Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomason87 25. 6. 2017 22:13

Tak mělo by tam být napsáno, k jakým příjmům či transakcím se máš vyjádřit. Pokud je to těch 530k, tak bude potřeba asi zapojit osobu, která je poskytla a ta prohlásí, že jde o životní úspory, což by u této částky mělo při nějakém normálním celoživotním výdělku bez problému klapnout.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xkanourek 26. 6. 2017 20:12

03.png
03.png (607.69 ) Zobrazeno 6358 krát
Omlouvám se za neúplné informace neměl sem ten dopis, tedy chtějí přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaň. období 2016, tedy i když to Moneta práskla až letos, napráskala toho buď aktivně víc nebo si to pak sami vyžádali. Budu tam muset zajít a dám pak vědět jak sem pořídil :-S
xkanourek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomason87 26. 6. 2017 21:52

No je průšvih, že chtějí rovnou to přiznání. Vůbec tedy nepředpokládají možnost, že by peníze mohl někdo jen točit. Vysvětlovat bych to tam těm tatarům nechtěl.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 26. 6. 2017 21:54

Voliči ANO musejí jásat :mrgreen: Kéž by věděli, že se jich to třeba brzy dotkne taky.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomason87 26. 6. 2017 22:21

Škoda, že radši pořádně nešetří ty dluhopisy a otravují běžného člověka. Tady už jsou reálně ohroženy úspory lidí. Dostat se do zvůle úřednického a soudního aparátu už pro mnohé v ČR nedopadlo zrovna dobře.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 26. 6. 2017 22:33

To jsem zvědav, jestli jim bude stačit vysvětlení a nebo prvně půjde o podání přiznání, ve kterém se pak začnou šťourat, jak v diktátu na základní škole.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 26. 6. 2017 22:35

Já tam vidím problém v tom, že vůbec nebylo podáno přiznání k DzPFO. Takže nějakým způsobem FÚ asi pátral a pátral, nebo někdo z banky iniciativně hlásil. To je zásadní problém, bo FÚ ve spojení s Burešem, který tam jakože není, je bůh, který má vždy pravdu a ty se hádej třeba u správního soudu, jehož rozhodnutí FÚ stejně nebude respektovat, protoože má na to "jiný názor". V tom případě ty vyplacené bonusy by mohly být vnímány jako příjem... Statisíce se prokázat dají (kreditky, rodinný přítel), tisícové bonusy a reálné vyplacené peněžní příjmy si FÚ může vyložit jinak. A na nich může toho poplatníka začít grilovat.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iguka 26. 6. 2017 22:41

iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 6. 2017 05:14

Já tedy nevím, ale pokud si myslím, že nemám (resp. neměl jsem) zdanitelné příjmy, žádné přiznání povinnost podávat nemám a odepsal bych něco v tom smyslu, že jsem v uvedeném období žádné zdanitelné příjmy neměl, a tudíž jsem neměl povinnost podávat daňové přiznání, a že pokud jde o ty částky, jednalo se o moje (resp. půjčené) prostředky převáděné mezi peněžními ústavy (možno zmínit i kreditky) a pokud FÚ trvá na tom, že jsem zdanitelné příjmy měl, že žádám o jejich specifikaci, abych jim mohl vysvětlit a doložit, že nikoliv. O bonusech bych nemluvil, řekl bych, že ty nejsou důvodem. Úplně nejlépe bych se spojil s daným pracovníkem a probral bych to s ním. Ze zkušenosti vím, že z FÚ se většinou dělají větší bubáci, než jsou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 27. 6. 2017 07:06

xkanourek: za tebe podal daňové přiznání zaměstnavatel?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 27. 6. 2017 08:26

Banky toho ví o klientech čím dál víc, říká šéf Raiffeisenbank Vida
http://ekonomika.idnes.cz/pobocky-bank- ... nomika_rts
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linas 27. 6. 2017 17:11

MirekM. píše:xkanourek: za tebe podal daňové přiznání zaměstnavatel?

Dovolím si uvést na pravou míru spojení "zaměstnavatel za tebe podal daňové přiznání".

Zaměstnavatel za zaměstnance nepodává daňové přiznání, ale zpracovává roční zúčtování daní (pokud člověk o zúčtování včas zažádá a nemá povinnost jít podat daňové přiznání), o případné přeplatky na dani pak zaměstnavatel snižuje odvod daní finančáku v tom měsíci, kdy se roční zúčtování daní provádí (nejdéle do výplaty za březen).

Daňové přiznání jako takové je věcí zaměstnance, nikoliv zaměstnavatele.

I když existuje samozřejmě i možnost, že zaměstnavatel z nějakého důvodu nechce daně vypořádat přes roční zúčtování daní ve firmě, a proto dobrovolně zpracuje zaměstnanci daňové přiznání - např. velké vratky za manželky, bonusy na děti aj., aby se po započtení nedostal s daňovou povinností do minusu (tzn. aby vratky na daních a bonusech nebyly větší, než daňová povinnost za všechny zaměstnance v tom měsíci - tam už nevím, jak to funguje, ale pravděpodobně se vyplacené přeplatky umořují proti daňové povinnosti, než se to vyrovná, a samozřejmě s tím bude tím pádem spojeno i nějaké zábavné papírování) a pokud má firma pár zaměstnanců a lidi mají velké vratky, tak asi raději volí cestu, že jim zpracují přiznání, i když zaměstnanci povinnost jít podat daňové přiznání nemají, a daně jim potom vrací přímo finančák, nikoliv zaměstnavatel.
linas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 6. 2017 19:56

Vidite, tohle mozna bude duvod proc rada lidi na nejaky vraceci kreditky atd kasle :)
Uz vidim jak kamos, po precteni rekne a pak budu behat nekde po FU a resit par tisicovek co jsem bokem ziskal :D
Jo neni kazda sleva zadarmo se rika :D

Před jeho přečtením mě ani ve snu nenapadlo, že bych měl odměny nebo slevy za platbu kartou uvádět do daňového přiznání. Netrpělivě jsem čekal na to až dočtu do konce a třeba zjistím, že jsem něco v daňovém přiznání opomněl

pozn. samozrejme pro socky, smazky a dalsi smelinare tohle neplati, ty si poradi vzdy i kdyby za to byl kriminal :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 6. 2017 02:01

Asi jsi opět úplně nepochopil podstatu věci.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 29. 6. 2017 11:19

drkarel: Asi tak. To není o bonusech. Mohl zapracovat také FAÚ, na který to nabonzovala MMB. V tomto příběhu ale podle mě chybí hodně skládacích dílů a muselo by se sednout k pivu a otevřeně pokecat o minulosti daňového poplatníka a dalších finančních aspektech, proč po něm FÚ mohl jít. Protože buď je v ČR první, kdo to řeší, anebo ještě nějaké podstatné info chybí (a to se do fóra samozřejmě napsat nedá).
dalich
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků