Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 8. 2018 13:03

treborit píše:mam to stejne, asi prvni kartu, kde jeji cislo slouzi jako alternativni login name, nedokazou odebrat ...

aha divny, tak to zas by nemelo bejt poruseni podminek pokud jim to nejde predelat to je problem jejich :-)
Ne dned volali a bylo me receno ze karty ok, ze jen si je mam jeste pridat dalsi dve a 7 karet nikdo neresil, prej se na tom pracuje ;-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod octaviampi 19. 8. 2018 15:22

Stare karty nevadi.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 1. 9. 2018 05:45

Poplatek za nabiti Cool karty ma byt az od rijna, nebo uz od zari?
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 9. 2018 06:28

Tak opravuji svůj příspěvek - snad si tu chybnou interpretaci nikdo nestihl přečíst :)), špatně jsem si to pamatoval. Ceník+podmínky v nové podobě platí sice ode dneška, ale úprava ceníku (5 Kč za každé dobití) až od 1.10., viz https://www.coolkarta.cz/ck/download
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 9. 2018 09:52

Jen připomínám, že ode dneška platí toto ustanovení z Obchodních podmínek, aby o karty někdo zbytečně nepřišel:
7.17 Držitel karty je povinen používat kartu výhradně za účelem provádění transakcí spojených s nákupem produktu a služeb či výběru z Bankomatů. Naopak nesmí kartu používat např. k účelovým vkladům a výběrům hotovosti za účelem zneužívání bonusových programů jakýchkoliv subjektů. V případě zjištění takového jednání je ČSOB oprávněna ukončit Smlouvu dle bodu 10.3.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 1. 9. 2018 10:44

Takze jak to ted budete delat? Stejne jako predtim ne? 25 tacu nabiju a 25 tacu vyberu.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filas81 1. 9. 2018 11:03

asi tak, teda dal jsem jenom 24 taců :)
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 9. 2018 12:51

Až vám zablokují všechny karty a dostanete 1 měsíční výpověď s udáním důvodu: "Účelové vklady a výběry hotovosti za účelem zneužívání bonusových programů", dejte vědět.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 1. 9. 2018 15:21

Dame, ale k nicemu jinemu to stejne vhodne neni.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 1. 9. 2018 19:12

Jestli to budou rusit, tak prosim, stejne to k nicemu jinemu neni.
Ale netusim o co jim jde, kartu jsem zakoupil, vyber i nabiti si zaplatim.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 9. 2018 21:52

O co ČSOB jde? Co takhle třeba poplatek (procentní) placený vydavateli karty, kterou si Cool kartu dobíjíš? Pokud se nepletu, tak nyní platí mezibankovní poplatkové limity 0,2% u debetních a 0,3% u kreditních karet (či podobně). Takže když někdo dobije Cool kartu např. Hello kreditkou za 25 tisíc Kč, může to ČSOB stát (pokud jsou ta procenta co uvádím správná) až 75 Kč, tedy žádné drobné. No a když s Cool kartou není pak ani žádná platba u obchodníka (nebo jen minimální), aby na tom ČSOB zase naopak něco vydělala, ale jen výběr z ATM ČSOB za 6 Kč, je pro ni takový klient dost ztrátový. A ani nový poplatek 5 Kč za dobití to nezmění.
Sám Cool kartu také mám, ale tyto argumenty ČSOB chápu (a proto s ní i dost platím, ne vše, ale cca jednu platbu denně).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 9. 2018 06:26

Kolik platebních transakcích mezi nabitím a výběrem bude podle vás dostatečné na CK, aby bylo vše v souladu s aktuálními VOPkami?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 9. 2018 08:21

To asi nejde odhadnout. :) Docela rád bych znal mechanismus, jakým to odhalují. Teoreticky by bylo možné, že bude stačit jen jeden nákup (při metodě vyhledávání "Najdi karty jen s výběry z atm (s obratem v řádu 10k)". Mohlo by i stačit, kdyby mezi nabitím a výběrem uběhl nějaký čas, kdyby nabití nebylo přesně na 25006 … Ještě nevím, jak k tomu přistoupím, čeká mne to poprvé zítra. Určitě nabiju více než 25006 a nějakou část tam nechám chvíli válet. Blbý je, že já malé nákupy moc nedělám … ale taky si říkám, že se s tím nemusím s..t, že mi ta výpověď zase až tolik nevadí - aspoň budu mít klid.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod zeim 10. 9. 2018 08:54

mě zbyla už jen jedna aktivní CK, další pořizovat nehodlám, protože už mě to nebaví. přemýšlím, že klidně (i pro vás) otestuju dojení 25006 tam, 25000 výběr, tj. jak dlouho to vydrží, než mi to vypoví.
riskuju tím, že mi tam zůstanou viset peníze?
zeim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxx777 10. 9. 2018 08:57

Jsem raději přesídlil na poštu...je to sice vopruz ty dvě návštěvy + vypisování, ale zas poštovné momentálně neplatim já, tak ještě ušetřím za to dobití a výběr 8-D
xxx777
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků