tedy nevím, je to velké dilema. Za stejných nabídek bych volil jednoznačně větší a prověřenou Akcentu, ale zase na druhou stranu, proč se dobrovolně vzdávat těch 30 tisíc Kč, když funguje fond pojištění vkladů ? Je vůbec nějaká reálná šance, že by se v následujících letech pojištění uplně zrušilo, či nějak omezilo (např. na nižší částku), či nebude to v zájmu bank, kampeličky z tohoto systému pojištění vystrnadit ?
Ještě je možnost vkladu do Artesy, ta nabízí jen nepatrně horší podmínky, než Akcenta, ale u mě má i kromě podmínek o něco horší reputaci...

Děkuji za názory

P.S.: MSD zde neuvádím, jelikož tam mám vyblokovanou již téměř celou pojištěnou částku, jinak by nebylo, co řešit
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 19. 7. 2012 12:56

Základní členský vklad Akcenta 1 Kč
Základní členský vklad ANO 17 000 Kč.

Tento základní členský vklad není pojištěn. Orientačním výpočtem docházím k tomu, že v tvém případě musí ANO SD fungovat alespoň 3 roky. Pokud by skončilo dříve, jseš oproti Akcentě ve ztrátě, pokud později pak v zisku. je to jen o tom, jak jim věříš.

Pojištění vkladů se měnit nebude, cokoliv s negativním dopadem na záložny by vedlo k arbitrážím.

Jinak dobrý je vyplácení úroků měsíčně, u ANO zadarmo u Akcenty za 2 Kč.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gandalf007 19. 7. 2012 13:13

MarekVach: Proč to nevložit do MSD na někoho jiného, nemáš žádnou tak důvěryhodnou osobu?
I když to chápu jako snahu o diverzifikaci.
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 19. 7. 2012 13:20

No tak to už radši ANO SD než tohle. Jednak se spoleháš jen na jednu záložnu, jednak na to, že ta důvěryhodná osoba ti jednoho dne peníze zapře.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků