Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 9. 2017 09:28

Stejně za to nikdo neplatí, má zdarma, ale 500 Kč za velmi slušné pojištění, 4x Priority Pass a na další 50% sleva je v pohodě cena.

Jinak ta změna podmínek je zajímavá, 70t čistého je 100t hrubého. To je i na Prahu poměrně dost :) I 4m na hypo je (kromě Prahy) na hraně, průměrná čerpaná hypotéka je u nás cca 2.2 mil.

Tak jsem zvědav, co za to nabídnou navíc, uvítal bych SEPA platby za jednocifernou částku a kurz MC/VISA na kartách :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 27. 9. 2017 12:41

Co za to nabídnou navíc bych si odvážil tipnout: nic. Okrádání na kurzu je v poslední době módou na celém českém bankovním trhu, SEPA platby jsou také jednoduchým prostředkem jak vzít klienty na hůl.

Salónky nebo cestovní pojištění mají samozřejmě svou cenu, ale pro málo lidí to bude dost na 500,- měsíčně. Kromě toho bez těchto 2 věcí je EP v podstatě prázdná schránka.

Vůbec u toho pojištění je jeden hlavní problém: výluky. 10 mega (nebo u jiné pojistky jiná částka) vypadá sice z marketingového hlediska super, ale na valnou většinu představitelných situací se dají napasovat výluky, takže smolík pacholík. Výjimkou je snad nějaký úraz bez účasti dopravního prostředku za střízliva (kdo jste byl kdy na dovolené střízlivý a jste schopen to zpětně prokázat?) a nějaká infekce typu dengue. Kromě toho EP nezahrnuje třeba storno, které je i v některých levnějších pojistkách.

EP má prostě problém vytvořit nějakou skutečně hmatatelnou přidanou hodnutu pro zákazníka, kterou ten rád zaplatí. Většina holých bankovních služeb je na horší úrovni než u low-cost bank, nadstavba je diskutabilní.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 9. 2017 14:02

Pojištění u Kooperativy. Ředitel si tam nález Ústavního soudu vykládá stále po svém a podle toho jede celá firma. Takže i zadarmo je todle pojištění na dvě věci.proto plno výluk, tadle neseriózní pojišťovna plnit napoprvé nebude. Ty cuknou až když si povolate právníky a zaplatíte si znalecký posudky od lékařů z phy.
Co se týče depozitu 1,5 mil Kč to už lepší raifka s neomezenkou do salonu. Ale jak mam investovat přes Erste, když na Premiér lince nevědí co to ETF je, na webu jich je sice hafo na výběr, ale není tam žádný číslo ani postup jak žádat nákup.no a bankéřka sic ví hodně o investování, tak se taky na to musí zeptat kdesi na centrále.
Navíc ty směšný ořezaný limity transakce 200, karta jen na 100 tisíc. Za to si nic hmotnyho nekoupím. Změna limitů na transakce max na 1 mil. Ale chce to kód z nakýho úvodního dopisu s klíčem.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 27. 9. 2017 17:02

ETF by se u ČS měly dát kupovat přes https://cz.products.erstegroup.com/Reta ... ndex.phtml ; účet zřídit u bankéře, pak vše jen telefonicky. Dražší (0,06% p.a. vedení!) a míň pohodlné než on-line broker typu Fio; zdá se, že uživit další brokery v ČR je problém (původní Brokerjet byl aspoň srovnatelný, ale nepřežil).

Aspoň konečně přidali on-line náhled (že ty cenné papíry nikdo neukradl), zmateně na mobilu v Můj stav (ne George Go), a na počítači v George (ne Servis 24)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 9. 2017 19:12

Já mam pocit ze Fio má za podání pokynů 6 euro/ 8 dolarů.cs to má za 22 eur, liber i dolarů.
Koukám že Fio má taky etf, když jsem si ten investiční účet zakládal tak měli jen us akcie.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 27. 9. 2017 19:29

Krom telefonickeho investovani ktere je drahe a na pytel ma sporka nove aplikaci Tradergo - je to pres saxo bank. Poplatky horsi nez fio, na urovni Patrie.
Rek bych ze to je nahrada Brokerjetu
Majetek se pocita do depozit na EP. jinak je to plnohodnotny broker a etf tam jsou
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 27. 9. 2017 19:38

Nedaní Saxo bank pořád ještě dividendy nějakou strašně vysokou sazbou? Bývalo to snad 35%, ale teď nemůžu nic najít.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod čulibrk 28. 9. 2017 11:07

Tak kdyby nechali Erste kreditní kartu MasterCard World Elite zdarma (jen za protáčeni 70000 Kč) , tak by mě to na salónky v Praze na T1 i T2 a Vídeň stačilo. Klidně bych KK Visa Infinite s Priority Pass oželel.

Edit: Jo níže má pravdu, sorry, MasterCard World Elite je debetní.
Naposledy upravil čulibrk dne 28. 9. 2017 11:35, celkově upraveno 2
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 28. 9. 2017 11:18

Ten MasterCard má ERSTE jen jako debitku, ne? VISA u nich může být kreditka nebo debitka.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 28. 9. 2017 11:50

čulibrk píše:Tak kdyby nechali Erste kreditní kartu MasterCard World Elite zdarma (jen za protáčeni 70000 Kč) , tak by mě to na salónky v Praze na T1 i T2 a Vídeň stačilo. Klidně bych KK Visa Infinite s Priority Pass oželel.

Edit: Jo níže má pravdu, sorry, MasterCard World Elite je debetní.

Pak bys, ale oželel i jejich cestovní pojištění, které je právě navázané na Visa kartu, což je v podstatě polovina Erste výhod, druhá jsou už jen ty salonky.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 10. 2017 16:51

xls píše:Marně jsem přemýšlel, k čemu vůbec ta Visa Infinite je a co je na ní navázáno. Pokoušel jsem se něco najít na webu Erste Premier, tam je to ale úplně marný. Nakonec pomohl alespoň google, ale taky nic moc.

Tak me se treba ta debetni Visa Infinite libi, ale samozrejme ji mam kvuli tomu pojisteni a salonek uz beru jako tresnicku navic :-) Pokud by to fakt tak dopadlo, prisel by nejspis clovek o to hlavni proc to ma, to je to pojisteni a to rika = zruseni blbej Sporky. Co s ni pak?
70K to by tak nevadilo, to bych i plnil klidne hold treba 100k mesicne... ale proste platit za kartu 500kc to uz fakt moc vyhod nema. Ja zazil lidi co fakt penize meli a prave setrili, takze uz vidim jak nekdo s radosti plati 500kc za nakou kartu. Nejspis by ji zrusil.

Co se tyce ja na to mam, tak zkousel jsem ji dobu nosit, ukazal ji i par lidem a spis nikdo ani nevedel co to poradne je :D Ani prodavacka u pokladny. Proste kus plastu a nakej vul co s ni jde no :D

-- 2. 10. 2017 17:53 --

Salonek T1 a T2 fakt nepotrebuju, to uz se uzil cestou nekde dal ten Priority Pass :)
Des bes ja myslel ze me to jeste chvilku vydrzi :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod paty07 2. 10. 2017 18:00

Protačet budu tolik kolik bude potřeba kvůli nabízeným výhodám, ale pokud zpoplatní kartu, tak spadnou na úplné dno, kde není žádná výhoda a bude na čase účet zrušit.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 2. 10. 2017 20:19

Paty07: chápu to dobře, že na EP poptávanou bonitu primárně nedosahuješ, peníze jen protáčíš, aby jsi bez protihodnoty jen vytáhl výhody, ale nadáváš, že když zpoplatní kartu, tak "spadnou na úplné dno"??
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tangerine 2. 10. 2017 20:39

Za 6 tis.ročně si zaplatím 12 vstupů do salónků s Diners a vzhledem k tomu, že jich 12 do roka nikdy nepotřebuju, tak pro mě to rozhodně nemá smysl. Pojištění si holt vyberu i zaplatím dle svého uvážení jinde, a pořád budu v plusu. 500 kč měsíčně se snad vyplatí jen tomu, kdo opravdu hodně cestuje (ale ten to v tom případě často stejně raději řeší pořízením neomezeného PP). Tento krok skutečně povede k rušení účtů, řekla bych.
Tangerine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eL Ká 2. 10. 2017 21:26

Jako pojištění proti nutnosti rušit Erste Premier Visa Infinite jsem si dnes byl založit ČSOB Premium. Pocit z bankéřky OK, celý proces založení trval bohužel hodinu a podepisoval jsem hrozně moc věcí na rozdíl od EP. Pozitivem je, že vše bylo elektronické a tudíž jsem neodešel se stohem papírů - alespoň je to ekologické. Bankovnictví vypadá OK, jen mě pobavilo, že automatická 100% splátka KK je zpoplatněná (!!!) služba - jinak musíte platit manuálně, asi doufají, že jednou zapomenete. Devizový účet jsem nezakládal, tam bude EP i bez jedné karty stále králem díky multiměně a možnosti až 3 devizáků zdarma.
eL Ká
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků