Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 9. 2018 07:26

Kolik platebních transakcích mezi nabitím a výběrem bude podle vás dostatečné na CK, aby bylo vše v souladu s aktuálními VOPkami?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 9. 2018 09:21

To asi nejde odhadnout. :) Docela rád bych znal mechanismus, jakým to odhalují. Teoreticky by bylo možné, že bude stačit jen jeden nákup (při metodě vyhledávání "Najdi karty jen s výběry z atm (s obratem v řádu 10k)". Mohlo by i stačit, kdyby mezi nabitím a výběrem uběhl nějaký čas, kdyby nabití nebylo přesně na 25006 … Ještě nevím, jak k tomu přistoupím, čeká mne to poprvé zítra. Určitě nabiju více než 25006 a nějakou část tam nechám chvíli válet. Blbý je, že já malé nákupy moc nedělám … ale taky si říkám, že se s tím nemusím s..t, že mi ta výpověď zase až tolik nevadí - aspoň budu mít klid.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod zeim 10. 9. 2018 09:54

mě zbyla už jen jedna aktivní CK, další pořizovat nehodlám, protože už mě to nebaví. přemýšlím, že klidně (i pro vás) otestuju dojení 25006 tam, 25000 výběr, tj. jak dlouho to vydrží, než mi to vypoví.
riskuju tím, že mi tam zůstanou viset peníze?
zeim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xxx777 10. 9. 2018 09:57

Jsem raději přesídlil na poštu...je to sice vopruz ty dvě návštěvy + vypisování, ale zas poštovné momentálně neplatim já, tak ještě ušetřím za to dobití a výběr 8-D
xxx777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 9. 2018 10:23

zeim: Pokud by Ti to blokli mezi dobitím a výběrem, tak riskuješ visení v řádu měsíce/ů.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 9. 2018 13:14

Já mám 3ks CK, zatím s nimi střídavě platím drobné nákupy, rovněž se dají některé služby platit na víckrát (upc, regiojet a různé peněženky). Asi zůstanu tak u 5 plateb na kartu, s tím že dobití a výběr bude od sebe několik týdnů. To je podle mě zcela jednoznačně v souladu s VOP. Jen je to už trochu pruda.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 10. 9. 2018 14:53

Ja jsem dobil, druhy den vybil, takhle vsech 5 karet najednou. Zatim bez odezvy.
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 9. 2018 15:01

drkarel píše:Určitě nabiju více než 25006...

Tak to rozhodně, když od října se platí i 5 Kč za každé dobití :). Sám s kartou i běžně platím a myslím si, že pro vyhodnocení "zneužívání bonusových programů" je pro ČSOB podstatnější spíš poměr mezi částkou využitou kartou (obchodníci, net) a vybranou z ATM. Tedy když někdo dobije 25 tisíc, kartou utratí třeba jen 300 Kč a zbytek vybere z ATM, bude to ČSOB spíš považovat za zneužití, než když tou kartou mezi dobitím a výběrem utratí třeba aspoň třetinu dobité částky (zkrátka víc jak jednotky procent). Přijde mi tato kontrola logičtější než ta na počet plateb kartou. No ale až čas ukáže, jak přísní v tomto budou. Utratit přes ní (při dobití plus mínus 25 tisíc) aspoň 5 tisíc a nechat tak ČSOB i něco vydělat :) je myslím pro trvalost karty jistější, než jen udělat jednu platbu za stovku a hned vybrat.
minarjo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 9. 2018 16:10

Já jedu 3 platby na 1CK + 1x výběr 25000. Na konci 09/2018 si nabiju drobný na ty 5Kc poplatky na příští měsíc......... I když myslím, že pro HB by to šlo 31.9. a ušetřit.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 9. 2018 16:12

Ano, to je asi i pravděpodobnější způsob vyhodnocování, ale pak by byla karta stejně na prd. Ztráta na 5k je 100,-, výdělek na 30k 300,-. :)

-- 10. 9. 2018 16:13 --

čulibrk píše:I když myslím, že pro HB by to šlo 31.9. a ušetřit.

To by jistě nešlo. :D
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 10. 9. 2018 17:41

postupoval jsem stejně jako minulé měsíce, zatím taky bez odezvy. Tolik opičáren a taktizovaní se mi s tím nechce dělat, karty se zaplatily, tak holt to risknu.
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 10. 9. 2018 18:57

Tak.
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 9. 2018 18:40

Mně těch 5 Kč neúčtují, možná je to jen u malých plateb (na ty mám Regiojet).

Jinak dnes dobity EON a Alza a bez 3D Secure :-o
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 14. 9. 2018 19:12

Však je také v září ještě účtovat nemají ne?
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 9. 2018 19:45

Ano nemají, nová pravidla sice platí od září, 5 Kč za dobití dle sazebníku až od 1.října, už to tu bylo..
minarjo
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor