Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod uphoun 4. 1. 2018 11:19

Ahoj,

nevite, jak je to s pre-authorized payments a poplatkem? Napr. kdyz si hotel predautorizuje castku (koncem mesice) a na zacatku dalsiho mesice je uvolnena, tak je poplatek, predpokladam, nauctovan?

Diky :)
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 1. 2018 12:57

K tomu návodu na předchozí straně bych měl pár otázek:
1) doplněk se jmenuje bulk cURL? jiný ve storu nevidím
2) když chytám ten request, tak v konzoli jej vidím teprve v okamžiku, když odesílám nastavenou částku v IB - to je v pořádku? je to správný request?
3) když jej pak označím a chci zkopírovat jako curl, tak mám v nabídce copy as curl (bash) a copy as curl (cmd) - to je jedno? liší se to jen ve formátu
4) zkopírované vložím do doplňku a dám lunch a dole se objeví output table, v IB se limit po obnově nezmění - kde dělám chybu?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pestt 4. 1. 2018 13:09

Mozna musis mit nejdrive prebito?
pestt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 4. 1. 2018 13:27

Zkus třeba FF a v nem ctrl+shift+e a doklikas se k tomu.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dk1844 4. 1. 2018 13:42

wit.cz píše:K tomu návodu na předchozí straně bych měl pár otázek:
1) doplněk se jmenuje bulk cURL? jiný ve storu nevidím

Nepoužívám k tomu doplněk prohlížeče (ačkoliv možná nějaký vhodný existuje), ale přímo program curl. V linuxu je standardně k dispozici, na windows asi půjde stáhnout, třeba nějaká verze z https://curl.haxx.se/download.html (Win32 zip?)

Nebo na to zkus použít nějaký online nástroj, který jako curl pracuje, pokud ho nechceš nebo se ti nepodaří nainstalovat. Třeba http://onlinecurl.com/ ?

Tady je trochu vidět, jak se to vloží do "cmd", ale to už musíš curl mít.

// Edit: Chromí applikace Postman vypadá schopně - po startu, když se odkliká, že se fakt nechceš registovat a jen spustit, tak nahoře Import, záložka Paste Raw Text a vlož curl příkaz. Pak send. -- Ne, Postmanovi se to nepodaří.

wit.cz píše:2) když chytám ten request, tak v konzoli jej vidím teprve v okamžiku, když odesílám nastavenou částku v IB - to je v pořádku? je to správný request?

Ano.

wit.cz píše:3) když jej pak označím a chci zkopírovat jako curl, tak mám v nabídce copy as curl (bash) a copy as curl (cmd) - to je jedno? liší se to jen ve formátu

Tyhle možnosti tam nemám, viz obrázek. Řekl bych spíš cmd, pokud máš Windows.

wit.cz píše:4) zkopírované vložím do doplňku a dám lunch a dole se objeví output table, v IB se limit po obnově nezmění - kde dělám chybu?

Myslím, že ten doplněk asi nedělá to, co normální curl.

pest píše:Mozna musis mit nejdrive prebito?

Ne. Zvysit se da i nad prebiti.
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 4. 1. 2018 13:58

Ve Win je nejjednodussi pouzit Firefox
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 1. 2018 14:12

Díky za reakce. V linuchu se to povedlo. Ve vidlích jsem musel do curlu přidat certifikáty a stejně to nevrátilo nic.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fyluta84 4. 1. 2018 17:04

Tak jsem se z Eonky radoval s 2% bez poplatku jen necelý rok. :'( Pokud teď bude jen 1% , asi budu uvažovat o Mbank kreditce, která má taky 1% a navíc platba přes telefon a AndroidPay bez nalepek apod.

Může někdo potvrdit, že je při platbě nad 4tis zadara a že umí ten AndroiPay i kreditka ? (Když jsem žádal někdy loni, říkali, že nálepka jen k normální kartě, kreditka jen velká, ale podle mě by to na Pay přes Android nemělo mít vliv)

díky

------------
byl jsem rychlý.. umí
https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... d-pay.html
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 1. 2018 17:28

mKreditka plus zdarma nad 4 tis. V Android Pay kreditka funguje, nálepka ne.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod pestt 4. 1. 2018 18:12

chnapka_cz píše:Zkus třeba FF a v nem ctrl+shift+e a doklikas se k tomu.

Můžeš nějak víc polopatisticky? Mám Win10 64bit, stáhnul jsem Firefox 57.0.3 pro Windows (64-bit), nainstaloval, spustil, přihlásil v něm do IB Hello Bank!, stiskl kombinaci ctrl+shift+e a otevřelo se ve spodní části okno s nějakými funkcemi. Co dál?
pestt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 1. 2018 19:52

Nainstaluj si curl, v něm pak odešleš tu zkopírovanou curl (získanou z té update adresy) z konzole prohlížeče. A good luck, curl na windows mi nevracel odpovědi.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxx777 4. 1. 2018 20:48

Teda zahodit cetelku/hello s nejlepšími kurzy v zahraničí a nahradit ji mBankou snad s nejhoršími na světě, to je pane na medaili....když už tak je snad lepší používat obě :roll:
xxx777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 1. 2018 08:01

Potvrzuji funkčnost postupu pro nastavení vyšších limitů než je rámec :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goropes 5. 1. 2018 08:30

Pravděpodobně nejsem sám, kdo zvažuje pořízení jiné kreditky, s vratkou 2%.
Mám Curve, takže nová karta může umět 2% byť jen z plateb na internetu.
Podle odkazů výše se nabízí buzďto mKreditka nebo RB Mall.
Špatné kurzy mBank jsou známé, ale teď se bavím o transakcích v ČR. (Na zahraničí zbývá Revolut, případně Curve+Eon).
Zajímá mne, jestli už někdo přešel k některé konkurenční kartě a jaké jsou rozdíly?
Připisování funguje podobně jako u Cetelem, tj. odečtení odměny od vyúčtování? Nějaké poplatky za vedení?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 5. 1. 2018 09:21

ještě ČEZkarta ale s tou musíš mít energii u ČEZu zato nemusíš blbnout s Curve s kterou stejně není plně funkční
RB vrací při ukončení účetního období na karetní účet (kromě karet převedených od Citi)
mKreditka (eShop) nevrací na karetní účet, ale na mSpoření, které lze jednou měsíčně zdarma převést
na zahraniční transakce je výhodnější používat Cetelem direkt, v případě s Curve nechat zaúčtovat v původní měně transakce
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků