Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 8. 10. 2018 23:10

minarjo děkuji vám za potvrzení mojí teorie, dobití karty je účetní operace takže se zaúčtuje na konci měsíce
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 9. 10. 2018 01:20

s nulovým zůstatkem to půjde do mínusu, když je to systém Poštovky a čsob, tam někdy před xx lety jsem byl v mínusu, stejný u jednoho podnikatelskýho účtu - transakce na účtu zaúčtujou poslední sobotu a to jde do mínusu taky . a matně si vzpomínám že pak den nejde s kartou platit když to člověk dorovnal. to už je opravdu tak 14 let co jsem byl u nich v mínusu a na tom podnikatelským tu kartu nepoužívám a na konci října to ruším.
jo a ještě jednu perličku - před těmi 14 lety jsem jeden poštovní účet ukončil v mínusu a asi po 6 letech potom jsem šel zakládat účet u poštovky k hypotéce u HB a v systému to samozřejmě bylo a musel jsem to dorovnat. tenkrát tam byly náky poplatky za vedení, dostalo se to do mínusu a po pár měsících to sami zrušili, když zjistili že to je v mínusu a bez pohybu.
takže poplatky budou strhávat 27.10.2018
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 10. 2018 04:37

Já jen doplním audiobullyse o to, co jsem zčásti psal v předchozím svém příspěvku: ano před 14 lety ještě ČSOB pro účty FO používala starý účetní systém Profile z dob IPB téměř bez modifikací, kdy se poplatky účtovaly poslední sobotu v měsíci. Tento systém měl nevýhodu v tom, že když někdo udělal třeba placenou transakci po této poslední sobotě, poplatek za ni byl až v měsíci dalším (neboli účetní období poplatků vždy mezi posledními sobotami měsíce). Měl zase ale výhodu v dobách IPB a raných dobách ČSOB po jejím převzetí, kdy počítačové systémy byly pomalejší - sobota pro účtování poplatků byla zvolena kvůli jejich nižšímu vytížení. Dnes už několik let účtování poplatků probíhá (minimálně u hlavních typů účtů) poslední den v měsíci na konci účetního dne, bez ohledu jaký to je den. Tedy poplatek u Cool karty za dobití bude účtován buď 31.10. dle nového systému, nebo sobotu před tímto datem, pokud tam ČSOB použila starý systém z dob IPB bez modifikací (méně pravděpodobné).
A proč o tom tolik vím? V IPB (následně ČSOB) jsem měl svůj první účet už jako student, nyní u Poštovní spořitelny účet i kvůli hypotéce HB, takže účetní standardy této finanční skupiny znám za těch víc jak 20 let dobře :).
minarjo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 17. 10. 2018 17:20

Chtěl jsem koupit novou CK a zaplatit jí jinou CK a bylo to zamítnuto, že obchodník kartu nepřijímá. To je nějaká novinka? Ještě v létě červen-červenec to normálně fungovalo.
Ladislav_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jumpmans 17. 10. 2018 19:50

V srpnu uz to neslo....
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomaslany 21. 10. 2018 08:54

A byla tam plna identifikace?
tomaslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 21. 10. 2018 11:47

Samozrejme plna identifikace. Tou kartou jsem v minulosti objednavky jinych ck platik...
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2018 05:51

už se odečítají 5 koruny
Přílohy
karta.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tomaslany 25. 10. 2018 06:00

Takze az ode dneska? Predchozi nabiti v rijnu bez poplatku? Nekdo tu byl skalopevne presvedcen, ze se vsechny poplatky za dobiti zauctuji koncem mesice.
Naposledy upravil tomaslany dne 25. 10. 2018 06:07, celkově upraveno 1
tomaslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 10. 2018 06:05

Vidíš na obrázku od Patrika na předchozích říjnových nabitích -5,00 Kč?!
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomaslany 25. 10. 2018 06:12

Asi nechapes souvislost s hypotezou? :D
tomaslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 10. 2018 06:35

Neverici Tomas nebo dalsi prevlek osobneho? :shock:
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 10. 2018 06:49

Má někdo zkušenost s reklamací platby u CK? Na začátku září jsem platil objednávku, která byla obchodníkem zrušena pro nedostupnost zboží. Platbu eshop nevvrátil, na email neodpověděl. Přes portál CK jsem podal reklamaci na konci září, kde ji přijali a sdělili, že se nyní čeká na vyjádření bank obchodníka skoro do půlky listopadu. Máte někdo podobnou zkušenost s takovou lhůtou (cca 6 týdnů od podání reklamace, 2 měsíce od platby)?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2018 06:51

Vůbec na nic nečekej a obrať se na finančního arbitra, to poměrně dost banku "popožene" a nic to nestojí
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tomaslany 25. 10. 2018 06:54

Ktery eshop to byl?
tomaslany
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor