Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 1. 2014 05:52

taylor729 píše:BTW nemate nekdo uz vyzkousene jestli v tom bonusu 2% (max 400Kc) jsou zapoctene i internetove platby?

Jelikož byl tento nový program benefitů uveden teprve včera, nemyslím, že to bude někdo vědět...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod refedr 8. 1. 2014 07:55

Za vedení karty se platí 69,- Kč za měsíc a to je moc. Kdo ale bere do služebního auta naftu/benzín, tak ta možnost vratky 4% je ale dobrá.
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenek73 8. 1. 2014 09:47

taylor729: myslím, že v tom bonusu 2% budou započtené i internetové platby. Minulý rok jsem byl jedním z těch šťastlivců, který si to mohl od května vyzkoušet. Vzal jsem 2% ze všech nákupů, protože virtuálkou platím tak cca 1-2 tisíce měsíčně. No, a dostal jsem 150 Kč za nákupy (1,5% do 10.000 Kč), 400 Kč ( 2% do 20.000 Kč, včetně těch prvních 10.000 Kč.) Po odečtení poplatku 59 Kč ( sleva 10 Kč za výpis ) to mohlo udělat do plusu až 491 Kč, takže pro mě ta karta byla super. Maximum jsem využil čtyřikrát, a bylo to počítáno i z internetových plateb. Teď je to trošku zhoršení o těch 150 Kč, takže musím trošku porovnat karty, ale i tak je to slušné.
Zdenek73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eR99 8. 1. 2014 11:17

U KK Cetelem mi kromě poplatku za vedení 59 Kč/m vadí také nemožnost nastavení pravidelného inkasa 100% splátky.

I přesto o KK Cetelem začínám silně uvažovat. Myslím, že minimálně pro platby v zahraničí při útratě >= 2950 Kč (cca 107 EUR) a kurzem karetní asociace Mastercard se jedná o zajímavé řešení.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 8. 1. 2014 11:38

Pravidelné inkaso není ve skutečnosti žádná velká výhra: někdy se to pokoušejí inkasovat dřív, někdy později, někdy neinkasují, protože si tam člověk třeba něco převedl. Nakonec je nejjednodušší a nejspolehlivější zadat po obdržení výpisu příkaz.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 8. 1. 2014 13:33

A jde tedy nejak platit pres paypal s cetelem kreditni kartou?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 1. 2014 13:45

Jde, v klientské zóně si lze vytvořit virtuální kartu (další číslo karty navázané na úvěrový účet určené k internetovým transakcím).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod bufalobil 8. 1. 2014 14:25

Ani v ceníku jsem nenašel nic o dodatkové kartě. Takže předpokládám že to neumí. Což je škoda. Rozdíl v kurzu 3% proti citi je zajímavý.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 8. 1. 2014 14:28

takze jde vytvorit dva typy virtualnich karet, jednorazova a pro vicenasobne pouziti?
V paypalu by ta jednorazova nefungovala, protoze by se vycerpala uz tou pocatecni autorizaci pri pridani karty.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 8. 1. 2014 14:31

Dělá cetelem občas nějakou akci při žádosti o kreditku? Něco jako citi.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smurfik 8. 1. 2014 15:20

taylor729: Je jen jedna virtuální karta. V PayPalu si ji nastavíš jako každou jinou platební kartu, ale potom už povoluješ jednotlivé transakce v klientské zóně Cetelem. Pokud si aktivuješ i tzv. mikroplatby, tak částky do 1000 Kč povolovat ani nemusíš.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenek73 8. 1. 2014 15:26

taylor729: Virtuální karta je jen jedna. Ale máš dvě možnosti: můžeš si při každé platbě zasílat CVV a platnost karty pro tuto transakci, a dále si můžeš nastavit tzv.mikroplatby , kdy dostaneš pevně dané CVV a datum platnosti karty, a ty si jen zvolíš maximální počet plateb (max.5)/maxmální celkovou částku (max.1000 Kč - viz Smurfik), kterou za jeden den nechceš překročit. Každopádně i při platbě tzv.mikroplatbou dostaneš SMS na mobil, že tvé virtuální karty proběhla mikroplatba. Větší platby nebo platby nadlimit musíš autorizovat v klientské zóně.Nic složitého: napíšeš částku, kterou chceš zaplatit, vyčkáš na SMS, uhradíš.

-- 8. 1. 2014 15:30 --

Smurfik: psal jsem komentář trochu déle, takže si mezitím odpověděl, přesto ho tu nechám.

-- 8. 1. 2014 15:37 --

bufalobil: Dodatkové karty skutečně Cetelem nemá.
Zdenek73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 9. 1. 2014 12:42

fremantle píše:Nejde, je třeba doložit potvrzení o příjmu (nebo výplatní pásky za poslední 3 měsíce).

Chtějí vidět originál výplatních pásek a udělají si kopie nebo mám přinést rovnou kopie?
Pokud opravdu není potřeba potvrzení a stačí výplatní pásky, tak tam zítra asi naběhnu.
Cetelem karta se mi začíná líbit čím dál víc.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 1. 2014 13:09

taylor729 píše:Chtějí vidět originál výplatních pásek a udělají si kopie nebo mám přinést rovnou kopie?


Na webu mají jen potvrzení (jejich)

https://www.cetelem.cz/sfs/downloads/do ... prijmu.pdf
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 1. 2014 13:16

Vzhledem k tomu, že spousta lidí dostává výplatnice jenom elektronicky, tak rozhodně kopie (na druhé straně, pokud to chceš nosit na pobočku, tak kopírku tam mají a kopie si můžou pořídit).

Kopie za poslední 3 měsíce stačí, ale je potřeba i výpis z účtu (ten stačí za poslední měsíc, kopie všech stran - je třeba i v případě, když se dokládá potvrzení o příjmu).

-- 9. 1. 2014 13:20 --

Jinak při online žádosti pak sami zavolají (i nedokončené) a řeknou co všechno chějí doložit, mailem pak pošlou návrh smlouvy, co lze vytisknout, podepsat a zaslat, či donést na pobočku...
Akorát upozoním na snad nejdůležitější věc - vždy je třeba výslovně zdůraznit, že KK žádáte bez pojištění, jinak to do smlouvy implicitně cpou.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků