Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 6. 2018 22:54

Škoda, že jen v červenci, Chorvatsko navštívím až v srpnu.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doonio 12. 6. 2018 07:40

Mě přijde že ty prémiové karty jsou na platby v zahraničí naprostou nepoužitelný. Ten kurz, který si KB/Erste účtuje me značně odrazuje od jakéhokoliv placení a raději používám jiné karty v zahraničí. Někdy to nejde (např. když člověk půjčuje auto, tak chtějí jen kreditku, tam naštěstí si tu danou částku jen zablokují a po vrácení auta zase odblokují).
Týto prémiové účty jsou super pro platby v CZ, ale v zahraničí využiji snad jen to cestovní pojištění k nim :-D
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 6. 2018 07:44

Je to jen zlatě namalované pozlátko ;-), mimo pojištění neumí nic navíc, jak běžný účet zdarma.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2018 09:01

V podstatě je to tak, hodně to připomíná bídu. EP se dá ještě pro nějaké specifické účely používat, kromě toho mají prémiové karty i jiné banky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 6. 2018 11:39

doonio: ne ne jeste salonek!! :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod doonio 12. 6. 2018 14:29

Jj, souhlas...cestovko, 4 salónky/rok a tím seznam výhod u mě končí :-D

SEPA platby dělám u jiné banky, výběry v zahraničí dělám taky s jinou kartou, na Aliexpressu platím taky s jinou kartou, atd. Ono na jednu stranu si člověk řekne, je to vopruz, musí furt tahat 4 karty, protože jedna nestačí. Ale ono jestli mám mít v zahraničí EUR výběry zdarma a nebo s poplatkem a ještě +5% platit marži za jejich kurz, tak to už se mi raději vyplatí tahat ty ostatní karty.

Nevím jestli je tady nějaký odvážlivec, který jim tu 1000,- platí dobrovolně v případě nesplnění jejich podmínek pro vedení účtu zdarma.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xcmaniax 13. 6. 2018 07:09

Ty diskuze tu jsou asi nekonečný. Je jasný, že to není nic z čeho by si někdo sednul na zadek, ale na druhou stranu, co víc dostávat v rámci normálního účtu a karty a ještě k tomu tak, aby to vyhovovalo středu všech uživatelů. Já osobně už u EP využil cestovní pojištění a zafungovalo, několikrát salonek (naposledy v NY, naleštěná bída:-)) a občas tam nemají špatnou akci do nějaké restaurace atd.
xcmaniax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ab84 13. 6. 2018 07:21

U EP je toho víc, dalo se teď na víkend zdarma půjčit Mini.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 13. 6. 2018 10:20

využil jsi toho, jak to probíhalo?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 13. 6. 2018 10:34

Mají teď k dispozici jen Mini Countryman, já čekám až naskladní něco zajímavějšího. Vyplnil se formulář na benefitclubu Erste a dostal si kontakt na Renocar Brno nebo Průhonice. A pak už jen domluvit termín. Víkendy v Praze vesměs obsazeny, dá se vybrat ale zapůjčka během týdne, limit 500 km.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 13. 6. 2018 11:32

jo kontakt mám, Countryman mě také nebere, dík za info
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 13. 6. 2018 23:44

Dnes mě donutil bankéř podepsat souhlas se zpracováním údajů, že je to podmínka vedení účtu. Můžou si to u EP dovolit s tím, že to je jako bonus služba, kterou bez toho nemusí poskytovat? Já si myslím, že to je blbost, proto se ptám, jestli to říkali i ostatní bankéři. Kdyžtak pošlu zase nesouhlas a bude po problému.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 14. 6. 2018 00:21

GDPR píše:Souhlas by neměl být považován za svobodný, pokud subjekt údajů nemá skutečnou nebo svobodnou volbu nebo nemůže souhlas odmítnout nebo odvolat, aniž by byl poškozen.

Ale protože to není „základní účet“, můžou to vypovědět kdykoli a bez udání důvodu, takže by možná bylo potřeba nějak kličkovat.

Já bych si asi vsadil (i na základě předchozích podobných epizod zmiňovaných na Facebooku nebo kde, i když to asi nebyl Premier, a možná jsem si spletl banku úplně), že bankéřům se na školení řeklo (nebo se na školení neřeklo, ale oni si mezi sebou domysleli), že s „je to povinné“ to budou mít jednodušší – ale že právníci v centrále banky nebudou chtít tu ostudu s prohlášením zjevně protiprávního obcházení za oficiální politiku, takže když se to dostane někam „nahoru“ (třeba přímo oficiálnímu GDPR pověřenci), najednou bude souhlas dobrovolný a bez následků. Ale můj účet to v tomto případě není…
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 14. 6. 2018 07:53

Zkusil bych napsat dotaz tomu pověřenci, jestli to opravdu plánovali jako dobrovolně-povinný.

Bohužel představa některých bank o poskytování služeb je dost mimo, některé jsou spíš než na služby zaměřeny na buzerování klientů a jejich manipulování. To si člověk, který si sám sebe váží, asi dlouho trpět nebude.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 14. 6. 2018 23:29

Samozřejmě je na tom papíru, že souhlas je dobrovolný, lze odvolat a bla bla bla.....

Asi pověřenci rovnou zavolám, rád si popovídám na téma souhlasu, který je dobrovolně-povinný.
paty07
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků