Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 17. 11. 2017 10:26

Pojištění, pojištění... Když si pořádně přečtete podmínky těch pojištění u ČSOB i ČS, tak zjistíte, že se dají výluky napasovat skoro na každou situaci a dostat se k nějakému plnění je prakticky nemožné. Možná s výjimkou nějakého onemocnění malárií. Nějaké reklamní kydy jestli máte cestovní pojištění 6 nebo 10 miliónů nebo pojištění storna toho na tom moc nezmění. Z druhé strany to není vlastnost jen těchto pojištění, když si zaplatíte jiné, tak na tom budete úplně stejně.

Oproti tomu salónky je opravdu hmatatelná využitelná výhoda, už mi to letos mockrát pomohlo jak při práci, tak zpříjemnilo čekání. V téhle oblasti bude asi EP o fous lepší.

Celkově bohužel ani jeden z těch balíčků není něco takového, že by si člověk řekl: "Super, takovéhle bankovní služby jsem si celý život představoval". Místo toho zjistí, že použitelných je tak 20 % z nabízeného, zbývajících 80 % je šedý průměr až podprůměr.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod goropes 17. 11. 2017 10:37

letos jsem 2x využil pojištění od ČSOB, v obou případech úspěšně a v obou případech jsem předtím zkusil Erste a Diners, kde mne odmítli, resp. dané riziko není pojištěné vůbec.
U ČSOB relativně bez problémů proplaceno.
První situace bylo zpoždění vlaku na letiště do Norimberku, kdy nám v Praze ujel návazný spoj (ČD odmítli 10 minut počkat), koupili jsme na poslední chvíli IC BUS Deutche Bahn, ČSOB proplatila. Pak ukradené doklady na benzínce v Rumunsku, ČSOB proplatila.
Za sebe jsem spokojený.
Co se týče bankovních služeb, dávám za pravdu, je to šedý průměr až podprůměr.
Osobně mám portfolio služeb rozházené po více institucích, kde mají danou věc pro mne nejlepší. Běžný účet a spoření do 350k Airbank, další spoření a fondy ING, kreditka Hell navázaná na Curve, EUR účty Fio a ČS, zahraniční převody a konverze měn - Revolut.
U ČSOB toho chybí fakt hodně, ale pojištění musím zatím pochválit.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 17. 11. 2017 12:18

kubago píše:Jste si jisti, že EP a ČSOB premium banking jsou opravdu na stejné úrovni? (neberu-li v potaz změnu podmínek plnění u EP příští rok ale aktuální podmínky)


Psal jsem o tom, že ČSOB má stejné podmínky vedení zdarma.

ERSTE má lepší salónky, to je jasné T1+T2, vyšší limity cestovního pojištění, a Priority Pass nejen 4x zdarma, ale pak za 50% ceny (ČSOB za 100%).

ČSOB má zase pojištění storna, když se letenka platí tou kartou, pojištění ztráty a krádeže a odpovědnosti.

Za mě ERSTE i ČSOB jsou v tomto dost srovnatelné, byť trochu jiné.

--

Mimochodem, z jiného soudku, ERSTE umí pro Premium klienty vstup do podílových fondů zdarma (a ne třeba za 3%), ČSOB to běžně nenabízí. Pro krátkodobé až střednědobé investice to slušně ovlivňuje výnos. ČSOB zase má "duo fondy" či jak to nazývá, 50% ve fondech, 50% za 1.3% na spořícím účtu.

Jsou tam prostě odlišnosti. Ale může být pro někoho zajímavé oboje.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubocz 19. 11. 2017 16:25

K pojištění - v září nám v Portugalsku neznámý zloděj vykradl apartmán a ukradl zavazadla, tam osobní věci včetně elektroniky. Pojištění Diners k ničemu, pojištění Erste překvapivě bez problému uhradilo. Takže za mne spokojenost.
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod crhounek 21. 11. 2017 05:48

@bubocz: Lze být více konkrétní, co bylo za problém s plněním u Diners Club, prosím? Obecně totiž panuje povědomí, že DC má nadstandardní pojištění.
crhounek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 21. 11. 2017 09:05

Zatim zkusebost s plnenim erste odpovednosti za skodu. V hotelu v rakousku rozbita lampa, proplaceba faktura v plne vysi
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doonio 21. 11. 2017 14:28

goropes píše:Co se týče bankovních služeb, dávám za pravdu, je to šedý průměr až podprůměr.
Osobně mám portfolio služeb rozházené po více institucích, kde mají danou věc pro mne nejlepší. Běžný účet a spoření do 350k Airbank, další spoření a fondy ING, kreditka Hell navázaná na Curve, EUR účty Fio a ČS, zahraniční převody a konverze měn - Revolut.
U ČSOB toho chybí fakt hodně, ale pojištění musím zatím pochválit.


Přesně tak, mám to obdobně u ČSOB. Proč bych jim měl platit poplatky do jejich podílových fondů či vstupu do partnerské Patrie Finance, když můžu levněji investovat přes Degiro. Proč bych měl akceptovat jejich šílený EUR kurz k EUR účtu, když můžu zdarma vybírat po celém světě v kurzu asociace s Revolut. Proč platit za každou jedinou europlatbu když to můžu mít zdarma u N26, atp...

Na to že se jedná o prémiovou nabídku, je to chabá bída, ale na český poměry holt není moc lepšího "zdarma"
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubocz 26. 11. 2017 11:11

crhounek píše:@bubocz: Lze být více konkrétní, co bylo za problém s plněním u Diners Club, prosím? Obecně totiž panuje povědomí, že DC má nadstandardní pojištění.


Výluka elektroniky. Ve všeobecných podmínkách je v bodě 4.4.8 psáno:

h) fotoaparáty, kamery, audiovizuální techniku, počítače, elektronické hry, telefony včetně jejich příslušenství, nosiče zvuku, obrazu a dat a záznamy na nich, a podobná elektronická nebo telekomunikační zařízení;

A v mém případě byla největší položkou ztráta iPadu a Kindla.

Podle mne je to v dnešní době docela fatální výluka...
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 11. 2017 14:45

Tak o této výluce jsem nevěděl, elektronika.Bez elektroniky se přeci nedá cestovat.
Před rokem jsem chtěl uplatnit pijištění zpoždění zavazadel a ve výlukch pak našel, se krytí neplní tehdy, pokud se zpozdí zavazadla při cestě zpět do místa / země bydliště pojištěnce, takže jsem měl smůlu.
Tuto kartu mám jen kvůli pojitění v zahaničí, pokud ale krytí neplatí na elektroniku a podobné věci a tak na cestovní doklady,letenky a pod, jak je napsáno ve smlouvě, pak toto pojištění/karta nemá smyls

4.4.8 Specifické výluky
Pojištění podle tohoto článku 4.4 se nevztahuje na:
a) osobní doklady, platební karty, jízdenky, letenky, lodní lístky, peníze či cenné papíry;
b) sportovní vybavení sloužící k provozování profesionální sportovní činnosti;
c) kola, motorová vozidla, přívěsy, lodě či jiné dopravní prostředky, včetně jejich
příslušenství;
d) brýle, kontaktní čočky, sluchadla, protézy, zubní náhrady, a podobné zdravotní
pomůcky;
e) zvířata;
f) zboží podléhající rychlé zkáze a potraviny;
g) hudební nástroje, zbraně, umělecké předměty, starožitnosti, sběratelské předměty,
nábytek, šperky a předměty vyhotovené z drahých kovů, kamenů či kožešin;
h) fotoaparáty, kamery, audiovizuální techniku, počítače, elektronické hry, telefony včetně
jejich příslušenství, nosiče zvuku, obrazu a dat azáznamy na nich, a podobná elektronická
nebo telekomunikační zařízení;
i) prostředky sloužící k výkonu povolání nebo výdělečné činnosti;
j) škody způsobené v souvislosti se stávkou, karanténou či uvězněním pojištěného;
k) škody vzniklé z důvodu zadržení, zabavení nebo vyvlastnění zavazadel či věcí osobní
potřeby celními nebo jinými orgány veřejné moci;
l) zavazadla avěci osobní potřeby, které nedoprovázely pojištěného nacestě;
m) nevysvětlená zmizení nebo ztráty akapesní krádeže;
n) odcizení ze stanů, z automatických úschovných skřínek, z přívěsů motorových vozidel,
z lodí aletadel, které nejsou provozovány veřejným dopravcem;
o) poškození zavazadel avěcí osobní potřeby, není-li snížena jejich užitná hodnota
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 26. 11. 2017 14:56

tak to čtu, představuju si, co tak s sebou vozím na cestách, (a co z toho má nějakou podstatnou hodnotu), případně způsob, jakým většina cestovatelů o věci příjde a nenapadá mne moc situací, kdy by to pojištění k něčemu bylo.
Kryje to snad vůbec něco?? :D
Naposledy upravil goropes dne 26. 11. 2017 15:03, celkově upraveno 1
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 26. 11. 2017 14:56

Jo, ale těch pár podlíkaček, trička a plavky pojištěný máte. Stačí vyplnit mnohastránkovou žádost a prokázat jejich hodnotu účtenkami, pak to bez problémů proplatí. Šťastnou cestu!
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 26. 11. 2017 15:00

-))))))
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 11. 2017 15:12

Tak je tam pojištění například úraz, zdržení letadla, léčebné výlohy apod ale ta elektronika je průser, jak foťák či kamera, tak i jne telefony stojí celkem dost, kdyby mi nědo vše někde lohnul

-- 26. 11. 2017 15:17 --

Koukám na pojištění u karty RB ty limity se ale s diners nedají srovnat.Odpovědnost jen 2 mio, to je dost málo
Možná přemýšlím o tom účtu ČSOB premium, že bych tam měsíčně naposílal těch požadoavných 50K a měl vše jako v RB zdarma s daleko lepším pojitěním
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 11. 2017 16:07

Klasickou výlukou úrazu je třeba alkohol (dokazujte, že jste byli náhodnou střízliví), dopravní prostředky; u zdržení letadla je to zase potřeba prokazovat, léčebné výlohy zase mají výluku, že to nesmí být pokračování nějakého stavu před cestou - a na to se dá u normálního člověka napasovat zase tak 90 procent případů; nehledě na to, že mohou použitelnost té výluky zkoumat třeba 4 dny (což je při akutním infarktu, kdy jde o minuty, docela problém - a to jsem na vlastní kůži zažil). U většiny ošetření v zahraničí nemá to proplácení pojišťovnou ani cenu řešit, protože se to vejde to tisícovky a ta halda papírů nestojí za to.

Kolem a kolem - tak na malárii nebo když vás srazí auto se to hodit může, na zbytek si přichystejte vlastní peníze.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 11. 2017 17:30

No jasné, že je lepší raději nic neuplatńovat, ale snad zase nejsou takoví škrti, když se opravdu něco stane.
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků