Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jujec 24. 10. 2018 08:17

Já včera taky.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod a1bert 10. 12. 2018 23:22

no ja mam ted taky zajimavou "prihodu" (ALZA karta, vyuzivam jen bezurocne obdobi): na konci mesice provedena platba za 15k, okamzite stornovana (chyba v objednavce); vratka pripsana na ucet az dalsi mesic (2.11.)

"Splatku v bezurocnem obdobi" jsem pokratil o vratku (v domeni ze stornovanou platbu bud zcela anuluji nebo vratku zapoctou) a ja nechtel "prebijet" ucet.

banka me vsak za to storno na prelomu mesice odmenila urokem 1k (slovy: jeden tisic korun) s vysvetlenim, ze vratka ze storna neni splatka a vratku pouzila na pokryti budoucich plateb. V jednom okamziku (2.11.) jsem tedy mel na uverovem ucte zavazky ve vysi 50k a zaroven preplatek 15k [:facepalm:]

DLUŽNÁ ČÁSTKA K 31.10.2018 -52 491,29 Kč (v bezurocnem obdobi za minuly mesic)
Odepsáno celkem za měsíc -35 994,79 Kč
Připsáno celkem za měsíc 53 239,56 Kč
DLUŽNÁ ČÁSTKA K 30.11.2018 -35 246,52 Kč
Splátka v bezúroč. obd. do 25.12.2018 20 941,00 Kč
a1bert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 10. 12. 2018 23:49

Přesně to samé už tu jednou bylo: viewtopic.php?p=11841222#p11841222 .

Většina kreditních karet se skoro určitě chová stejně: bezúročné období je „při splacení částky na výpisu“, a vratka opravdu není ekvivalent splátky.

Ano, může to znamenat, že pokud se kreditka použije jen velmi nárazově a peníze z transakce jsou vráceny, může tím vzniknout přeplatek, který by se buď vyčerpával dlouho, nebo je o něj potřeba banku žádat.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod lungaj 11. 12. 2018 08:31

a1bert píše:no ja mam ted taky zajimavou "prihodu" (ALZA karta, vyuzivam jen bezurocne obdobi): na konci mesice provedena platba za 15k, okamzite stornovana (chyba v objednavce); vratka pripsana na ucet az dalsi mesic (2.11.)

"Splatku v bezurocnem obdobi" jsem pokratil o vratku (v domeni ze stornovanou platbu bud zcela anuluji nebo vratku zapoctou) a ja nechtel "prebijet" ucet.

banka me vsak za to storno na prelomu mesice odmenila urokem 1k (slovy: jeden tisic korun) s vysvetlenim, ze vratka ze storna neni splatka a vratku pouzila na pokryti budoucich plateb. V jednom okamziku (2.11.) jsem tedy mel na uverovem ucte zavazky ve vysi 50k a zaroven preplatek 15k [:facepalm:]


No jak se říká - kreditka je dobrý sluha (pro některé), ale zlý pán (pro většinu).
lungaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2018 10:32

Zkoušel jsi finančního arbitra? By mě docela zajímalo, jak by rozhodl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a1bert 11. 12. 2018 10:42

ne je to cerstve, zatim jsem to jen "konzultoval" na infolince (kde me odpalkovali) takze teprve podavam ofic, reklamaci...

podle toho jak je to zauctovane to vypada, ze HB otvira na kazdy mesic "novy" ucet, coz jim mozna zjednodusuje praci, ale jelikoz jsem nikde nenasel oporu v VOP (opravte me), porusuje to podle me § 1933 OZ:

(1) Je-li dlužník dlužen z několika závazků k plnění stejného druhu a neurčí-li při plnění, na který dluh plní, započte se plnění nejprve na závazek, o jehož splnění věřitel dlužníka již upomenul, jinak na závazek nejméně zajištěný. Při stejné míře zajištění několika závazků se plnění započte nejprve na závazek nejdříve splatný.


navic ja jsem stornem te objednavky (uveru) urcil, na ktery dluh plnim (tu konkretni platbu)
a1bert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uphoun 11. 12. 2018 14:50

Takze teoreticky, kdyz neco zaplatim kreditkou HB pres Curve, pak pouziju GBiT a prehodim platbu na jinou kartu, penize se vrati na kreditku a nebude cerpan uverovy ramec (vratku neresim), ale ja bych mel zaplatit urok?
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 12. 2018 14:58

Pokud by to bylo přes přelom měsíce, tudíž zasáhlo do dvou období, tak bys měl tu transakci Curve kartou normálně zaúčtovanou u HB na výpise a běželo by ti bezplatné období s termínem splatnosti. A jelikož je GBIT pouze cca 2 týdny, tak by se to stihlo splatit.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a1bert 11. 12. 2018 15:38

samo by se to (podle toho jak se HB ted chova) prave nesplatilo, musel bys to splatit explicitne a mel by's preplaceno...
a1bert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfas123 1. 1. 2019 17:56

Je na tej karte od Hello (napr.Alza) uvedene slovicko "credit"?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 1. 2019 18:11

Ano.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 6. 2019 12:35

když mám limit dejme tomu 55 tisíc, tak ten je na jak dlouho platný, když chci zaplatit další peníze co mám na kreditce ? toje na den, 24 hodin, týden ?
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 6. 2019 13:22

Máš-li na kreditce dostatek peněz, tak je "limit" 55 tisíc jen pro jednu platbu. Jinak je třeba rozlišovat úver. rámec a trans. limit, obvykle je ve stejné výši, ale neoficiálně se dá trans. limit zvýšit. Ale nehledě na to.. můžeš klidně přebít KK třeba na 770k a 2x denně zaplatit 55 tisíc po celý týden. (pokud by sis zvýšil trans. limit, tak i více na jednu platbu).
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 6. 2019 13:59

no pravě ani tuk pres limit 55 k me to nechce pustit. mozná zítra, je to 4. platba v ten den.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 6. 2019 17:35

Mě to přes limit pustí vždy až další den, nikoliv další platbu.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků