Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 6. 2018 12:38

Tak zhruba před dvěma měsíci to nešlo a počítám, že to nejde ani teď.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jidis 15. 6. 2018 12:54

Hlavne ze mi poslali SMS, kde navrhuji prevest zustazek na jinou Cool kartu.

COOL karta: Dobry den, Vase predplacena COOL karta *1882 prestane 31-07-2018 fungovat, protoze ji konci platnost. Zustatek si muzete prevest na bezny ucet, nebo na novou COOL kartu. Postup najdete na www.coolkarta.cz/dotazy
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pajkyt 15. 6. 2018 13:16

Díky drkarel, sice to v podmínkách není, ale tak nějak jsem si to myslel. CoolKartu se mi nepodařilo nabít ani z končící BLESKovky. Tak ji vyčerpám jinak.

To jidis, Pokud je pravda co píše drkarel, tak asi v té SMS myslí jen "novou" CoolKartu.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 6. 2018 13:17

Přesně tak. To je zcela jiná situace … i když bys ji mohl využít, kdyby sis objednával novou. Když si rozklikneš ten odkaz (to už osobne neumí, protože číst je pro něj velká námaha), tak se hned v nadpisu píše "Zůstatek chci převést na novou COOL kartu".
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod nikko 15. 6. 2018 20:09

jidis píše:Hlavne ze mi poslali SMS, kde navrhuji prevest zustazek na jinou Cool kartu...

Poplatek za převedení zůstatku ze staré a ještě platné Coolkarty na jinou Coolkartu je 30 Kč.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jidis 15. 6. 2018 20:18

To je levnejsi to vybrat z bankomatu.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 6. 2018 21:09

Pokud nenarazis na limit, ze..
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jidis 16. 6. 2018 06:42

Zajimave je, ze mi tu SMS poslali jen k jedne predplacence i kdyz mi jich bude expirovat vsech pet.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 16. 6. 2018 11:22

Vydrz strazniku, prijdou dalsi.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 19. 6. 2018 22:12

Před pár dny sem našel doma jednu neaktivovanou coolkartu z první serie, tenkrát to posílaly zadarmo když se rušil Paysec. Nechtěl sem ji jen tak vyhodit tak sem udělal pokus a zkusil jí registrovat s trochu smyšlenejma údajema a čekal zda to bude ČSOB nějak vadit když je to ta anonymní karta.:mrgreen: No a dneska přišel email.
Vážený kliente,

v souladu s článkem 10, odst. 10.3 „Obchodních podmínek Československé obchodní banky, a. s., pro předplacenou kartu“ ( dále jen „Podmínky“) tímto Československá obchodní banka, a. s. vypovídá smlouvu o vydání elektronických peněz ( dále jen „Smlouva“) uzavřenou dne 9.6.2018 a to s jednoměsíční výpovědní lhůtou dle článku 1.8 Podmínek. Smlouva bude ukončena ke dni 22.7.2018.

Československá obchodní banka, a. s.

Takže zas tak anonymní to nebude a minimálně existenci adresy si ověřují. A to sem si vymyslel jen ulici,vše ostatní jako město, PSČ, telefon, email sem dal skutečné. :-|
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod jidis 20. 6. 2018 04:34

Otazka je, co kdyby byla adresa existujici, ale jina.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikko 20. 6. 2018 04:50

peter23p píše:Před pár dny sem našel doma jednu neaktivovanou coolkartu z první serie,... sem udělal pokus a zkusil jí registrovat s trochu smyšlenejma údajema a čekal zda to bude ČSOB nějak vadit když je to ta anonymní karta....
Takže zas tak anonymní to nebude a minimálně existenci adresy si ověřují. A to sem si vymyslel jen ulici,vše ostatní jako město, PSČ, telefon, email sem dal skutečné. :-|

Banka ČSOB vůbec netvrdí, že COOL karta je anonymní.
I vzhledem k nedávnému zpřísnění zákonů proti praní špinavých peněz apod. byla anonymita COOL karty prakticky zrušena.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 6. 2018 16:33

Už jste někdo provedl v 1 měsíci 2 dobití na 1 CK a vše najednou vybrali a neblokli vás?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxx777 21. 6. 2018 16:57

Asi 2 měsíce zpět, jsem na jedné coolce udělal dvě dobití_to druhé bylo 6 Kč na poplatek jinou nebonusovou kartou...a nic se nestalo...ale platnost karty mám jen 07/2018 tak jim to možná nestálo za to :o)
xxx777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 6. 2018 17:00

Mně vždy přišlo, že to je v souladu s literou podmínek a v praxi se to ověřilo. Dělám to tak každý měsíc na více kartách. Na dvou je obvykle minimálně 6 dobití - 5x Airbank + něco.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků