Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dr.D 21. 2. 2018 11:09

Nechal jsem si proplatit ošetření a léky pro dítě a nebyl problém, ale bylo to jen něco přes 100 EUR (na Slovensku). Pojištění ke zlaté kartě RB.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 21. 2. 2018 11:15

čulibrk píše:Otázkou je, jestli už někdo z místních žádal nějaké plnění z daných pojistek u prémiových účtů a vše mu hladce zaplatili.


znamemu poskodila letecka spolocnost kufor. Koop mu oznamil, ze to mal reklamovat u leteckej spolocnosti. On ma Erste Premier.
Za doktora plnili.
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jumpmans 21. 2. 2018 11:33

Ep a pojisteni odpovednosti za skodu bez problemu
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 21. 2. 2018 11:48

čulibrk píše:Otázkou je, jestli už někdo z místních žádal nějaké plnění z daných pojistek u prémiových účtů a vše mu hladce zaplatili.


Uplatnil jsem v rámci UCB premium úhradu jednolůžáku - nezaplatili s výmluvou, že zdravotní stav před uzavřením (ve skutečnosti uzavřeno před mnoha lety a ten důvod hospitalizace byl důsledkem mnohem mladší události, ale to by se muselo řešit přes právníka).

Chtěl jsem pak uplatnit pojištění storna, protože jsem se musel ze zahraničí vrátit neplánovaně zdaleka kvůli pohřbu. Nakonec jsem to ani nezkoušel, protože dokazovat, že člověk v 90 zemřel na něco, co neměl před mým odjezdem, by asi taky nebylo reálné.

Jinak mám zkušenosti takové, že při méně závažných problémech stojí ošetření pár šupů, které se vzhledem k časové náročnosti uplatnění nevyplatí nahlašovat. U závažné události, která ale byla krytá komerčním pojištěním, pojišťovna nezajistila v rámci asistence za měsíc v souvislosti s léčením ani ň, všechno bylo nutné si zajistit samotným, přes známé, všechno zaplatit cash. Pojišťovna léčení v podstatě jen sabotovala. Následně zdokumentované pojišťovna proplatila.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 2. 2018 12:20

jumpmans píše:Ep a pojisteni odpovednosti za skodu bez problemu

Vida to musela ale bejt malicka skoda ze jednou fakt pojistovna plnila :D
aneb nespolehat nutne na pojistku, je to jen takova vec pro radost, kterou mohu v zahranici mavat na doktora abych vypadal duveryhodnejc :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lafayette16 21. 2. 2018 16:39

Pojištění z Premium karty ČSOB - v Londýně vinou taxikáře uletělo letadlo - proplatili jednu noc navíc v hotelu a náhradní cestu domů. Ale limit byl max.5000 Kč.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod doonio 21. 2. 2018 17:48

Lafayette16 píše:Pojištění z Premium karty ČSOB - v Londýně vinou taxikáře uletělo letadlo - proplatili jednu noc navíc v hotelu a náhradní cestu domů. Ale limit byl max.5000 Kč.


Můžeš se podělit o nějaké detaily? Jak se dokládalo pojišťovně že to byla chyba taxikáře? Ti taxikář vystavil nějaký "lejstro", že za to může on?
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 2. 2018 18:52

Takže s premium pojištěním létat jenom v economy :D
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 2. 2018 09:45

Taky mám dobré zkušenosti s UC i Erste pojistkou.
UC po zlomení nohy proplatili propadlý hotel.
Erste v Japonsku uhradila návštěvu chirurgie; dokonce mě i našli místo, objednali a přímou platbou zaplatili doktora.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 22. 2. 2018 12:47

Kolega ma EP uz davno skrz hypoteku od CSAS, este od doby, ked bolo prijmove kriterium 100k. On mi vravel, ze je spokojny, ze jemu nic nenutia a okrem hypo tam vlastne nema nic.

Je mozne, ze pobocky musia mat vysledky, takisto asi jednotliví bankeri. Spekulujem. Preto na niekoho asi tlacia viac, na niekoho vobec. A ked nie su vysledky, lebo maju v portfoliu hodne 'preposielacov', tak to asi riesia aj drastickejsie.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 2. 2018 14:12

doonio píše:
Lafayette16 píše:Pojištění z Premium karty ČSOB - v Londýně vinou taxikáře uletělo letadlo - proplatili jednu noc navíc v hotelu a náhradní cestu domů. Ale limit byl max.5000 Kč.


Můžeš se podělit o nějaké detaily? Jak se dokládalo pojišťovně že to byla chyba taxikáře? Ti taxikář vystavil nějaký "lejstro", že za to může on?

Byl to Uber - reklamoval jsem cenu u Uberu, uznali to. Tohle uznání reklamace jsem pak použil jako doklad pro pojišťovnu.

-- 22. 2. 2018 14:13 --

alfas123 píše:Kolega ma EP uz davno skrz hypoteku od CSAS, este od doby, ked bolo prijmove kriterium 100k. On mi vravel, ze je spokojny, ze jemu nic nenutia a okrem hypo tam vlastne nema nic.

Je mozne, ze pobocky musia mat vysledky, takisto asi jednotliví bankeri. Spekulujem. Preto na niekoho asi tlacia viac, na niekoho vobec. A ked nie su vysledky, lebo maju v portfoliu hodne 'preposielacov', tak to asi riesia aj drastickejsie.

Tak možná zkusím EP u jiné pobočky.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod xlitv01 22. 2. 2018 18:54

Dobrý den,

momentálně si vybírám banku, ke které přejdu, protože dosavadní ČS již dávno nesplňuje požadavky níže. Co možná nejvíce se vyhýbám bankovním domům a vše řeším online.

Požadavky:
- pojištění ke kartě - ideálně nadstandartní (hodně cest do zahraničí, mesíčně 3x - 4x)
- výběry v zahraničí za rozumný poplatek
- možnost vedení účtu ve více měnách
- špičkové mobilní a internetové bankovnictví
- vedení účtu pod 400 kč mesíčně
- ideálně žádné absurdní poplatky
- možnost kreditní karty
- možnost spořícího účtu
- zlatá / platinová karta
- služby na letištích výhodou

Děkuji za odpovědi.
xlitv01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ab84 22. 2. 2018 19:03

Zřejmě si dobře nezkoumal nabídku ČS, protože všechny požadavky spořka splňuje - účet se jmenuje Erste Premier a vše zmiňované můžeš mít zdarma, jen to nejde zařídit online, ale musíš aspoň jednou při zakládání účtu na pobočku, poté lze další dokumenty podepsat online přes IB.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xlitv01 22. 2. 2018 19:42

Erste Premier jsem již zaregistroval, bohužel od 1.2.2018 nesplňuji o pár tisíc jejich požadavek 70 000 v průměru za 3 měsíce.
xlitv01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfas123 22. 2. 2018 20:18

Preposielaj ;-)

Vedz, ze maju nanic kurzy, ale zas ked mas Eur a Usd ucet, je to v pohode. Ak potrebujes GBP, to ma Reiffka.
alfas123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků