Virtuální platební karta s nabitím z PayPal

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod newbie8 1. 10. 2014 23:22

Ahoj,

vyhlédl jsem si zboží od čínského obchodníka, který bohužel nenabízí možnost placení přes PayPal. Nerad bych mu dával platební údaje ke své kartě. Existuje nějaká možnost jak toto vyřešit?

Napadla mě možnost nějaké virtuální karty, která se jednorázově přes PayPal nabije na danou částku a tu potom použiji na jednorázový nákup u čínského obchodníka.

Znáte nějakou takovou službu?

Díky za informaci!
newbie8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malejarda 2. 10. 2014 03:18

Co je to za eshop?
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2014 05:40

Možností je celá řada - jednou z nich je platební karta s dobrou správou limitů, např. mBank (i když ta to dost zabíjí kurzy), zejména zamezením MO/TO transakcí a běžné internetové transakce omezit na nezbytné minimum.
Druhou možností je účet a karta pouze k tomuto účelu - opět může posloužit mBank a to spořicí účet eMax a karta k němu (a na účtu udržovat pouze nezbytný zůstatek pro konkrétní transakce). Ale stejnou službu udělá jakýkoliv bezplatný účet s kartou u některé z nízkonákladových bank (Air, FIO, Sberbank, Zuno) u kterého pro bezplatné vedení není potřeba plnit nějaké podmínky.
Ovšem nejbezpečnější je karta Cetelem - obsahuje sama v sobě virtuální kartu - povolují se jen konkrétní platby v konkrétní výši, navíc má bezkonkureční kurzy (oproti jiným bankám ušetříš až 5 %). Je ale otázkou, jestli se vyplatí zřizovat jen kvůli jediné platbě (není totiž zcela zdarma). Pokud bys toho do budoucna plánoval více, tak snad.

Ale musím říct, že čínský eShop neakceptující PayPal je krajně podezřelý, jen jednou jsem na takový narazil a ukázalo se, že se jednalo o podvod, přišla na to i sama karetní společnost a platby automaticky vracela. Jaké jiné způsoby platby ještě nabízí? Jestli Western Union, tak se na 99,99% jedná o podvod.

Ostatně karta sama o sobě je relativně slušně (zákonem) chráněna proti zneužití a většina bank plus mínus bez problémů (no, někdy se jim musí trochu pohrozit finančním arbitrem) platby ze zneužitých karet vrací. Případně si pro klid duše (ale opravdu jen pro klid duše, protože de iure jde o zbytečnost) můžeš sjednat nějaké to pojištění karty, vyjde to levněji, než si zřizovat nějakou virtuální kartu a kryje to někdy i nějaké další škody, jako ztrátu dokladů, klíčů, někdy i hotovosti, atd.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter2black 2. 10. 2014 07:37

Zkus si vygooglit zkušenosti lidí s tím eshopem
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod newbie8 2. 10. 2014 10:00

Zřizování klasického nového účtu bych se raději vyhnul - doba, než pošlou kartu..

Spíš jsem měl na mysli služby typu Wirecard, Skrill, Pyoneer - jen jsem o nich slyšel, z žádnou nemám přímou zkušenost, takže nevím, jestli by to fungovalo tak, jak potřebuji.

Není to žádný malý e-shop: AliExpress.com , ale ani na e-Bay bych jinak, než přes PayPal neplatil.
newbie8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2014 10:54

Běžně jsou banky schopné dodat kartu do týdne, někdy i dříve. Některé banky umí vydat karty přímo na počkání na pobočce - tuším Unicredit. GE umí kreditky, jestli umí i debetky nevím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 10. 2014 11:17

No UCB to kdysi měla v rámci svého konceptu "Expres" (takhle byly řešeny pouze některé pobočky, nikoliv celá síť a frančízy, např. Partners) a takto debetky vydávala pouze k expresnímu kontu, které již v současné době nenabízí - možná Expres debetku dokážou ještě pořád vydat pro U konto na těch Expres pobočkách (a snad na prodejnách Partners), ale jinak je UCB jedna z nejpomalejších bank, co se vydávání karet týče - mám od nich 4 karty a žádná nebyla vydána dříve než za 2 týdny...

-- 2. 10. 2014 11:22 --

GEMB debetky na pobočce taky nevydá - co by mělo jít, tak si nechat vydat NFC platební kartu do telefonu, která "přijde" přes noc OTA (over-the-air) na NFC SIM kartu, a kterou pak lze zaplatit na internetu, ale na to je třeba právě jak operátora, který tu SIM kartu vydá, i telefon a tuším, že se tam stejně ještě pár dní čeká na vydání PIN kódu, který přijde klasicky poštou a nímž si lze platební kartu "odemknout". A navíc platit kartami GEMB v cizích měnách je kvůli šíleným kurzům hodně špatný nápad...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod malejarda 4. 10. 2014 09:45

Zrovna na Aliexpress bych se platit kartou nebál, vlastní to Alibaba, je to defakto takový čínský ebay, ale platíš Aliexpressu a ten uvolní prodejci peníze teprve za nějakou dobu a ty můžeš v té době transakci reklamovat a žádat refundaci platby. Platbu PayPalem to neumožňuje, protože PayPal je moc drahý, žádá od prodejce 3 - 4 % z platby.
malejarda
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků