mSpoření

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Peťo6 2. 5. 2014 12:00

slavo963 píše:Proc s tim mate problem, proc se nechovate pragmaticky a nejste radi? Jenom frflete. To jste takovi pricipialni? Co vam dava ta vase "spravna" banka? Potrebujete naleste kliky v Komerce? Ve financich musi jit pocity stranou - ja nemam rad zadnou banku, ale nejake bohuzel potrebuji.

Apropo, proc mne nazyvas ovci(neberu osobne), prave ze jsem v ramci moznosti, velmi racionalni clovek a snazim se sve tezko vydelane penize aspon castecne ochranit pred inflaci? Kdyz tak se pochval, jak mas rozlozene uspory? Dej mi lepsi alternativu.

Ja penize presouvam dle potreby, doted jsem mel dlouho Equa s 1,6% a na beznou utratu na sporaku s 1,4%, jak snizili, presunul cast do limitu do ZUNO s 1,5%, na beznou utratu v Airbank s 1,3%...aktualne naplnim mSporeni s 3%...

Pekne napísané, tiež nechápem niektoré sťažnosti. Založiť účty kde sa dá a proste vždy aktuálne využiť tú banku, ktorá je aktuálne najvýhodnejšia. Pre mňa je to aj celkom zábava a neviem si už ani predstaviť mať len jednu banku, prípadne teatrálne odchádzať a rušiť účty napríklad kvoli zmene internetbankingu, nefunkčnosti atď.

Práve som začal nabíjať mSpoření, akurát neviem kolko transakcií denne možem spraviť, aby to nebolo nápadné :-D
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 5. 2014 12:04

A jak ho nabíjíš, zadáním příkazu který posléze zrušíš, nebo převody mBank - mBank?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 5. 2014 12:14

Neúčtuje MBank storno příkazu?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 2. 5. 2014 12:24

myšpulín píše:A jak ho nabíjíš, zadáním příkazu který posléze zrušíš, nebo převody mBank - mBank?

Prevody mBank-mBank s dôveryhodným človekom ;-)
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filas81 2. 5. 2014 12:29

a stačila by důvěryhodná manželka? Jak dlouho trvá převod mezi Mbank účty, respektive máš konkrétní postup, jak co nejjednoduššeji protočit? díky
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 5. 2014 12:44

Já mám svoji manželku tak důvěryhodnou, že jsme spoluvlasníci jednoho účtu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod gadzo3 2. 5. 2014 12:49

Tak to mas smulu. :D
gadzo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 5. 2014 12:54

Tak mám dnes zatím cca milion příjmů a milion výdajů.
Ještě, že teď má mBank ty statistiky. :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 2. 5. 2014 13:11

Tak tak, statistika má cenné údaje... :-D
Možná ani nejde tak o peněžní toky, jako o to naučit lidi přihlašovat se přes to nové iB.
Taky budu muset napřed do kiosku skrze OP :oops:
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel3x3 2. 5. 2014 13:19

Penize na mSporeni se odectou hned? V IB uz m sporeni vidim. Zkusmo jsem odeslal 100Kc a na mSporeni se nepripsalo nic (ani se neodecetlo 110Kc)
Pavel3x3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powery 2. 5. 2014 13:30

100 je málo, co takhle 101?
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alebac 2. 5. 2014 13:36

Já zkoušel napřed 10 a nic. Pak 900 a 90 se převedlo...
alebac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos-2009 2. 5. 2014 13:48

slavo963 píše:ano, je to tak, proto kdyz chces otacet jenom 40 000, vsechny na sporak nedostanes, protoze se ti vzdy snizi castka, kterou muzes tocit....je tu nekdo matematicky zbehly, kolik je nutne tocit abych nasporil plnych 300k presne na haler a posledna odeslana castka byla 1 koruna? :lol: Urcite je na to nejaka rovnice, ale gympl byl jiz davno :-)


Jen tak z legrace jsem si hodil do excelu a pokud se excel nemylil, resp. ja to tam zadal spravne, tak abych tam nasypal bez stokoruny (z mene nez stokoruny se tam 10% nepresune) plnych 300 tisic Kc, ktere mam na jinem sporaku, tak bych musel udelal 76 otacek (puvodni hromadka by se zmensovala vzdy o tech 10%).

Holt prachy se prej musi furt tocit, tak tady to plati doslovne. :D

EDIT:
Pokud dam priklad, manzel a manzelka, kazdy maji svuj ucet v mBank, tak za pul dne klikani :-D se to mSporeni na tech 300 tisic Kc da naplnit..

"Odchozí platební příkazy - vnitrobankovní a mezibankovní tuzemské jednorázové odchozí platební příkazy. Platby mezi vlastními účty, platby s budoucím datem odeslání, trvalé příkazy, SIPO a Inkaso nejsou zahrnuty."
Naposledy upravil karlos-2009 dne 2. 5. 2014 14:18, celkově upraveno 1
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deepman 2. 5. 2014 14:17

Já už mám naboucháno, stačí počítač, vedle notebook, na jednom nalogovanej můj účet, na druhém manželky a za ani ne hoďku mSpoření nasypáno (ale je fakt že ne na plných 300 kKč). :-)
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karlos-2009 2. 5. 2014 14:23

Tak ja rikal pul dne a tady deepman to tam nasypal za hodinu :-) Vyplati se ti tam nasypat tak tesne neco pod 300 tisic Kc, tak 292 tisic, kdyz teda budu teoreticky brat, ze 3% p.a. vydrzi cely rok a nechate tam ten vklad taky cely rok, nad 300 tisic se to uz neuroci 3% p.a., ale dle urokoveho listku a kolik to je se mi nechce to hledat.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků