500tis. kam uložit? Spořící účet, tebo TV?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod netuptul 25. 4. 2014 14:50

Dobrý den,
mám na Vás prosbu o radu. Příští týden, nám končí TV u ERB a budeme mít k dispozici i s ním, zhruba 500tis, které bychom někam na rok uložili. ERB, již díky jejich min. vkladu nepřipadá v úvahu.Spořící účty sice nabízejí o něco málo více, než TV, ale zase vzhledem ke klesajícím úrokům, se to může rapidně snížit a TV zůstane na "svém".
Uvažovali jsme o J & T bance, ti nabízejí na rok při minimálním vkladu 500tis. 2,20 % p.a.. Ale nějak se nevyznáme v těch jejich podmínkách a za druhé, nemáme k této instituci, moc důvěry...je to "téměř vše naše jmění" (nějakou rezervu samozřejmě máme) a neradi bychom o něj přišli, to by bylo zlé:(

Máte prosím někdo nějaký typ, kam peníze na rok uložit a jaký je Váš názor na výše uvedenou J & T banku?

Předem velké díky, za Vaše typy!

EDIT: ještě jsem zapomněl zmínit další prosbu. Tentokrát se jedná o rodiče, kteří by rádi někam též na rok uložili cca. 300tis.

Ještě jednou díky.
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 4. 2014 15:21

Pokud ti nevoní termiňák u J&T, tak asi jenom spořicí účty - třeba Wüstenrot (zafixovat na rok) nebo Equa bank nebo LBBW Garant (garance úrokové sazby na 1 rok)... Jinde jsou omezení na maximální částku pro získání výhodnějšího úročení (pokud to nechceš rozdělovat - Air Bank do 250 tis. Kč, Zuno do 300 tis. Kč, Sberbank CZ do 150 tis. Kč apod.)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod netuptul 25. 4. 2014 15:33

Ahoj, díky za názor. Já nepíši, že mi "nevoní" vklad u J & T banky, pouze, že tu banku de facto neznám...tak jsem opatrný a proto se ptám na Vaše názory a zkušenosti s výše jmenovanou. Rozdělovat peníze na spořící účty, se nám nechce a též u nich nikdo neví, kdy a o kolik sníží úroky, narozdíl od TV.
Díky
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 4. 2014 15:44

Tak pokud si měl peníze v ERB, tak nastejno vyjde zrovna IMHO už i ta J&T, vklady jsou pojištěny do ekvivalentu 100.000 EUR u FPV tak jako tak.

Ono za ten rok budou nejspíše úrokové sazby dolů stejně i na TV, když ho budeš opět obnovovat. Co se SÚ týče můžeš to dát i na ten LBBW Garant, kde slibují platnost úrokové sazbu na celý rok po založení, ale nyní je tam úrok 1,1 % p.a. - kde to až spadne v průběhu toho roku těžko říct...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod netuptul 25. 4. 2014 15:56

No, také jsme měli celý ten rok co jsme byli (vlastně ještě do příštího týdne jsme u ERB) pěkně stažené zadky ;).
Asi prubneme tu J&T tam, je přeci jenom těch 2,20 % p.a. oproti spořícímu účtu LBBW Garant s 1,1 % p.a. Spořitelních družstev, se docela bojíme, takže ty jsme de facto zavrhli, hned na začátku.

Co ale poradit za TV rodičům s cca. 300tis...
Naposledy upravil netuptul dne 25. 4. 2014 17:55, celkově upraveno 1
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 4. 2014 16:20

Pokud nechtějí peníze vázat na déle než rok, tak myslím, že nic lepšího než ty spořicí účty nezbyde - ono je prakticky asi i jedno, který z tĕch co jsem uváděl, úroky budou stejně bídné všude, takže spíše ať si vyberou podle toho, k čemu mají důvěru.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod netuptul 25. 4. 2014 16:32

Je to fakt bída, s těmi úroky...rodičům asi doporučím LBBW Garant (díky za tip!), tam mají (snad) těch 1,1 % p.a. na rok jistých. A u ostatních spořáků, když vidím, jak to leze dolů, tak můžou za chvíli být i pod těmi 1,1 % p.a. A to jsou vlastně ještě limitovány max. výší vkladu.
Já spíš přemýšlím, jestli u té J&T nejít s TV na 2 roky to nabízejí 2,60 % p.a.
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roza-Mad_Max 29. 4. 2014 03:16

No pokud máte vážný zájem, tak jsou i programy, kde dostanete kolem 5%. Pokud máte zájem, tak mi pro podrobnosti napiště na email
Roza-Mad_Max
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 4. 2014 05:39

no tak se rozepis, co za zarak nabizis
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod tx999 29. 4. 2014 07:54

Tipnul bych si na fincentrum + AXA, alespon mne s necim takovym volali a ze pry je to hrozne tajne a podrobnosti mi muzou rict pouze na osobni schuzce...
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucinha 1. 5. 2014 22:31

Taky si myslím, že spořící účty jsou cesta. Co já vím , tak Equa bank teď nabízí spořící účet extra v eurech a je tam 1,5%...
Lucinha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 5. 2014 06:46

dnes je problem s kurzem, nakoupit eura je dnes spekulace, za rok muze byt o korunu lepsi kurz...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod gekkon 2. 5. 2014 07:54

...nebo podřízený vklad u J&T. To bych měl ale 'staženej' zadek ;-)
gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod netuptul 2. 5. 2014 08:54

Takže, myslíš že ta J&T, co v úvodu zmiňuji, je špatná volba? A z čeho, tak usuzuješ, jaká jsou tam rizika? Děkuji
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gekkon 2. 5. 2014 12:15

J&T je podle mě ok. Podřízený vklad je takový skoro termíňák, ale vklad není pojištěný. Za to je ovšem nabízen vyšší výnos.

https://www.jtbank.cz/osoby/clear-deal/ ... -deal.html
gekkon
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků