Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bobisek_ 3. 12. 2017 11:08

Radek.Hulan píše:
bobisek_ píše:Ale odmítl jsem kreditní kartu, tak mě obě udělali debetní.


Kreditka je ve všem lepší jak debitka :)

1. platíš penězi banky, máš (až) 55 dní na řešení případných problémových plateb, aniž to financuješ, je to mnohem bezpečnější
2. podobně jako u debetky se o to nijak nestaráš .. na konci období ti to banka strhne z běžného účtu
3. některé služby s debetkou nefungují (půjčení auta v USA..)
4. blokace na účtu ti nevadí, neomezují ti cash-flow .. třeba jsem nedávno kupoval s kreditkou pár letenek, aerolinka zablokovala celou částku při rezervaci, ale pak ještě strhávala co každá letenka to debet.. takže tam byla asi 14 dní blokována 2x celková hodnota letenek. S kreditkou je ti to dost jedno, nejde ti to z běžného účtu
5. výpis z účtu je přehlednější, nemáš tam každou blbost typu platba 200 Kč za oběd v restauraci..

A nic tě to nestojí... Já bych se děsně bál něco platit debitkou :) Nedejbože ji třeba jako plaintext posílat v rezervacích do hotelů, kde to vidí mraky lidí (což je běžné s Bookingem).

Btw, ERSTE na tu debetní VISA kartu umí veškeré výhody co na kreditku (salónky, pojištění, atd)?



Díky ! celkem zajímavá úvaha, popřemýšlím, nad tím ..

BTW: jakou kreditní kartu by jste mi doporučily? Výhody/dostupnost? Přece jenom jsem OSVČ a vždy vše trvalo, než mě něco dali skrz historii, platby apod..

Díky za tip!
bobisek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 3. 12. 2017 11:27

Pokud tě zajímá ona vyšší bezpečnost kreditek, klidně u ERSTE :) Vedení je zdarma, 100% splacení taky, prostě se o to absolutně nestaráš a nic tě to nestojí. Akorát ti peníze zmizí z účtu v jednom balíku měsíčně, 25-55
dnů po zaúčtované útratě.

Pokud budeš kreditkou více platit, pak třeba Celelem / Hellobank - vedení stojí 69 Kč, úrok při překročení bezúročného období je šílený, ale jsou tam slušné vratky:

https://www.hellobank.cz/kreditka/

Ve finále ti kreditka vydělá nějaké ty drobné.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 12. 2017 12:31

U Cetelky bych připomněl, že poplatek za vedení se neplatí v případě nečerpání úvěru (vyhodnocuje se na konci zúčtovacího období). Doteď (několik let) to byla nepsaná vlastnost, teď mám pocit, že ji zavedli i do ceníku. Ovšem pak to není úplně bez starostí. Jako OSVČ jsem ji dostal, musel jsem dokládat příjmy - daňové přiznání. Ovšem vcelku normálně platím daně, takže nějaké příjmy mám.

Btw: ... byste ... doporučili .... a taky je česky debetka ... tedy u těch zaostalejch, nedostatečně světovejch, obyčejnejch Čechů.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 3. 12. 2017 12:33

Já bych zase debetky nezatracoval. Taky mají své výhody, na rozdíl od kreditek se dají používat třeba k výběru hotovosti. Je to prostě jednodušší produkt, kde nemusíte hlídat výpisy, konce zúčtovacího období, splátky, atd., nehrozí vám dostat se do dluhové spirály (u některých lidí pocit, že utrácejí peníze banky a ne své, způsobuje neodůvodněnou euforii.

Z hlediska bezpečnosti je to taky stejné, důležité je, jestli se jedná o autorizovanou/neautorizovanou transakci. S novými předpisy se mění pravidla i pro blokace, takže by to i v tomhle ohledu mělo být lepší.

Pokud je člověk disciplinovaný, tak je asi nejlepší to kombinovat. U EP jsem si původně chtěl udělat 2 debetky, ale když mi nabídli, že 1 může být KK a bez papírování, tak jsem to nakonec odkýval. Udělal jsem to tak, že mám křížem s ČSOB dohromady debetku MC a VISA, to samé kreditku MC a VISA.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 12. 2017 17:52

xls: je to ale porad uver pokud nyni jdes a podepises ze chces kreditku, coz ja mam skutecnost vopacnou a tou jest, ze pratele proste rikaj ze nejakej pitomej uver, pujcku nechtej a radsi platej ze sveho :) Nemaj radi dluhy. Dobre jeden ma treba kreditku, ale ten to porad rika ze ta bezpecnost,ze kdyz mu uz by strhli nahodou penize tak to nebudou jeho a muze zatim zaplatit bydleni :)
Vetsinou je ale vidim platit debetkama. A bonus nejakej? Nad tim mavnou rukou, par drobacku prej :D Ok pojisteni... to reknou tak to 1x za rok zaplatim no ty 2000kc to je toho a salonek je nezajma.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod avathar 3. 12. 2017 19:51

Já nevím proč má někdo pořád nutkání někoho předělávat vychovávat atd.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 5. 12. 2017 22:04

Už jste se někdo dostali k informaci, co vše se mění?

Tedy kromě kritérií a těch pár změn co popsali v krátké zprávě v IB.

Mne tam trochu straší skrytá hrozba:
Zpráva IB píše:V ceníku budou nově uvedeny informace týkající se automatického nároku rodinného příslušníka na službu Erste Premier bez ohledu na plnění vstupních kritérií. Rodinnou propozici poskytujeme i nadále a je zcela na posouzení klienta a bankéře, zda je obsluha rodinných příslušníků v rámci služby Erste Premier pro klienta výhodná.

Já mám takový slibovaný "osobní přístup", že bankéřka nereaguje na email...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 6. 12. 2017 02:41

bobisek_ píše:Nechápu to průměrování, došla mě zpráva, že k 31.10.2017 průměr nesplnuji, přitom pokut to dobře počítám 70K x 12 = je 840 tisíc, to jsem překročil už někdy v srpnu.

Bavil jsem se s bankéřkou a ta mě říkala, že systém funguje tak, že když za 3 měsíce není splněno 70 70 70 tak tam vyskočím červeně, napomene mě a pak už to musí řešit poukázkou a nebo poplatek 1000 Kč.


Specifika/obchodní podmínky píše:Měsíční příjem se počítá jako 3měsíční průměr měsíčních součtů kreditních transakcí dle výše uvedených pravidel


Takže nějaké výkyvy by vadit neměly, ale aspoň každý kvartál by mělo přijít 210 tisíc. Jednorázový příjem jednou ročně se nepočítá.

-- 6. 12. 2017 02:54 --

Suky. píše:Už jste se někdo dostali k informaci, co vše se mění?

Tedy kromě kritérií a těch pár změn co popsali v krátké zprávě v IB.
Na webu právě přibyly nové obchodní podmínky. Co se týče kvalifikačních kritérií, nezměnilo se vůbec nic, jen čísla prý nově budou v sazebníku (který tam ještě nevidím).

Mne tam trochu straší skrytá hrozba:
Zpráva IB píše:V ceníku budou nově uvedeny informace týkající se automatického nároku rodinného příslušníka na službu Erste Premier bez ohledu na plnění vstupních kritérií. Rodinnou propozici poskytujeme i nadále a je zcela na posouzení klienta a bankéře, zda je obsluha rodinných příslušníků v rámci služby Erste Premier pro klienta výhodná.

Já mám takový slibovaný "osobní přístup", že bankéřka nereaguje na email...
Ani v součaných Specifikách ani v sazebníku teď nevidím vůbec nic o druhém účtu zdarma, takže to možná jen poprvé do těch dokumentů napíšou.

Jinak je v těch OP nově popsán spořicí účet a vkladové účty (ty jsou popsané dost dlouze a nějak divně, např. zároveň říkají, že je lze kdykoli vybrat, a že je lze vybrat jen v den obnovy).
Naposledy upravil fc70 dne 6. 12. 2017 17:27, celkově upraveno 1
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 12. 2017 08:22

Byl jsem emailem přivítán do ČSOB Premium. Jen mi není jasné, proč mám k dispozici ředitelku pobočky ve městě, kde již 15 let nežiju (zjevně podle adresy z doby, kdy jsem měl studentský účet).

Jak dlouho se musí peníze ohřát na Premium účtu? Stačí přesun tam a zpět, jeden den nebo průměr za měsíc?

Jinak hned na první přihlášení mě zaujalo:

Obrázek Obrázek Obrázek
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 7. 12. 2017 09:44

Já tam 50 nenechám ani den. Prostě rychlootočka.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 12. 2017 13:52

Taky tak, z AB nastavim platbu do CSOB, dopoledne prijdou a ihned putuji v ramci D+0 do Monety na TOM ucet a z Toma jde pade ve stejny den zpet do AB. Podminky jsou splneny a muzou mi vlezt na zada ;-).
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goropes 7. 12. 2017 18:57

už vám někomu volal bankéř Erste s žádostí o osobní schůzku kvůli tomu, že účet úžíváte "málo aktivně"?

musím říct, že mně to poměrně vytočilo, protože to znělo, jakoby si šéf chtěl volat problémového zaměstnance na kobereček.

A to rozhodně nejsem jen přeposílač, mám v rámci EP euroúčet, kde útratím kartou kolem 1000 euro/měsíčně, korunový účet pravda zase tolik nevyužívám.
A hlavně, podmínky služby plním, tak nechápu, co chtějí řešit!
Mají dát jasná kritéria, co od klientů v EP chtějí, a Ti se pak rozhodnou, jestli to chtějí plnit, nebo se rozloučí.

Může mi bankéř EP vypovědět jen proto, že se mu "nelíbí moje aktivita"?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peťo6 7. 12. 2017 20:13

Tak s EP to ide totálne dole vodou.. Nechápem načo majú nejaké podmienky, keď im to očividne nestačí. Hrozný prístup...
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 7. 12. 2017 20:18

Chce ti něco prodat
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 7. 12. 2017 20:32

goropes píše:A hlavně, podmínky služby plním, tak nechápu, co chtějí řešit!
Mají dát jasná kritéria, co od klientů v EP chtějí, a Ti se pak rozhodnou, jestli to chtějí plnit, nebo se rozloučí.
To jsou holt ty prémiové služby. Dá se vyjednávat skoro o čemkoli, pokud na tom obě strany vydělají a stojí to za ten čas – ceníky jsou jen takový základ pro vyjednávání (ale o pětikorunách nikdo vyjednávat nebude, když minuta času všech zúčastněných stojí…).

Jestli chceš jasně dané podmínky a jejich anonymní vyhodnocování strojem, masových retailových bank je na výběr dost. I ten Priority Pass se dá koupit za standardní ceníkovou cenu a není asi potřeba se s nikým bavit.
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků