Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomason87 29. 6. 2017 11:48

První, kdo tohle řeší, rozhodně není. Vím o několika případech, kdy lidé vkládali vyšší částky a výsledkem byla kontrola.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 29. 6. 2017 13:02

Mě několikrát kontaktovala samotná banka a žádala doložení původu peněz, typicky, když mi na účet přistál úvěr na bydlení a já z něj začal po kouskách ukrajovat na platbu faktur a podílů. FÚ byl ale stranou.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 6. 2017 13:03

Tak já si dovedu představit, že se jedná o študáka bez příjmů, u kterého jen ty vklady vysokých částek působí podezřele.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 29. 6. 2017 14:13

Ale vzdyt uz prece napsal, ze vkladal v hotovosti pres 500 tisic Kc (nesouvisejicich s kreditkami) a preposlal je pak otci. Podle mne zde jde prave o tuto hotovostni transakci.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 6. 2017 15:07

Myslím, že jsi to interpretoval mylně. Kromě několika vkladů v řádu 100-240 tisíc (tipuji, že souvisejících s kreditkama), vkládal ještě tatíkovi 500k. Ano, to mohl být ten impuls, ale počítám, že teď už budou chtít vysvětlit více vkladů. Ale nemá smysl teoretizovat, oni mu řeknou.
-----
A vždy záleží na situaci daného člověka. Je rozdíl, zda s těmito částkami manipuluje člověk bez příjmů, s příjmem 20k, a 100k a více.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 29. 6. 2017 23:02

Tak i já jako študent bez příjmu jsem točil mezi účty stovky tisíc. Je fakt, že byly na mé jméno, to byl asi důvod proč se v tom nikdo nešťoural, ani mBank, kde jsem nejdříve při zakládání uvedl, že tam budou operace do 100 tis.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 30. 6. 2017 03:46

Lide chteji byrokracii, tak ji maji mit.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 8. 7. 2017 15:54

Nepřišel mi PIN na mobil. Karta je aktivní, podmínky do mailu dorazily. Stalo se to někdy někomu?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 8. 7. 2017 21:31

xkanourek píše:Čest soudruzi, už se vám někomu stalo, že kvůli přeposílání peněz z kreditek, vás banka naprášila na finančák a ten poslal dopis na dodání daňového přiznání ? (je v něm nějaká výhružka, že pokud do 14 dní nebude přiznání strhnou si sami nějakou daň)...


14 dní uplynulo. Nějaké "poučení z krizového vývoje"?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 9. 7. 2017 10:10

Je pravda, že obecně ze všech předplacených anonymních neregistrovaných či neověřených předplacených kartách není možné vybírat z bankomatu od 1.3. 2017 ?? A platí limit jen 5 000Kč pro dobití a čerpání měsíčně?? K čemu pak taková anonymní karta je, když s ní můžu platit jen u obchodníků (pod dozorem Velké bratra na kameře, u bankomatu se lze případně aspon i nápadně zamaskovat) nebo net obchodu s adresou zákazníka... Přeposílání částek na účty je logicky také nepoužitelné u skutečně anonymních karet. Lze vůbec ještě takové anonymní karty dobíjet např. přes dobírky? Zapracovala mafie exekutorů.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 9. 7. 2017 13:05

avathar píše:Nepřišel mi PIN na mobil. Karta je aktivní, podmínky do mailu dorazily. Stalo se to někdy někomu?

Jestli jde o Coolkartu, pošlou ti SMS s PINem, když jim zavoláš na infolinku, že ti SMSka s PINem nedorazila. Tel. na infolinku: 495 800 688.

-- 9. 7. 2017 14:30 --

neosobně píše:Je pravda, že obecně ze všech předplacených anonymních neregistrovaných či neověřených předplacených kartách není možné vybírat z bankomatu od 1.3. 2017 ??

Ano, je to pravda. Je to kvůli novým zákonům (bezpečnostním pravidlům) EU, souvisí to s bojem proti praní špinavých peněz, platbám v rámci organizovaného zločinu, kurupci aj. Dokonce se uvažovalo o úplném zákazu (zrušení) anonymních karet.


neosobně píše:A platí limit jen 5 000Kč pro dobití a čerpání měsíčně??

Limit dobíjení je maximálně 5 000 Kč za den a současně 5 000 Kč za měsíc. Čerpání má limit 5 000 Kč za měsíc (platby u obchodníků jen v ČR).


neosobně píše:K čemu pak taková anonymní karta je, když s ní můžu platit jen u obchodníků (pod dozorem Velké bratra na kameře, u bankomatu se lze případně aspon i nápadně zamaskovat) nebo net obchodu s adresou zákazníka... Přeposílání částek na účty je logicky také nepoužitelné u skutečně anonymních karet.

V současné době funkcí anonymní karty nemá být anonymní přeposílání peněz.
Příklady použití anonymní karty:
- pro děti pro nácvik hospodaření se svými penězi, pro výplatu kapesného, pro nákup svačin apod.
- finanční bezhotovostní dárek pro někoho
- placení na internetu bez rizika vykradení účtu (ke kartě není přiřazen žádný účet, karta nemůže jít do mínusu)

neosobně píše:Lze vůbec ještě takové anonymní karty dobíjet např. přes dobírky?

Nerozumím, jak by dobíjení přes dobírky mělo fungovat?
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod neosobně 9. 7. 2017 15:03

Nechám si poslat dobírkou částku na sběrný účet u ČP následně přeposílanou na společný účet s přesměrováním VS či SS na předplacenou kartu...či spíše více anonymních karet...ale asi z nich nedostanu hotovost, že? jen přes platby u obchodníků, kde i u spřízněného obchodníka nedostanu hotovost, neb to zase eviduje Burešovo EET... :D čili virtuální platba za virtuální zboží není možná.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 7. 2017 16:47

:shock: :shock: :oboze :oboze :oboze
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 10. 7. 2017 13:33

jak se tu někdo kdysi ptal jestli už jsou k dostání COOL karty s jinou lhůtou expirace tak se na webu právě objevily karty v novém desingu s platností 6/2020 :-)
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek2321 13. 7. 2017 23:04

Zdravím, funguje ještě vůbec některá anonymní karta? Blesk peněženka mi končí 10/2017 a nová se nedá koupit, Napka je asi zrušená, COOL kartu můžou objednat jen klienti ČSOB, Mobile2Card se nedá přes web objednat takže asi taky končí, COOP kartu nikde blízko neprodávají a BIIP má limit na internetové platby 500kč měsíčně což je pro mě málo. Existuje ještě jiná funkční?
Radek2321
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků