Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod blackwork 2. 7. 2018 16:06

esquire píše:A co ji prevest na bezplatnou Pure? Club Rewards je tam taky, jen chybi cestovni pojisteni.


Já teď ASI mám Pure, žádal jsem o akční Lupu Vintage a pak volali že mi ji nedají a že mám nastavenou Pure - trochu pakárna když o něco žádáš a dají ti něco jiného. >:-(

Nebudu si tam zbytečně blokovat limit 50 000,- ]:-<
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwork 20. 7. 2018 17:49

Přišel dopis že se budou převydávat karty za čipové - do března 2019 odteď ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 4. 8. 2018 13:42

Zdravím, chci se zeptat, abych aktivoval pojištění u Dinersky pro všechny, mám v ten den, kdy překročím hranice natankovat na území ČR, nebo zahraničí? Osobně si myslím, že ČR ale pro jistotu se ptám. Děkuji :)
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod socerjack 5. 8. 2018 06:47

Nebudu si tam zbytečně blokovat limit 50 000,- ]:-<[/quote]
Proč blokovat? Diners není nikde v registrech uvedená. Tzn bonitu si nezhoršuješ. U hypotéky by to taky nemělo vadit.Ona totiž nejde nikde vidět. Opravte mě pokud se pletu.
socerjack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2018 08:11

banner píše:Zdravím, chci se zeptat, abych aktivoval pojištění u Dinersky pro všechny, mám v ten den, kdy překročím hranice natankovat na území ČR, nebo zahraničí? Osobně si myslím, že ČR ale pro jistotu se ptám. Děkuji :)

Pokud se něco nezměnilo, tak platilo, že alespoň část nákladů na cestu musí být hrazena touto kartou. To by natankování v zahraničí nevylučovalo, jenže se může stát něco před tím natankováním. Z toho tedy usuzuji, že natankuješ-li v zahraničí a pojistná událost se stane až potom, tak cestovní pojištění platí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwork 9. 8. 2018 09:16

Tady tyhle ocapinky s pojištěním mě přestaly bavit ...

Už dva měsíce čekám na odměnu za body ...

Komunikace katastrofa ...

-- 9. 8. 2018 10:23 --

blackwork píše:Nebudu si tam zbytečně blokovat limit 50 000,- ]:-<

socjack píše:Proč blokovat? Diners není nikde v registrech uvedená. Tzn bonitu si nezhoršuješ. U hypotéky by to taky nemělo vadit.Ona totiž nejde nikde vidět. Opravte mě pokud se pletu.


no ty si to klidně zkus ... :-]
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod memorex31 10. 8. 2018 12:34

Ahojte,

mám pár všeobecných otázok k Pure+, keďže je na ceste ku mne. Vopred ďakujem za odpovede!

Na stránke DC sa píše: ...s najvýhodnejším úrokom medzi kreditnými kartami na Slovenku len 9,9 % p.a. a s bezkonkurenčnou RPMN 8,66 %...
OTÁZKA č1: RPMN môže byť nižšia ako úrok??

Ďalej sa na stránke DC píše: ...Za každú platbu vám vrátime odmenu až do výšky 5 %...
OTÁZKA č.2: Pri odmenách sú uvedené prepočty "Cashback až..." a tam sú hodnoty napr. aj cashback 9%, 10%... ako to teda je? Je maximom 5% alebo to chápem zle?
https://www.mojdiners.sk/clubrewards/restauracie/50-e-do-do-vinneho-baru-wine-not/

Ďalej: Rewards club je podmienený čerpaním úveru v min. výške 500€ pre Slovensko, ak chce byť človek v "premium" clube. Je tu spomenuté viackrát, že čerpať úver na kreditke je hlúposť. Opravte ma prosím, ak sa mýlim:
Poplatok za DC ročne 39€. Priemerne miniem na kreditke okolo 1000€/mes (skôr viac).
Prvých 300€ (3€/bod) získam 100 bodov.
Ďalších 700€ (6€/1bod) získam 116 bodov.
Ročne teda cca 2600 bodov, čo viem využiť napr. na nákup za 250€ vo vinotéke.
Náklady budem mať 40€ poplatok za kreditku a čerpanie úveru 500€ pri úroku 9,9% p.a. cca 50€.
Stále som v zisku cca 100€ + mám poistenie ako aj kreditku "zadarmo".
Ak by som kombinoval 50% zľavu za nákup a body napr. v reštauráciach resp. vinotékach (kam chodím aj bez kreditky :-D), tak mám k dispozícii benefity v hodnote cca 700€.
Záverečná otázka: Počítam prosím správne..? :-)

ĎAKUJEM!!
memorex31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod socerjack 10. 8. 2018 14:45

blackwork píše:Nebudu si tam zbytečně blokovat limit 50 000,- ]:-<

socjack píše:Proč blokovat? Diners není nikde v registrech uvedená. Tzn bonitu si nezhoršuješ. U hypotéky by to taky nemělo vadit.Ona totiž nejde nikde vidět. Opravte mě pokud se pletu.


no ty si to klidně zkus ... :-][/quote]
muže někdo objasnit jak to je tedy s tím blokntým limitem respektive jde někde vidět , že mám kreditní Diners ? Jestli opravdu zhoršuje bonitu při posuzování žádosti o půjčku nebo hypotéku ? Díky
socerjack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 10. 8. 2018 17:34

memorex31: RPMM (pokud je to to samé jako RPSN) může být nižší, protože se úrok nepočítá od data nakoupení, ale od výpisu - tj. můžeš mít bezúročný měsíc.
K benefitům - nemám moc představu, jaké benefity jsou na Slovensku - ale baj voko to počítáš správně - otázka je, jestli ti jiná karta nevrací víc/lépe.

socerjack: asi jsou na to dva pohledy - v registrech vidět není, takže tam ti bonitu nesníží. Nicméně u hypotéky se asi nespokojí s náhledem do registru, ale budou chtít i info od tebe - no a jestli ji zapřeš a dopustíš se úvěrového podvodu - je tvůj boj.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorex31 13. 8. 2018 07:51

Ahojte,

ďakujem za odpoveď, ak by ešte niekto niečo doplnil, budem rád :-)
K tomu úveru Diners vs. registre: neviem to teraz nájsť, ale našiel som niekde v podmienkach, že Diners úver nikde neeviduje, t.j. v registroch vidieť nejde. Druhá vec je, či človek vlastníctvo Diners zamlčí pri priamej otázke - to už je zodpovednosť osobná každého..
memorex31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 11. 10. 2018 19:40

Uz nekomu prisla karta s cipem?
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 11. 10. 2018 23:38

Karta s čipem není dobrý nápad. Čeští acquiři, resp. banky sice už dokázaly Dinersu poslat fakturu za upgrade terminálů na jejich bezkontaktní karty, ale ještě to většinou neudělaly. Takže to docela často nefunguje. Dá se sice zaplatit proužkem, ale mezitím snímač chytne opět anténu na kartě a jste v pytli :-) Chyba není u DC, ale u provozovatelů terminálů. A bo je nic moc netlačí a nehoní, tak se moc asi nepřetrhnou...
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomason87 12. 10. 2018 08:13

Jak je nic netlačí? Pokud poslali fakturu, tak prodali službu, kterou nenaplnili...nějak se mi to nezdá.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 14. 10. 2018 22:13

Ano a hádejte se s nimi. V životě není vše dokonalé, ikdyž jste v právu.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod crhounek 31. 10. 2018 09:04

Situace z mého okolí s chip/ctls na DC je tato:

- POS GP,CS = ctls/chip = korektně
- POS KB (Ingenico) = ctls = korektně
- POS KB (Wordline, nový typ) = ctls si řeklo o chip, přes chip prošlo
- POS UCB, fallback, výzva na mg, mg prošlo
- POS ČSOB, Ingenico (např. DM, Billa) , fallback, výzva na mg, mg prošlo

- POS ČSOB, Monet+ (např. ČD, COOP, Albert, asi i Lidl), tady NElze chipovou kartou DC zaplatit výbec. Při ctls/chip je info o fallbacku, při protařžení mg, výzva na chip. Nepodařilo se mi s chip-DC vůbec zaplatit a to jsem i na POS vypínal v nastavení bezkontakt:-)
Dle Infolinky DC o problému Lidl a Albert ví a mají slíbené řešení do Vánoc...
crhounek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků