Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 9. 8. 2018 16:50

Jasný, jen mám pocit, že zrušení účtu není úplně otázka minut, hlavně kvůli kartám je to asi složitější procedura, nemluvě o tom, že já nenávidím řešit cokoliv s bankéřkou, jsem zvyklý si všechno na internetu naklikat bez nějaké intervence dalších osob, což tady prostě nejde. Ale obětuju se :D Napíšu dneska na obě banky, na rovinu jim řeknu situaci a ať se pochlubí, jestli jsem pro ně vůbec zajímavej nebo ne.
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 9. 8. 2018 17:02

Nechci být příliš hnusnej, ale co čekáš? Jsou to oboje velké banky, proč by jim mělo jít o nějaké blaho klienta? ČS tě má uloveného, 5 mil úvěr se 4 mil zůstatkem. To jsou pro ní jisté peníze na úrocích, protože takový úvěr jen tak snadno ke konkurenci nepřesuneš. Takže jak bylo řečeno, vyzobej co potřebuješ a příliš neprovokuj, protože pánem v této situaci nejseš.
ab84
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 9. 8. 2018 18:02

Preco by nerefinancoval? Banky sa o neho pobiju ;-) ak ma teda dobry profil
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod Menton 9. 8. 2018 18:35

Ja mam stejny nazor. Pokud na mne moje premiova slecna po zalozeni konta zapomene a nebude mne s nicim otravovat jen budu rad. Co potrebuju zaridim pres net sam a tam kde o to budu stat. A pokud ji k necemu budu potrebovat tak se ozvu.
Urcite by toto melo byt povinne cteni premium bankeru hlavne a prvotne pred cimkoliv dalsim. Mozna by pak klienty tak netrapili. Zazil jsem toho v bankach dost veci uveritelne u neuveritelne.
Co se tyce refinancovani i ja toto tema natuknu nemam ale hypo na 5M puvodne uver kolem 1milionu, ted asi 690000. I tam to stoji za konzultaci co nabidnou. Ja myslim ze by pan mohl byt uspesny i s tou hypo jen tech instituci nebude asi tolik. Prave pri dotazu na CSOB premium mi slecna vysvetlila ze dostane klient hypo za daleko lepsich podminek nez bezny klient CSOB. Zatim hypo nezvazuju mam bydleni za hotove a pouze uver, ktery mne nejak netrapi netizi ale pokud nekde maji lepsi podminky nebranim se tomu o nich popremyslet.
Ale pry se to tyka vyssich hypo. To stejne uver.

-- 9. 8. 2018 19:49 --

Co se tyce podminek ty meni vsude a u vseho jak na bezicim pasu musis se prizpusobit. To je cely. Podle mne pokud budou chtit kmen lidi orezat i jinde sahnou po tvrdsi podmince, aktiva v bance treba 1,5 až 3 m a to uz jen tak nekdo neprotoci. Protoze tam ty penize bude muset nejak mit. Ale co je dobry pocitaji se do toho aktiva, penize na uctech, majetkovy ucet CP, stavebni sporeni treba, devizove ucty a to uz je splnitelne ten 1,5 M stale pro vetsi skupinu lidi. Pokud nasadi opravdu premiove sluzby 10M a vic.. Pak to bude muset byt opravdu vsechno na vysoke urovni coz neni a nikde by s tim neuspeli.
Menton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 9. 8. 2018 18:55

Ten uver by sa mohol zlacnit, ak by sa preklopil na hypo.

Ja hypo riesim cez 3.strany a doposial nam dokazali spravit lepsi urok a podmienky ako ktorakolvek banka - premium nepremium. A to aj s tym, ze tretia strana berie provizie. Bankeri asi maju mensiu motivaciu, inak si to neviem vysvetlit
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod Menton 9. 8. 2018 19:26

Specialne u hypo maji bankeri tucnou odmenu pokud jde o nestandartni a vysokou hypoteku. Takze motivaci maji. Podle mne ted byl boom a tak maji tucne mesice a tak uz jsou prejedeni. Kdyz pockas az se pritvrdi, tak budou kolem ovecky tancovat a hory doly slibovat. Pak tech ovecek uz nebude tolik.

-- 9. 8. 2018 20:40 --

Co jsem v refinancu ted vyhledal tak HB nabizi sazbu kolem 4,7 ja mam nejak 5,9 coz by mozna bylo trosku lepsi. Ale je otazka jestli tam ty poplatecky a celkovou vyssi cenu neskryjou jinde. Ono s cisly se da docela kouzlit. Idealne nechat si udelat nabidky tak 3-4 instituci, spocitat to na papire. A nekde lepsi cislo neznamena levneji.
Menton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 10. 8. 2018 12:04

Tak asi rozhodnuto, jak to po letech u sebe překopu:
- primární účet ČSOB Premium ("firemní") díky příjmu >50k, k tomu soukromé ČSOB Aktivní konto ze zvyku (zdarma při příjmu >10k)
- sekundární účet Erste Premier díky hypotéce 5M (spíš jen tak pro doplnění, např. nějaké pojištění v ceně, větší využití letištních salónků atd.)
- příjem USD plateb a převod do CZK na Transferwise (a transfer na český účet buď přímo nebo přes Revolut)
- EUR platby, které doteď byly přes drahou SEPA, budou nově přes Transferwise (resp. převod z EUR účtu Transferwise tím jejich dobrým kurzem)
- platby v zahraničí převážně kartou přes Transferwise (nebo Revolut) kartu
- výběr v zahraničí z bankomatu přes Transferwise (nebo Revolut) do jejich limitu 200 liber, nad limit pak ČSOB Visa Infinite nebo analogie u EP

ČSOB a ČS/EP převedu ze stávajících standardních účtů, co u nich mám. Raiffku Exclusive komplet zruším, není důvod držet ani převádět na jejich konto, nemají ani žádnou free verzi bez podmínek. Equa si ponechám jako nouzový účet zdarma, který mě nijak nebolí. Celkově bych měl ušetřit minimálně 10k ročně plus samozřejmě v tom nově budou různé pojistky, které se můžou hodit.

Jen ještě promyslím u ČSOB, jaké to pojištění zdarma využít (jak je výběr ze tří) a promyslím, jestli chtít i účet nebo kartu pro manželku (zatím mi to přijde v praxi k ničemu, žena má svou mBank a je na ni zvyklá).
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 8. 2018 12:41

Mam od října loňskýho roku Premium účet. Chtěl bych kreditku, ale na telefonu mě nutěj jít na pobočku, kam se by kvůli podepsání žádosti fakt nechce, ale asi jiná možnost není.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 10. 8. 2018 12:54

Mr.Scully píše:Jen ještě promyslím u ČSOB, jaké to pojištění zdarma využít (jak je výběr ze tří) a promyslím, jestli chtít i účet nebo kartu pro manželku (zatím mi to přijde v praxi k ničemu, žena má svou mBank a je na ni zvyklá).

Nejvíce použitelné mi přijde pojištění odpovědnosti. Já si zrušil placenou Allianz pojistku odpovědnosti a něco málo reálně ušetřil. Bacha, ale na to, že ČSOB má limit tuším 3 000 Kč na odpovědnost elektroniky viz

Článek 18.3 podmínek (https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... dnosti.pdf)
Kód: Vybrat vše
V  případě  poškození  nebo  zničení elektroniky,  telefonů  a  kuchyňských  spotřebičů pojistitel  poskytne  pojistné  plnění  max. do výše 3 000 Kč  na jednu pojistnou událost, v případě sjednání pojištění s limitem pojistného plnění 10 mil. Kč a vyšším max. do výše 10 000 Kč. Tento limit pojistného plnění se nevztahuje na pojistné události, kdy dojde k poškození nebo zničení elektroniky, telefonů a kuchyňských spotřebičů v důsledku požáru způsobeného pojištěným, výbuchu způsobeného pojištěným nebo úniku vody, jiné kapaliny nebo  páry  z  vodovodních  nebo  kanalizačních  potrubí,  topných,  klimatizačních,  solárních  nebo  hasících  systémů,  včetně  připojených zařízení nebo armatur, nebo z akumulačních nádrží způsobeného (míněn unik vody nebo páry) pojištěným. Tento limit pojistného plnění se  rovněž  nevztahuje  na  pojistné  události  spočívající  v  poškození  nebo  zničení  zboží  pojištěným  v  obchodech  a  na  pojistné  události spočívající  v  odpovědnosti  pojištěného  žáka  nebo  studenta  za  škodu  způsobenou  poškozením  nebo  zničením  elektroniky  nebo přístrojového vybavení právnické osobě vykonávající činnost jakéhokoliv druhu školy, včetně vysoké školy, nebo školského zařízení nebo právnické nebo fyzické osobě, na jejíchž pracovištích se uskutečňuje praktické vyučování nebo praxe, za škodu, kterou jí způsobili při teoretickém nebo praktickém vyučování, při studiu nebo praxi, nebo při výchově mimo vyučování anebo v přímé souvislosti s nimi.

Jinak u RB je relativně dobrá KK, která aspoň něco vrací za normální platby, je škoda toho nevyužít... Tuto možnost EP, ani ČSOB nenabízí...
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 10. 8. 2018 15:54

ted mi pipla SMS:
Dobry den, k 31.10.2018 menime Vseobecne obchodni podminky. Vice informaci najdete ve svem internetovem bankovnictvi. Vase Ceska sporitelna
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tielk 10. 8. 2018 15:57

No a jake to ma pokracovani v tom IB asi zase nejakej vydrb?
Tielk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 10. 8. 2018 17:05

Všeobecné podmínky ČS se mění jen marginálně, včera jsem na to zběžně koukal a nic zajímavého tam nebylo (rozhodně teda nic dobrého, jen zvyšují pár poplatků).

cz01 - ohledně té odpovědnosti dobrá poznámka. Ale mně je to asi stejně k ničemu, protože bych nejvíc potřeboval odpovědnost v podnikání (občas jako OSVČ programuju a můžu udělat chybu) a na to se to podle všeho nevztahuje.

Co se týče KK, tak na zahraničí budu používat Transferwise kvůli kurzu a na CZK nákupy World Elite kvůli prodloužené záruce, takže další KK určitě nepotřebuju. Raiffku zruším, i když bankéřka bude smutná :-D
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 10. 8. 2018 17:16

Zodpovednost ma vacsina ludi v poisteni domacnosti. Niektore poistky kryju aj legalne pouzitie strelnych zbrani. Kto nejake ma, na to pozor.

Ja som si vybral nejaku uplnu hlupost, myslim, tie internetove rizika a pravnu pomoc som si zaplatil extra, aby to platilo aj na rodinu...

Inak nie je dobry napad byt bez poistenia ako OSVC... ostanu Ti peniaze, ktore usetris za ten ucet v Reiffke, tak si nieco kup ;-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 10. 8. 2018 17:40

Pokud vím, tak jediný kdo kryje zbraň je Kooperativa.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 10. 8. 2018 18:01

Aj allianz
alfas123
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor