WPB - je důvod se znepokojovat?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod luk.zah 29. 3. 2013 18:03

Toto mi dnes přišlo mailem:

Vážený kliente,
velmi si vážíme důvěry, kterou máte v naše spořitelní družstvo. Protože dlouhodobě ctíme zásady otevřené komunikace, rádi bychom Vás informovali o důležitých souvislostech, které se týkají našeho spořitelního družstva WPB Capital.

Dne 14.11.2011 rozhodlo WPB Capital, spořitelní družstvo v souladu se Stanovami družstva o vyloučení dvou našich členů pana Ing. Pavla Petroviče a paní Marie Petrovičové. Oba se proti tomuto kroku odvolali k členské schůzi, nicméně tato dne 26.2.2013 potvrdila rozhodnutí o jejich vyloučení. Zásadním důvodem, proč se WPB Capital rozhodlo k tomuto kroku, bylo dlouhodobé poškozování dobrého jména společnosti zejména ze strany Ing. Pavla Petroviče podporovaného jeho přítelem Martinem Bendou (známého mimo jiné z kauzy Investiční fond TREND a kauzy KOTVA), který s ním dle našich informací úzce spolupracuje. Spořitelní družstvo rovněž z důvodu vyloučení jak Ing. Pavlu Petrovičovi, tak paní Marii Petrovičové ukončilo jejich vkladové produkty. Uložené finance včetně úrokových výnosů naběhlých za příslušná období byly ze strany WPB Capital panu Petrovičovi i paní Petrovičové uhrazeny.

Ing. Pavel Petrovič ovšem ve svých aktivitách vůči WPB Capital neustal a vybrané představitele našeho spořitelního družstva se rozhodl podrobit psychickému nátlaku. Součástí ataků je také vydírání, vyhrožování a dle našeho přesvědčení i účelová trestní oznámení.

V současné době WPB Capital, spořitelní družstvo mimo jiné čelí také vykonstruovanému mediálnímu útoku. Díky celé řadě důkazů, kterými disponujeme, se nám na osobních schůzkách daří zástupce médií přesvědčit, že jde o účelovou kauzu vyvolanou právě Ing. Pavlem Petrovičem. I přesto bychom Vás rádi informovali, že je možné, že se v blízké době může o WPB Capital, spořitelní družstvo objevit článek nebo reportáž, jejichž cílem bude poškodit jméno našeho spořitelního družstva.

Věříme, že hodnotnější názor o WPB Capital, si lze vytvořit nikoliv na základě smyšlených informací, ale na základě dlouhodobě pozitivních hospodářských výsledků WPB Capital, spořitelní družstvo. V roce 2012 hospodařilo WPB Capital díky své obezřetné politice s historicky nejvyšším ziskem před zdaněním, který dosáhl výše 116 milionů Kč. Počet členů přesáhl hranici 10 tisíc a v porovnání s rokem 2011 došlo také k výraznému zvýšení kapitálové přiměřenosti na 12,25%. Více informací o hospodářských výsledcích naleznete na stránce http://www.wpb.cz/cz/povinne-zverejnovane-informace.

WPB Capital, spořitelní družstvo podobné aktivity odsuzuje a od tohoto jednání se jednoznačně distancuje. Ujišťujeme Vás, že v celé kauze podnikáme aktivní kroky a v rámci standardních právních úkonů a postupů se snažíme dopady útoku pana Ing. Pavla Petroviče a ostatních osob s ním spolupracujících co nejvíce eliminovat.

Děkujeme za pozornost, kterou jste tomuto sdělení věnovali, a přejeme Vám příjemné a pohodové prožití Velikonoc.

S pozdravem

Ing. Peter Mojcík
Místopředseda představenstva WPB Capital, spořitelní družstvo


Znáte někdo nějaké detaily?
Je třeba se něčeho obávat? - např. soudu, kde reálně družstvu pustí žilou či masivního odlivu klientů v souislosti s tímto, který existenčně družstvo ohrozí masivní odlivem kapitálu?

Měl jsem chvíli radost z pěkného úroku, ale ten za chvilku snížili a teď.... 8-S
luk.zah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 29. 3. 2013 18:18

Detaily neznám, ale zrovna nedávno jsem se hrabal v jejich ekonomických zprávách a jejich výsledky, (zisk, kapitálová přiměřenost, počet klasifikovaných úvěrů) jsou alespoň podle toho co vykazuji velmi dobré. To třeba Creditas, nebo MPÚ jsou na tom hůře.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misaan 29. 3. 2013 18:41

Přesně jak říkal filip893. Zůstal bych klidný.
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 29. 3. 2013 19:20

Jinak podle dřívějších výkazů držel Ing. P. Petrovič v minulosti kvalifikovanou účast v družstvu 18,9%. Typl bych si, že se s jinými členy držící majoritu nepohodl a následoval rozchod.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 29. 3. 2013 21:56

WPB se nechovali férově ani v minulosti, já bych si o ně po svých zkušenostech neopřel ani kolo. Podobné subjekty by měly z finančního trhu zmizet.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 3. 2013 08:15

Tak je minimálně zvláštní, než nejdříve jim minulost pana Petroviče nevadila a najednou jim vadí?

Ono je to stejně jedno, jestli tam budeš dávat méně, než 2,5 milionu, tak to neřeš, a víc bych nedal nikam, ani do té největší banky (viz teď zkušenosti z Kypru).
Na druhou stranu WPB aktuálně nemá nějak extra konkurenční nabídku, co sis tam vybral za produkt? Vždyť jim konkurují i banky (např spořák u Wurstu) a jiné záložny (MSD, Akcenta, MPU, Artesa).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk.zah 30. 3. 2013 09:37

Vybral jsem si klasický spořák.
Úročení bylo 2,55% do 150.000 Kč, což plně pokrylo moje přelívání (úročení peněz, kterými jsem kryl úhradu kreditkou v bezúročném období). Nyní je 2,2% bez opičáren, což je v porovnání s ostatními bankami stále fajn. A mám IB.

"Velké" spoření mám u MSD, ale ten účet není pro účely výše vhodný, protože nemá IB a nejbližší pobočka ode mě je Liberec (35 km).

O MPU jsem také vážně uvažoval, ale vklad je 1000 Kč (to bych nějak snad přežil) a hlavně nepřijímají nové členy :-(
luk.zah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 4. 2013 10:50

to je fajn, nepřišel mi mail, a nebýt zdejší diskuse, ani si nevšimnu, že klesl úrok :/
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 1. 4. 2013 14:52

Já bych se asi znepokojoval spíš tímto:

http://www.mbank.cz/forum/read.html?f=1 ... sr=ld&pn=1
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 4. 2013 15:54

Ve vedlejším vlákně někdo zase upozorňoval na chybné úroky u ING,.. že by nový trend typu "když to projde" ?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 4. 4. 2013 20:52

What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.adamek 2. 5. 2013 19:51

Na facebooku se mi jako doporučená stránka objevila http://www.facebook.com/pages/Z%C3%A1lo%C5%BEna-WPB-Capital-v-problemech/472903389446492. Zajímavé je na tom ale především to, že se to tam objevilo jako sponozorovaný (čili zaplacený) odkaz.

Nabízí se otázka Cui bono? Komupak se za to vyplatí platit?
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 5. 2013 21:59

jo lidičky..záložny jsou stejná pakáž, jako v minulosti :-( Vyjímkou je Fio.. ale ta věděla proč utéct pod bankovní licenci..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 5. 2013 19:04

Zatím mě to nechává klidným. Nemám tam zase tolik.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků