ARTESA, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod swetr77 8. 7. 2014 18:08

Kdy ti končí termiňák a pro jaké cenové pásmo to platí? A nemáš třeba ten revolvingový? Mi za 14 dnů a zatím nic nedošlo. Loni posílali měsíc dopředu email a týden před koncem ještě volali z lepší nabídkou než byla na webu. Tak jsem si říkal, že letos mají dost a nic asi nenabídnou, tak co budu dělat, ale tohle by šlo...

Termíňák mi končí 11.7., pro jaké cenové pásmo mi nenapsali, je možné, že je to pouze individuální nabídka a někdo s jiným vkladem dostane jinou. Psát kolik mam uloženo nebudu. Mám normální termínovaný vklad, bez revolvingu. Proste mi přijde, že nové členy nechtějí, ale staré si chtějí držet zuby nehty, pac se jim nechce nic vyplácet, ale to je jen můj názor.
Je to prostě o chlup vyšší sazba než nejvyšší aktuální v daném časovém horizontu, mám na mysli oproti J&T Bance.
Jinak jsem původně uvažoval o MPÚ, ale tohle je příjemné překvapení.
swetr77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 8. 7. 2014 18:26

Tato praxe individuálních úrokových sazeb pro stávající členy funguje již delší dobu. Loni v létě jsem obnovoval jednorázový TV za vyšších úrokových sazeb, než byly oficiální.

Tato praxe je pochopitelná. Samozřejmě je zájmem družstva udržet bilanční sumu na stejné výši, když vklady na max 5 let slouží pro poskytování úvěrů s daleko delší splatností. Na druhé straně nechtějí do zbytečného nabírání vkladů vysokými úrokovými sazbami pro všechny, když by pak pro ně neměli využití.

Za mne je to rozumná praxe.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 7. 2014 10:03

Přestože nejsem klient Artesy (a vzhledme k aktuálním podmínkám asi těžko kdy budu), tak to také oceňuji. Dnes, kdy se nejlepší podmínky nabízejí novým nebo v rámci retence odcházejícím zákazníkům (a to ve všech oborech), tak je dobré, když se někdo snaží hýčkat ty stávající.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 9. 2014 11:58

IB Artesi má zase výpadek. Už od rána. Doufám, že to není "výpadek", ale opravdu jen výpadek.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 10. 9. 2014 08:20

Ve věci nabídky výhodnějších úrokových sazeb na TV pro stávající klienty - prodloužení vkladů: pokud jste v nedávné době (třeba v posledních 2 měsících) řešili s Artesou zvýhodněnou nabídku pro stávající klienty, napište prosím sem nebo mně do soukromé zprávy, jaké podmínky - sazby nabídli. Za měsíc budu řešit jeden ze svých vkladů, cca 250-300 tisíc, tak ať vím, s čím cca mohu (snad) počítat....

Děkuji :)
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 10. 9. 2014 11:16

Je to tu někde na předchozí stránce a to samé nabídli i mě. Akorát se ozvali až den před koncem a to jsem jim napsal email nejdříve Já, jestli něco nemají a odepsali, že by mi stejně ten den volali a poslali tu zvýhodněnou nabídku.
BOSSHUGO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 10. 9. 2014 12:54

Děkuji. Tak budu čekat až do konce. :) A snad se ozvou.
lopatickaCZ
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod deepman 19. 12. 2014 16:32

Nový produkt v nabídce Artesy - termínovaný vklad Artesa BONUS
https://www.artesa.cz/osobni-finance/sp ... esa-bonus/
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 12. 2014 20:58


No konečně, přesto jsou pravidla stále mírné.. Po pádu posledních kampeliček měli jejich další podnikání zarazit úplně!!
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 20. 12. 2014 03:30

Jo a po padu tech bank predtim meli zarazit podnikani bank? :oboze
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sykora1 5. 1. 2015 23:56

Artesa ted stavajicim klientum nabizi urok 2.2/rok a 2.65/2 roky. Docela to zvazuji, zvlast pokud neplati jeste novy zakon o DZ. Mam se bat nejakeho rizika? Pojisteni by stale melo platit.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod malejarda 6. 1. 2015 11:19

Ja uz tam mam hodne penez urocenych 4% p.a. na 6 let, takze pridavat nad pojistenou castku nebudu.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 6. 1. 2015 11:22

Klidně to dejte na dva roky, zatím se není čeho bát. Ony stejně kampeličky po zavedení zákona pokrachují, tak aspoň budete mít na tu dobu - byť dost možná necelých dvou let - vyšší úrok.
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melolontha 8. 1. 2015 13:06

založit termínovaný vklad u záložny za stejných podmínek, jaké platily doteď, bude možné až do 1.7.2015. Všechny tyto vklady se budou úročit tuším až do konce roku 2017 dle sjednaných podmínek bez nutnosti zvyšovat členský vklad na 10% z vkladu. Co bude pak, nevím. Členský vklad navyšovat nebude nutné, ale u úročení asi k nějakým změnám dojde.

Pánům z ČNB by asi hodně ublížilo, kdyby na svých stránkách o problému informovali o trošku lépe... :-]
melolontha
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků