Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tangerine 24. 6. 2018 08:44

Další výhodou Erste je, že do salónku v Praze na T1 a ve Vídni do všech, lze vzít až 4 hosty. S ČSOB premium toto minimálně ve Vídni nelze, vstup platí pouze pro držitele karty.
Tangerine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eL Ká 24. 6. 2018 11:16

Tangerine píše:Další výhodou Erste je, že do salónku v Praze na T1 a ve Vídni do všech, lze vzít až 4 hosty


To je funkce karty, nikoliv banky. I s CSOB World Elite muzete vzit hosty. Viz https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakazni ... lonky.html

EDIT: Pardon, ted jsem si vsiml, ze mluvite o Vidni. Tam to ozkousene nemam, takze je to mozne.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mate59 24. 6. 2018 17:02

S kreditkou World elite od ČSOB Premium jsou ve Vídni bezplatné 4 vstupy za kalendářní rok.Lze je vybrat naráz pro 4 osoby,nebo postupně.Placený vstup je za 25 €.Salónek příjemný,široký výběr alko,nealko,ovoce,jídlo.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kuba159 24. 6. 2018 18:33

Zdravim,
jak vam dupou kreditky? :-)

Dotaz k ErstePremium, aktualne maji jako podminku vedeni uctu zdarma: "nebo vám měsíčně přijde na účet 70 000 Kč a více". Tzn. staci tam poslat 70k a pak je klidne poslat zase odkud prisly? Jako je to bezna praxe u normalnich uctu? Nebo to maji nejak osetrene?

Dekuji mnohokrat.
kuba159
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 6. 2018 18:40

Vypadá to, že se míchají dohromady dvě věci:

1) karta MasterCard World Elite - s tou je možný neomezený počet vstupů do MasterCard salonků v Praze (non-schengen terminal) a ve Vídni. V Praze je možné si vzít až 4 hosty ve Vídni si ohledně hostů nejsem jist. Je úplně jedno, která banka kartu vydala, nemusí to být jen Erste a ČSOB, stačí jakákoliv česká banka (jen teď nevím, jestli ještě některá z bank tento typ karet vydává). Také by to nemusela být jen MasterCard World Elite, měla by stačit i MasterCard Platinum. S goldkou (a MC World - tedy bez "Elite") je vstup za snížený poplatek (a vratka většiny z tohoto poplatku, pokud je karta registrována do Priceless Specials). Stejně tak je za snížený poplatek (cca za 500 Kč) vstup s "prémiovými" MC kartami i do jiných MC salonků, např. v Budapešti.

2) Priority Pass - s touto kartou je možný vstup do sítě cca 1500 salonků po celém světě (patří do nich i ty pražské, ale přijde mi líto plýtvat na ně vstupy, když tam lze jít na MC kartu zdarma).

3) s jakoukoliv kartou od Erste (tedy s Visa Infinite nebo MasterCard World Elite) je možné jít do Erste salonku na schengen terminálu. Zde je to oficiálně bez doprovodu i když někteří lidé zde v diskusi psali, že blízké příbuzné ukecali (kamarád to zkoušel a neukecal). Výhodou tohoto salonku je privátní rentgen, tedy žádná fronta. Lze toho tedy využít a nebýt na letišti standardní 2 hodiny před odletem ale stačí tak 45 minut.

-- 24. 6. 2018 19:47 --

kuba159 píše:Dotaz k ErstePremium, aktualne maji jako podminku vedeni uctu zdarma: "nebo vám měsíčně přijde na účet 70 000 Kč a více". Tzn. staci tam poslat 70k a pak je klidne poslat zase odkud prisly? Jako je to bezna praxe u normalnich uctu? Nebo to maji nejak osetrene?

Dekuji mnohokrat.

Ano stačí. A počítají se do toho i vklady na přepážce nebo vklady přes bankomat
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aRTies89 24. 6. 2018 19:57

Díky, takto je to jiz jasne. Vyuzivate Visu od EP i jako kreditni? Nebo kreditni jsou vyhodnejsi jinde, jak jiz bylo zmineno.
aRTies89
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tangerine 24. 6. 2018 20:20

Ve Vídni není možné vzít na kartu World Elite od ČSOB najednou ty 4 hosty, pustí jen majitele karty. S Erste World Elite mohou jít ve Vídni 4 hosté. Osobně odzkoušeno.
Tangerine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 25. 6. 2018 09:37

Mám s Vídni stejnou zkušenost, ale písemně jsem výjimku pro Erste nikde nenašel. Ale obsluha to tak tvrdila.
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 25. 6. 2018 12:13

Do Erste salónku Praha T2 mají vstup zdarma i tvoje děti do 12let. (Žádní jiní příbuzní.) Viz strana 30:
https://www.erstepremier.cz/content/dam ... t_2017.pdf
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcmaniax 25. 6. 2018 12:25

Já jsem teď poměrně překvapivě zjistil, že na priority pass mě pustili i v rámci priority check in a boarding:-) To je ale spíš o štěstí.
xcmaniax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod motley 30. 6. 2018 21:14

Většinou dvakrát do roka lítáme z Vídně do zahraničí, tak mně napadlo, že Erste Premier + debetní karta MasterCard World Elite by asi byla optimální volba když je to zdarma pokud si tam 1x za měsíc pošlu 70 tis. ? Asi by se mi hodila i kreditní karta, co jsem se díval, dávají k účtu standardně Visa Infinity ?

O co mi jde především:

- cestovní pojištění s limitem 10 mil. vč. manželky a dětí (+ předpokládám, že případnou PU bych řešil s Erste, kde by tak nějak mohli být trochu víc "nápomocní" než třeba v Axe). Podmínky jsem si zatím ještě neprostudoval.
- výběry z bankomatu celosvětově zdarma. Mám sice Revolut kartu, ale limit 200 GBP měsíčně je v některejch destinacích nedostačující.
- salonek zdarma vč. doprovodu, ale zmiňuje se to tu v souvislosti se Schengen terminálem, jenže v mým případě je cílová destinace skoro pokaždé mimo území EU, takže by se mně to v tomhle případě netýkalo ?

Díky
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 1. 7. 2018 07:10

Pro Erste je neomezene zdarma na T2 Erste salonek (majitel+děti) na jakoukoli Erste a na T1 MC salonek (majitel+3 nebo 4 osoby) na MC World Elite Erste.
A pak samozřejmě 4x ročně jakýkoli Priority Pass salonek kdekoli v jakékoli zemi
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aRTies89 1. 7. 2018 07:50

Ohledně vstupu do Erste salónku na T2, je možné vyřešit vstup pro přítelkyni tím, ze bude mít dodatkovou kartu k mému účtu, která je zdarma, pokud se nepletu? Díky.
aRTies89
Návštěvník

Odeslat příspěvekod malda 1. 7. 2018 08:03

Ano. Mam u Erste hlavni KK + 3 dodatkove a vsichni 4 jsme byli najednou v Erste salonku.
malda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 1. 7. 2018 08:32

Pokud mám u erste obě karty debetní, tak máte někdo zkušenost, zda je možné mít i dvě dodatkové karty (opět 1+1) nebo jen jedinou dodatkovou a mohu si zvolit typ?

z formulace z produktové brožury je mi to trochu nejasné, respektive alespoň 1 by měla být zdarma určitě
"Pokud vlastníte kreditní kartu Visa Infinite, můžete mít až tři další pro své blízké –
včetně dětí, kterým už bylo osm let. V případě, že máte debetní kartu Visa Infinite
či Mastercard World Elite, můžete získat ještě jednu kartu zdarma. Díky dodatkovým
kartám tak dopřejete nadstandardní služby i svým blízkým."
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků