Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 2. 2018 20:16

Lukas - ja mam toho isteho osobneho bankera uz roky rokuce, este nebolo ani premium. Pred x rokmi som dostal vybornu sadzbu hypo, ale to len kvoli osobnej angazovanosti bankera. Povodny urok by prebil kazdy priekupnik. A to je na zaplakanie, lebo tam musia vyplacat proviziu.
Ja som skusal napriklad poistit auto. Niekolkokrat. Vzdy o hodne drahsia poistka. Raz mi dokonca poistovna vypovedala zmluvu, lebo im chybala jedna z fotiek a nikto sa neunuval mi to oznamit. To uz bolo v case Premium.
Ked som chcel poistit najnovsie auto, ta poistka bola taka absurdna, ze poprosili kolegu z CSOBL, aby spocital a vyjednal lepsiu cenu. Ten sa vratil s ponukou od konkurencie. Poistenie pravnej ochrany pomoze marginalne. (ja to beriem tak, ze mi nepomozu, ale je sanca, ze ak pravnika budem potrebovat a zaplatim ho, tak si nahradu od nich vysudim). Je tu niekto, komu tato poistka naozaj pomohla a nebodaj mu aj dali externeho pravnika?
Naposledy, to uz bolo premium, nam tiez spocitali na hypo peknu volovinu... od vtedy tam s nimi toto radsej neriesim... nema to zmysel.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 16. 2. 2018 20:18

Je tu aspoň někdo, kdo u někoho má zainvestováno do těch fondů, jak by si představovali, a může poreferovat o kvalitě služeb/chování?

1.5M ve fondech by znamenalo zhruba 30k příjmu pro banku, skoro celé je to čistý zisk (víc majetku ve fondu neznamená nutnost zaměstnávat další analytiky—něco je stojí jen ten prémiový servis); čekal bych, že takového klienta se budou snažit udržet úplně jinak než jen „perspektivního“ klienta s účtem a pár trvalými příkazy.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 2. 2018 20:40

Znamy, ktoremu som odporucil EP, investoval a za rok zhodnotil o 13%. Ale to bola nejaka mimoriadna ponuka, ktora sa hned vypredala - vraj. On je velmi spokojny.
Moj poradca (nezavisly, zije z provizii) mi zas radil neinvestovat cez banku, ale cez neho, lebo tam maju menej prostrednikov a lepsie porfolio.
Clovek si to musi obehat a asi mat aj trochu stastia. :-)

Ja mam voci bankam averziu. Nam ako detom rodicia sporili tak, ze kupovali podielove fondy. Potom prisla kriza, aj odisla, a ked som to rusil nedostal som ani to, co tam.vlozili. banka na tom nikdy neprerobi;-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 2. 2018 20:53

Tak CSOB premium je takovy nabarveny osobni ucet plus s nejakou tou pojistkou navic.. mimochodem autopojisteni jsem resil s nimi taky min rok, mam tam i rodinneho prislusnika, ktera dela druhou premiovou poradkyni a mas napad nejaka konkurenceschopna nabidka? Komplet pojistka na nove auto- CSOB 12,5 tisice...Allianz- 7,5 tisice.. tam opravdu citim daleko lepsi nabidky a slevy jen diky tomu, ze jsem se dostal ke krajske manazerce ;-), ktera kdysi rozjizdela svuj kmen a uz tenkrat umela kouzlit..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 16. 2. 2018 21:06

mam zainvestováno u EP na zkoušku, rovnou jsem řekl, že o fondy zájem nemám a nikdo mi je necpe, výnos jednou 8% podruhé 6,5%, jinak protáčím a problém nemám, kritéria prý splňuji a pokud se neozvu já, tak je klid
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 2. 2018 22:29

čistě ze zvědavosti, u ČSOB Premium mi přiřadili bankéře asi 300 km od místa trvalého pobytu, v místě kde jsem někdy před XY lety měl studentský účet.. kdybych teď potřeboval něco osobně řešit v Čsob, můžu jít za libovolným premium poradcem? a pak by mě zajímalo, jak je to s hotovostními transakcemi, tam vždy standardně na pokladnu?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 16. 2. 2018 22:50

wit.cz píše:čistě ze zvědavosti, u ČSOB Premium mi přiřadili bankéře asi 300 km od místa trvalého pobytu, v místě kde jsem někdy před XY lety měl studentský účet.. kdybych teď potřeboval něco osobně řešit v Čsob, můžu jít za libovolným premium poradcem? a pak by mě zajímalo, jak je to s hotovostními transakcemi, tam vždy standardně na pokladnu?

Primárně by měl klient všechno řešit výhradně se svým poradcem. Trvalá změna poradce je snadná, provede se přes Premium linku 800 370 370, kde vám sjednají schůzku s novým poradcem na pobočce vaší volby. Ten si vás při osobní schůzce přebere. Na lince se ptají na důvod změny. Následně administrativní přeřazení proběhne přes centrálu a chvíli trvá. Když je potřeba něco řešit operativně, kontaktujte Premium linku - vyřídí se to telefonicky, případně je možné jednorázově dojednat schůzku s poradcem na pobočce vaší volby, který bude mít právě volno. Hotovostní operace se vyřizují na pokladně.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 2. 2018 00:37

Supr, díky za vyčerpávající info!
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 17. 2. 2018 07:24

Delitzsch píše:Příklady ze zahraničí ukazují, že existují alternativní způsoby, jak obsloužit klienty s vyššími příjmy, kteří nedosáhnou na privátní bankovnictví, tento typ prémiového bankovnictví mi připadá jako slepá ulička.

Můžeš prosím hodit nějaké příklady?
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Suky. 17. 2. 2018 13:48

Markil píše:Počítají se u EP do těch požadovaných příjmů i vklady hotovosti na pobočce? Mám tam v lednu vklady několikrát převyšující ten požadavek, ale jen minimální příjem převodem... Z podmínek mi přijde, že ano, ale jistý si nejsem a nerad bych časem zjistil, že mi kvůli tomu naskočil ten úžasný poplatek =D Tak nevím jestli si musím pohlídat další měsíce, nebo je to OK...

No měli by, když mají v podmínkách:
kreditním obratem vykazovaným ke konci dotčených kalendářních měsíců na všech Osobních účtech Premier
a všech Běžných účtech Premier v cizí měně, kde je Uživatel služby majitelem účtu.

Já občas vkládám peníze také, ale vkladomatem.

Mimochodem - nedávno jsem zjistil, že jsem dvakrát nesplnil tříměsíční průměr, ale poplatek jsem neplatil, ani mi to nikdo nevytkl :-D
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 17. 2. 2018 20:13

Musim rict, ze me prekvapuje ochota mistnich investovat "kolektivne". Nemel jsem o vsech variacich bapo iluze, ale popisovane jednani je dost drsne. Asi bych nemoh nutit lidem hypoteky
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 17. 2. 2018 20:39

Hypotéka je zrovna produkt, který se dá vnutit dost těžko. U všeho ostatního je to mnohem horší.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod bobisek_ 18. 2. 2018 12:49

Tak jsem v týdnu zrušil EP a momentálně mám vše v AirBank

Důvody?

- Prý je problém, když dojde člověku v lednu například 300, pak 4 měsíce nic, pak třeba 300.

Stojí o pravidelný průtok pěnez? může mě někdo vysvětlit proč? Já bych roční částku plnil s přehledem, ale tím, že jsem OSVČ, fakturuji velmi nepravidelné částky.

- Tlačili na mě s pojištěním ( nevyužívám) hypotéku ( zatím taky ne, čekám na rozhodnutí dům vs byt) a s investicemi. Prý jejich fond dělá i 9%.To mě celkem zaujalo, vzhledem k nějakému rozložení rizika pač využívám 3 letý dluhopis kde mám 4%, mám i podpultový produkt jedné investiční skupiny, kde ročně mám 6,5% fixně, mám to už 2 rok a paráda, ale když jsem to chtěl rozklíčovat, tak bankéřka absolutně nevěděla. Co mě odradilo celkem vysoké vstupní poplatky, poplatky za správu, ach chápu, musí z něčeho banka žít.

Co mě dál říkala bankéřka, že lidi drží na účtěch i několik desítek milionů, že je normální tam mít větší peníze. Říkám, že nesouhlasím, že pro mě v době, kdy je inflace na cca 2% nechávat peníze za 0,1% je šílenost..


Jediné co mě bude chybět od EP je cestovní pojištění ( už jsem se díval to problém není) a letištní salonky ( i to lze řešit priority pasem ročním neomezeným za 6K)

Co říkáte na ČSOB Premium?

KB, RB, podmínky neznám.
bobisek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 18. 2. 2018 13:24

S tím EP je to škoda. ČS si na tom mohla udělat jméno a vydělat peníze, ale tímhle stylem to zaříznou jako spoustu dalších "super" novinek typu "blue". Ale s tím se nic asi neudělá, spořitelna v nadstavbových službách nikdy nic neuměla, v bankovních službách jí taky ujel vlak, personál bude dál zaměřený na oblbování stařenek. Když prémiové bankéřce řeknu, ať mi navrhne nějaké rozumné zhodnocení pro pár milionů, tak kouká, jako kdybych ten požadavek vyslovil v pekárně. Nabrat spoustu movitých klientů a pak se jich svou neschopností zbavit je naprostá zoufalost.

ČSOB Premium je v podstatě dost podobné, subjektivně hezčí karty, salónky, neumějí prakticky nic s cizími měnami, cestovní pojištění na nižší částku a s větším rozsahem (dle mého názoru to je lepší), pár nějakých dalších pojištění, která vypadají bez studia výluk super (se zohledněním výluk si praktickou použitelnost představit neumím). Udělali teď nové IB, které mi přijde jako relativně povedené. Uvidíme, jestli to ČSOB zvládne a nenabere to stejný směr jako ČS.

KB a Rb je lepší se asi vyhnout, pokud od nich člověk něco konkrétního opravdu nepotřebuje.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod doonio 19. 2. 2018 08:50

xls píše:KB a Rb je lepší se asi vyhnout, pokud od nich člověk něco konkrétního opravdu nepotřebuje.

Mám jak zlatou kartou od KB, tak prémium účet od ČSOB. u toho KB, je to opravdu jen leštěnka za 2000kč/rok (naštěstí to mám gratis), ale výhod to moc nemá. Letištní salónky jen Vídeň/Praha. Cestovní pojištění je sice lepší než má 90% lidí k běžným platebním kartám, ale asi bych se bál vyjet i na to, naštěstí tohl mi teď už kryje cestovko od ČSOB, které je už docela solidní na dnešní dobu(není to prémium pojištění, ale už bych se nebál jen s ním vyrazit s rodinou třeba do Alp na hory).

KB mi přijde že je vcelku otevřená případné indiviualizaci, nelíbí se mi toto, tohle má konkurence lepší a už jsme sepisovali s bankéřkou dodatek, že to můžu mít Gratis. Přiznám se, že jsem u ČSOB přelívač (přelívám ze spořáku 50k na začátku měsíce), tak se jen bojím jestli nebude ČSOB taky nějak čistit kmen a tihle přelívači nešli z kola ven jako první - teoreticky podmínky splňuji, ale tak nějak "po domácku", protože výplatu mám v EUR, a oni mají tak žalostný podmínky na EUR účet(výběry v zahraničí, kurzy při platbě,...), že jsem si ho ani netroufl otevřít.
doonio
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků