ARTESA, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 13. 7. 2012 17:21

Tak jelikož akce Unibon je již téměř u konce, přemýšlel jsem co dál. Zde vychvalované MSD mne i přes výborné úroky moc neláká, přeci jen objednávat se týden dopředu a pak kvůli všemu zase chodit na pobočku se mi nechce. Při monitoringu trhu jsem narazil na Artesu, která v červnu zvedla úroky, v některých případech i na úroveň MSD. Současně změnila sazebník, odpadlo spousta korunových poplatků. Tak jsem si řekl, zkusím je.

Pobočka v Praze útulná, personál milý a ochotný. Členský vklad je 100 kč, žádné zápisné. Je nutné založit běžný účet, na kterém je minimální zůstatek 100 Kč. Lze založit IB, které hodnotím jako velmi povedené a přehledné.

Platí se v podstatě jen za vklad hotovosti (nutné pro vložení minimálního zůstatku při založení) a převod mimo Artesu, obojí za 1 Kč. Ostatní služby při využívání účtu jen jako spoření jsou zdarma. K účtu lze vydat i kartu ČSOB.

TV lze snadno založit přes IB, něco ala Zuno.

Nedávno navýšili základní kapitál o 500 mil na celkových 630 mil Kč., což výrazně zvýšilo kapitálovou přiměřenost. Stejný základní kapitál má i MSD, WPB i MPÚ, ti mají ale cca 3 více vkladů. Tak snad nějakou chvíli vydrží. :-)

Perlička na závěr. Během zakládání účtu se z útrob pobočky objevila milá dlouhovlasá blondýnka. Na první pohled jsme oba věděli, že se odněkud známe. Během chvilky mi došlo, že dříve pracovala na Senovážném náměstí v Unibonu. 8-D Tak teď se jen přesunula o jeden blok dál. :-)

Pro Patrika, řidičák s sebou! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 13. 7. 2012 18:53

Taky jsem na ně koukal. Vadí mi však nutnost běžného účtu (Akcenta byla poslední, kde jsem to akceptoval), takže se zaměřím pravděpodobně na Evropsko-ruskou banku. Už jen proto, že na kampeličky budu po Unibonu trochu více obezřetný (byť vím o pojištění do 100k EUR)... každopádně díky za konkrétní zkušenosti.

-- 13. 7. 2012 20:18 --

Mimochodem, kde všude (berme v potaz jen společnosti s konkurenceschopnou nabídkou) lze založit termiňáky bez obyč účtu?
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Gandalf007 14. 7. 2012 10:08

Přiznám se, že já zůstal konzervativní. 23. mám termín v GE ohledně výplaty Unibon a 25. schůzku v MSD...
Mimochodem vtipný je ten výpis Unibon o tom, že celá částka se přesouvá FPV...
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melolontha 14. 7. 2012 19:57

máte někdo zkušenost s AKCENTOU? Jediná vada jejich TV je nutnost převádět na něj peníze přes běžný účet. Založení účtu online, úroky docela slušné....
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalamancharo 14. 7. 2012 20:28

melolontha: Já ji mám, ale po konci termiňáku budu pravděpodobně všechno rušit, i členství. Naštvali mě. Jak je rok dlouhej, nedostal jsem pozvánku na členskou schůzi. Aby informovali o změně ceníku či základního smluvního rámce? Zapomeňte. Buď si to musíte hlídat sami na jejich stránkách v několikeré podsekci, případně doufat, že o tom napíše nějaký web. Třeba až cca před měsícem jsem zjistil, že v únoru měnili ceník. A teď jej měnili zas a opět žádné info. Naštěstí jsem si toho všiml - studoval jsem podmínky ukončení členství. :)

Web navíc dost strohý, až donedávna tam byla poslední informace rok stará. Pokud nemáte lepší nabídku, pak asi ano, ale osobně už dávám od Akcenty ruce pryč. To raději Artesu (viz filip893), na kterou čím víc koukám, tím víc mě láká.

-- 14. 7. 2012 21:31 --

P.S.: Někdy v průběhu uplynulého týdne mi poprvé za mnoho měsíců přišel z Akcenty mail - upozorňovali mě na navýšení úroků. To jsem jim ale necelý měsíc předtím mailem vyhuboval, že se mi jejich neinformování členů nelíbí. Tak možná reakce... ?

Mimochodem, na mail neodpověděli, byť jim tam bylo kladeno několik otázek. Tolik asi k chování. ;)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod melolontha 14. 7. 2012 20:46

kalamancharo: jediné mínus u Artesy je u mne osobní návštěva pobočky. Nabídku mají opravdu zajímavou.
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 14. 7. 2012 20:51

Předpokládám, že stát se členem Artesy půjde i na dálku:

https://www.artesa.cz/chci-se-stat-klientem/

Nebo stačí zavolat na jejich infolinku 800 128 836, za to nic nedáš a to doslova. :-)
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 14. 7. 2012 20:53

U mě stejně tak. V Praze jsem jednou za uherský rok. MSD aspoň expanduje, takže místo 200 km to mám jen 50 km...
Akorát přesně nechápu, k čemu u Artesy slouží https://www.artesa.cz/chci-se-stat-klientem/ . Pouze k urychlení procesu založení účtu? Neví někdo?
kalamancharo

Odeslat příspěvekod filip893 14. 7. 2012 20:56

Zavolejte si na to číslo, nebo zkuste info@artesa.cz, na moje otázky mi přes email odpověděli během dne.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal 16. 7. 2012 07:56

Myslim,ze bez osobni navstevy se neobejdes.Zakladal jsem ucet 29.6.,trvalo to dost dlouho,slecny se snazily ale zdalo se mi,ze maji trochu problemy se vyznat.No,nakonec to klaplo a mohu doporucit dal,nabidka a kondice jsou opravdu zajimave! :tleskani
luboal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qsubt 23. 7. 2012 17:14

"Dobrý den,

Zakládání členství a účtů distančně je v plánu, ale bohužel prozatím se musíte zastavit k založení členství a účtů k nám na pobočku do Prahy.

Děkuji Vám za pochopení.

S pozdravem
Bc. R J
Vedoucí pobočky "
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 23. 7. 2012 17:18

Ono je stejně riskantní pro někoho z například z Ostravy zakládat účet u někoho, kdo má pobočku jen v Praze. V případě problémů se výplaty z FPV realizují jen na vybraných pobočkách bank, které jsou v blízkosti bývalých poboček zkrachovalé instituce.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal 24. 7. 2012 23:55

A proc myslet hned na upadek?A i kdyby,tak nejakych par km pro penize neni prekazkou ;-)
hlavne,ze je clovek dostane,nebo ne?Ja osobne to mam k Artese cca 530 km a beru to.Kolikrat se tam musim osobne dostavit?Jednou za rok?Nebo dvakrat?Vzdy se to da tak zaridit,ze se tam stavim pri ceste kolem.A je to!
Filipe,to urcite neni problem.
Mozna pohodlnost? :hm
luboal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 25. 7. 2012 07:22

Myslet na úpadek musím, vždyť jsem právě jeden zažil.

Jinak do Artesy se musí vlastně jen jednou a to při založení. Termínované vklady se dají zakládat přes IB, akorát vám poštou příjde smlouva o TV ve 2 vyhotoveních, z nichž jednu musíte poslat podepsanou zpět.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 19. 8. 2012 12:01

Zajímavé, Artesa opět zvýšila uroky ... ;-) ;-) V některých případech je i lepší než MSD . webovky mají taky hezký. :-)
marvy
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků