Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 17. 8. 2017 10:01

SEPA platby in/out zdarma by se k premium službám hodily :) Ne, že by toho Erste / ČSOB nabízela málo, ale v dnešní době, se "spojenou Evropou", by to měla být dle mého samozřejmost.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 17. 8. 2017 14:54

dr._lukas píše:Takže pokud se "něco" stane, léčba v zahraničí bude stát víc než je limit na jedné kartě, pojišťovna druhé karty zbytek doplatí? Např. nějaká složitější operace a 2,5 mil nebude stačit :-(

Bere se nejvyšší limit z (nějakého) pojištění. Pokud jedna karta má 2,5 mega a druhá 3,5 mega, není to celkem 6 mega, ale jen 3,5 mega. A pojišťovny (pokud jsou odlišné) si poměrně rozdělí, která co zaplatí. Vše samozřejmě budete řešit jen s jednou.

Výjimka je u obnosového pojištění (úraz apod.), tam se pojistné částky sčítají.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 8. 2017 18:17

Dalichu a jak by to bylo teda v případě pojistné události s částkou např. 5 mega??
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 8. 2017 19:14

brňák73 píše:
bubocz píše:Mimochodem - na závěr zaznělo, že prý Erste zvažuje opětovné navýšení částky pro měsíční příjem a do konce měsíce to zveřejní, že prý chtějí se svým zákaznickým kmenem pracovat.


Tak doufam ze to pracovani s kmenem bude znamenat vsechny vybery ze vsech bankomatu zdarma a nejen z tech CS....

To me prave zarazilo, sluzba pro "bohaty" a nema tohle :shock:
To je hold tim ze hold CR, bych chtel videt jak by ten bohtej dopadl treba v Nemecku s nejakou Premium. Tam budou mit vyhody urcite lepsi nez to co predvadej tady.
Pokud by zvedli jen to plneni, tak to by tak nevadilo ale aby nebyla zas podminka, ze musi kdovi kolik utratit kartou
:-l
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 17. 8. 2017 19:24

dr._lukas píše:Dalichu a jak by to bylo teda v případě pojistné události s částkou např. 5 mega??


Podle dalicha stale dostanes plneni jen do 3,5 mega :) radsi si precti pojistne podminky nebo kontaktuj likvidatora. Me by hlavne zajimalo jak a proc by se ty pojistovny mely delit, vzdyt ty to muzes oznamit pouze jedine z tech pojistoven a zaplati to ta jedna.

Ja mam na to vypracovany tepreticky (zatim prakticky nebyl cas) postup:

1) objednam pojistku online
2) napIsu zcela konkretni dotazy a poslu k vyjadreni pojistovne
3) kdyz se mi ta jejich odpoved nebude libit tak za 14 dnu vypovim a objednam u jine (stavajicich 14 dnu bylo zdarma), v opacnem pripade mam co jsem chtel a od nich pisemne potvrzene...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 18. 8. 2017 10:04

§ 2811 NOZ
Při škodovém pojištění poskytne pojistitel pojistné plnění, které v ujednaném rozsahu vyrovnává úbytek majetku vzniklý v důsledku pojistné události.

§ 2813 NOZ
Byla-li ujednána hranice pojistného plnění, má se za to, že se vztahuje na jednu škodnou událost.

§ 2818 NOZ
Vícenásobné pojištění

(1) Vznikne-li vícenásobné pojištění, oznámí to pojistník bez zbytečného odkladu každému pojistiteli a v oznámení uvede ostatní pojistitele a pojistné částky nebo limity pojistného plnění ujednané v ostatních smlouvách.

(2) Pojistitel, jemuž byla jako prvnímu oznámena pojistná událost, poskytne pojistné plnění do výše pojistné částky nebo limitu pojistného plnění ujednaného ve smlouvě, kterou je vázán, a oznámí to bez zbytečného odkladu ostatním pojistitelům, o nichž se dozvěděl. Tím není dotčeno právo oprávněné osoby požadovat pojistné plnění až do výše vyrovnání úbytku majetku na ostatních pojistitelích, pokud pojistná částka nebo limit pojistného plnění ujednaný ve smlouvě s prvním pojistitelem nepostačuje k vyrovnání celého úbytku majetku vzniklého v důsledku pojistné události.

(3) Pojistitelé se vypořádají v poměru, v jakém jsou k sobě pojistné částky nebo limity pojistného plnění ujednané ve smlouvách, kterými jsou vázáni, s přihlédnutím k pojistnému plnění poskytnutému podle odstavce 2 věty druhé.

****

Hmm.... Určitě jsme o tom na Měšci psali, nemohu to najít :hm . A měl jsem tam reakci dvou právníků, kteří potvrzovali, že plnit se bude do nejvyššího limitu jedné či druhé pojistky. Ale to bylo před Novým Občanem (NOZ). Ten v § 2818 uvádí něco jiného, takže by to mělo fungovat tak, že se pojistná událost oznámí jednomu pojistiteli (ideálně tomu s nejvyšším krytím) a pokud by to nestačilo, druhý (třetí, čtvrtý...) pojistitel pojištěnci "dosype" zbytek z limitu, který byl u prvního překročen. Pojišťovny se pak na pozadí, už mimo klienta, mezi sebou se fair play rozdělí o plnění.

Analogicky by to mělo platit i třeba pro povinné ručení. Někdo bude mít POV na 100 mega,, pojede do ciziny a konkurenční pojišťovna má lepší asistenční služby, tak si sjedná další POV na třeba 150 mega. A v cizině sejme kamión s deseti Bugatti Veyron.

Ale abych dal za to ruku do ohně, tak to zjistím přesně.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vpe 18. 8. 2017 10:55

Vzdyt to tam mas napsane:

Tím není dotčeno právo oprávněné osoby požadovat pojistné plnění až do výše vyrovnání úbytku majetku na ostatních pojistitelích, pokud pojistná částka nebo limit pojistného plnění ujednaný ve smlouvě s prvním pojistitelem nepostačuje k vyrovnání celého úbytku majetku vzniklého v důsledku pojistné události.

Takze se ty limity normalne poscitaji na pokryti cele skody. To je prece logicke i prostym selskym rozumem, kdyz uz tu pojistku mam (neco za ni platim), tak snad by bylo protiustavni mi zakazat ji pouzit.

Ty sis to asi popletl s tim zdravotnim, kde se muzes pojistit nekolikanasobne a inkasujes take nekolikanasobne (za jednu ztracenou ruku dostanes klidne paralelni plneni od 10 pojistoven). U ostatnich pojistek jsi limitovan jen do vyse celkove skody... A to o pojisteni nic nevim a zadnou pojistku snad ani nemam, jen kdyz me lanarili na zdravotni pojisteni, tohle jsem si nechal vylicit. Je to pry takto.

---
Ad oznamovani vice pojistovnam: no, pokud mi prvni pojistovna pokreje celou skodu, nebudu to nikomu dalsimu oznamovat. Proste jsem zapomnel, ze mam jeste jednu pojistku a kdo mi co muze :-))

Ps: Podle 2818/1 bys to musel oznamovat vsem uz ihned po sjednani karty = vzniku pojisteni - dobry nesmysl :-) takze mas 4 karty a musis pojistovnam oznamovat kdy co vznikne a zanikne :-) gratuluji
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivinecek 20. 8. 2017 14:56

ahoj, máte někdo zkušenost když odlétáte z Prahy z terminálu 2 tak zda se je možné dostat do Mastercard lounge na terminálu 1? Na pasovce na T1 kontrolují krom pasu a občanky i letenky že? A z terminálu 2 se na terminal 1 za pasovku asi nejde dostat co? Mám kreditku Mastercard world elite od čsob premium a na T2 asi se do salónku gratis nedostanu že? Priority pasy je škoda vyplýtvat. Díky moc za zkušenosti.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Prologer 20. 8. 2017 16:07

Ne, na 99% nedostaneš. Driv se to par lidem povedlo, ale v posledni dobe jsem o nikom neslysel.
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 20. 8. 2017 16:21

Nedostali jsme se do salonku ani na CDG, odlet i salonek na jednom terminálu, ale uvnitř za rentgenem je rozbočka a další kontrola a pokud letis z A a salonek je v B tak smůla. Poslali na nás i armádu.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 20. 8. 2017 19:03

Na terminál 2 v Praze si založ Erste Premier u České spořitelny a budeš tam mít vstup do jejich salónku vždy zdarma.
https://www.erstepremier.cz/banka/appma ... _12446.xml
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2017 09:34

pivinecek píše:ahoj, máte někdo zkušenost když odlétáte z Prahy z terminálu 2 tak zda se je možné dostat do Mastercard lounge na terminálu 1? Na pasovce na T1 kontrolují krom pasu a občanky i letenky že? A z terminálu 2 se na terminal 1 za pasovku asi nejde dostat co? Mám kreditku Mastercard world elite od čsob premium a na T2 asi se do salónku gratis nedostanu že? Priority pasy je škoda vyplýtvat. Díky moc za zkušenosti.

Než začali celníci letenky skenovat, tak jsem párkrát prošel s falešnou letenkou (prostě jsem si našel "vhodný" spoj - např. ráno to byl Easyjet do Londýna a pozměnil ve Wordu údaje z poslední letenky s Easyjetem), ale nyní už skenují, to už si netroufnu.
Sice je možnost si ten 2D čárový kód rozklíčovat a většinu údajů "přegenerovat", protože jsou tam údaje jako číslo letu, sedadlo, atd, ale část se mi rozklíčovat nepodařilo (nějaké záhadné číslo na konci). Také nevím, jestli ten skener je "hloupý" (tedy jen zobrazí, co se dozvěděl z 2D kódu) nebo jestli je napojen na nějakou centrální databázi. Ale můžeš to zkusit :D
Volně přecházet mezi terminály, není-li pro to rozumný důvod, nejde :(. Takže jedině založit si Erste Premier, spolu s Raifkou mají i vlastní rentgen, za 5 minut po výstupu z autobusu jsi v salonku
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 21. 8. 2017 10:41

ty falšuješ letenky aby jsi se zdarma najedl??? no tvl... :oboze :roll:
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod for.ce 21. 8. 2017 11:11

Se mu ani nedivim, me kolikrat to jidlo ani nechutna, kdyz ho mam platit. :-D
for.ce
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2017 11:48

Přesně. Teď jsem to posunul o level výš - dělám mystery shopping. Takže nejen že mám jídlo zdarma, ale ještě za to dostanu zaplaceno :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků