Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 21. 2. 2018 16:44

PULPANM: taky zvažuju - vždycky jsem ji měl za body (a ještě na rok to vyjde), ale momentálně se už fakt rozumně sbírat nedají. Já teda momentálně ještě celkem oceňuji salónky - nechce se mi šaškovat s protáčením, kvůli hypo hlavní učet změnit nemůžu - tak lepší varianta není. Ale při 990/rok už to to kouzlo ztrácí - bohužel
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 21. 2. 2018 22:15

No právě, za 990/rok jí jen mít v peněžence nebo spíš v šuplíku..nevím nevím.
Body se mi nasbírat nepovedlo, když ji moc nepoužíván, jen na to pojištění a to jsou 2 platby ročně kvůli aktivaci por rodinu.
Přišlo mi, že dříve se i více snažili, byl jsem snad 4x v kině na předpremiéře, teď jsem dlouho nic nečetl jen v club rewards mají nějaké nové produkty ale nic pro mne.
Jako rezerva 100 tis nevím, s tím úrokem, co nabízí, se dají peníze třeba AB sehnat levnějí, i když, nevím, nezkoušel jsem.
Takže zkusím spočítat, jestli se mi vyplatí 2x do roka pojištění pro celou rodinu za 990 a nebo jestli vyjde levněji pojištění jinde.
Pokud ano, pak ta karta smysl nemá, pokud spočítám pojištění na +/- 990, pak si ji asi ještě nechám i za ten poplatek.
Nezkoumal jsem, je-li výhodnější utratit třeba 40 tis/měs s DC, ( teda až budou nabízet bezkontaktní, protože to podepisování zdržuje), nebo například RB KK nebo jinou kK z hlediska odměn resp. vratky.
Ale jak jsem psal, v rewards programu mají věci, co mne nějak nezajímají.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 2. 2018 22:57

Tak mně za posledních pár měsíců odepsali mnohonásobně víc bodů, než jsem získal... Platnost do konce července, už ji neobnovím - Rewards program k ničemu, v obchodech na mne koukají jako na blbečka, dřívější předvánoční akce převod na účet už se dva roky nekonají, na případnou půjčku mám lepší nabídku od mateřské banky... Jen zbytečný kus plastu ve šrajtofli.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 2. 2018 07:23

No asi tak nějak...tak jsi mne přesvědčil a taky na ní kašlu.
Až bude jiná situace, dá se oživit.
p.s. ty odměny, to je fakt na pytel, jak píšeš, většinu odměn mi nevím za co odečetli a získat další odměny je fakt složitý.
Tak max mít ten pure basic bez poplatků a počkat, jestli uděljí bezkontaktní, pak ale místo měšec pure plus za 990 platite pure plus za 1490 je už asi opravdu masochismus v době,kdy jsou jiné KK bez poplatku případně s nižším poplatkem a lepšími službami.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2018 07:56

Body mají nějakou platnost, tuším 2 roky, pak propadají :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 2. 2018 10:59

No a proto, že jsem nenašel v rewards nic, co by mne zaujalo, za ty 2 roky, tak mi body sebrali.
Je to stejně nesmysl, body mám proč je brát...
A abych platil 990,- to se mi fakt nechce.
Na jiné kartě člověk horko těžko vydělává na vratce a tady zaplatím poplatek a žádný užitek.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 2. 2018 12:38

To je hodne vtipny, snazej se ziskat nekteri vratky na kk, ale zde klidne narvou 990kc jen tak :D Ja bych to nikdy neplatil, jelikoz to ale bylo zdarma tak me karta nevadi. Jen na placeni je to na nic. V krame bych nejspis s tim vypadal blbe, mozna jako starej dedek co nezna jinou kartou a plati tim :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 2. 2018 12:44

Doposud jsem poplatek uhradil z bodů, teď mám ale body 3 tak na to kašlu.
Ohledně platby, u Benziny, v Bille a nevím, kde ještě, myslím v Lidl jsem platil v pohodě.
Nikdo se nedivil, prostě jsem hodil muří nohu a bylo.
V tom bych takový problém neviděl, je mi to jedno.
Ale za těch 80/měsíc si dám raději o 3 piva víc.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2018 12:52

Jde to převést na bezplatnou, já to udělal vloni. Ale i tak je to v podstatě k ničemu, snad jen jako rezerva v případě nutnosti...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 2. 2018 12:57

No právě, to je pak karta už úplně na nic.
Pojištění Kč 75/den/osoba...:((
Takže jsem poslal výpověď.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod mbodlak73 25. 2. 2018 13:07

Po několika letech musím říct, že:
- Akceptace karty se zhoršuje, na internetu se s ní nedá platit skoro vůbec
- Odměny v Rewards Clubu jsou nic moc, vzhledem k (ne)použitelnosti karty dost drahé a přitom třeba filmy jenom na DVD - žádné BluRay...
- Načítání bodů dost chaotické, někdy více, někdy méně, bez ohledu na pravidla
- Místní pobočka je děs a hrůza, IMO je zaostávání DC výsledek jejich "práce"

Naposledy jsem řešil koupi něčeho z katalogu odměn, ale bylo to pouze k vyzvednutí v Praze (!) a s posláním přes spediční službu dělali tak neskutečné vopruzy, že jsem to málem vzdal.

Dokud mám kartu za body, neřeším to. Ale až mi dojdou, tak prostě končím.

BTW, česká pobočka spadá organizačně pod Slovensko. Uvažuju, že bych jim napsal, že to v Praze vedou od desíti k pěti.
mbodlak73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 2. 2018 12:40

Podle me Diners je pred krachem, jen nejak nerozumim tomu proc toto uz nekrachlo davno?
Co porad jim vydelava? :D Ten urok, ze lze vzit z toho prachy kdykoliv?
Vzdyt dnes lidi to ani neznaj, maji spis MC / Visa - spis uz jen tu MC a to dalsi nikdo ani nema :D
Mozna tak nejakej duchodce ci deda co chodi na Golf, pripadne to zna nekde z minulosti :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 2. 2018 13:50

Je to tak, za tu dobu, co jsem u DC a je to aspoň 5-6 let, možná víc, se nic neposunulo dopředu.Spíš naopak.
Takže jsem jim dal AVE.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 12. 5. 2018 18:40

Dobrý den,

v blízké době dojde k významným změnám v právních předpisech, které se týkají poskytování služeb naší společnosti. S účinností od 13.07.2018 se bude na poskytování platebních služeb vztahovat novelizované znění zákona o platebních službách implementující moderní evropskou regulaci poskytování platebních služeb.

Z tohoto důvodu si Vás dovolujeme tímto mimořádným způsobem informovat o souvisejících změnách a úpravách při poskytovaní našich služeb.

Novela zákona o platebních službách zpřísnila některé požadavky související s bezpečností poskytování platebních služeb. I z tohoto důvodu, a současně, abychom Vám ulehčili využívání naší platební karty, Vám bude v nadcházejícím období (nejpozději však do února budoucího roku) převydána platební karta. Nynější model autorizace platební operace podpisem se nahradí modernějším postupem prostřednictvím systému CHIP & PIN, při kterém budete autorizaci potvrzovat zadáním čísla PIN. Nová karta Vám současně umožní i vykonávání bezkontaktních plateb u obchodníků, a to do výše 1 250 CZK i bez nutnosti zadat PIN.

Ještě před vydáním nové karty se systémem CHIP & PIN, Vám bude doručena zásilka, kterou Vám oznámíme PIN k Vaší kartě. Tento PIN bude platit i po převydání karty. Protože se jedná o jedinečný bezpečnostní prvek, prosíme Vás, abyste po jeho doručení vykonali všechna potřebná opatření na jeho ochranu, zejména abyste jej uchovávali v tajnosti, nezaznamenávali jej v lehko rozeznatelné podobě, především nikdy na samotnou kartu nebo jiný předmět, který uchováváte nebo nosíte společně s kartou.

Legislativní změny současně zpřísňují odpovědnost naší společnosti za neautorizované transakce a zkracují lhůtu související s reklamací platebních operací. Nová pravidla jsme zohlednili při úpravě Všeobecných obchodních podmínek pro vydávání a používání platebních karet Diners Club, která nabudou účinnosti 13.07.2018. Jejich nové znění reflektující i ostatní změny v právní úpravě přikládáme v příloze této zprávy.

Věříme, že uvedené změny při poskytování našich služeb přispějí ke zvýšení Vašeho uživatelského komfortu a také zkvalitnění našich služeb.



Diners Club CS, s.r.o.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 18. 5. 2018 09:56

Tak jsem kartu zrušil. Karta zrušena, přístup do IB stále.
Nicméně jsem požádal přes měšec o kartu a jako tenkrát mi přišla obálka se spoustou výhod,
1. rok úrok 4,9%
Vstupní bonus 600 bodů.
Tak nevím...to jsou takový amatéři? To mohu takhle rok co rok točit kvůli úroku 4,9% na 100 tis + 600 bodů?
Ne že bych to potřeboval, ale letím s rodinou na Maltu a nějaké solidní cestovní pojištění mne vyjde na víc jak na 990,-Kč a to ještě pojedeme třeba lyžovat, tak mi ta karta z důvodu pojištění přijde opět výhodná.
A pokud bude mít konečně ten čip...
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků