Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 23. 11. 2017 22:22

To jsem zvědav co udělají se mnou po 1.2.2018 když budu mít víc než 5 platných Cool karet.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 23. 11. 2017 22:43

vypoví ti je všechny :mrgreen:
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netlik 23. 11. 2017 23:50

Pak by měli ale vrátit 99 Kč zakaždou vydanou kartu, kterou mu banka zruší. Je absurdní klientovi nejprve prodat neomezený počet karet, a pak mu zakázat jejich používání.
netlik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 11. 2017 07:03

Kriminalisto, hlavně si čti podmínky a ne nějaký canc.

-- 24. 11. 2017 07:07 --

Mám pocit, že Patrik psal, že mu poplatek vrátili. Úplně čistě by šlo přebývající karty vypovědět z důvodu nesouhlasu a požadovat vrátit poplatek za koupi.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Bond2 24. 11. 2017 07:32

drkarel píše: Úplně čistě by šlo přebývající karty vypovědět z důvodu nesouhlasu a požadovat vrátit poplatek za koupi.

Postup jak navrhuje DrKarel je myslím správný. Taky se i nelíbí, že prodávali vesele libovolný počet karet, teď ale jejich použití omezí:
Nakoupil jsem váš produkt a vy mi ted zakazujete ho používat...

Pravidla jsou jasná.
7.17 Držitel Karty nesmí používáním Karty zneužívat tzv. bonusové programy jiných subjektů opakovaným (2 a více za kalendářní měsíc) vkladem a výběrem. V případě zjištění takového jednání je ČSOB oprávněna ukončit Smlouvu dle bodu 10.3.

10.6 V průběhu výpovědní lhůty s:
2měsíční výpovědní lhůtou lze s Kartou disponovat po dobu jednoho měsíce od oznámení výpovědi Smlouvy,


...pořád nás nutí přemýšlet... :hm
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 11. 2017 07:47

To jistě (přemýšlení), ale na ukončení smlouvy pro porušování podmínek se vztahuje 1M výpovědní lhůta, během níž kartu používat nepůjde.

Jinak když vezmu 7.17. doslovně, je nutnou podmínkou pro to, aby byla ČSOB oprávněna smlouvu vypovědět, v kalendářním měsíci minimálně 2x dobít a současně 2x vybrat. Takže 2x dobít a 1x vybrat by mělo být v pohodě. Taky vidím jako v pohodě dobíjet po 1 Kč, protože se o žádný bonusový program nejedná.

Ovšem síla je na straně ČSOB, jednak může vždy vypovědět bez udání důvodů, jednak si na ní v případě porušení podmínek nic nevezmeme - těžko prokážeme nějakou škodu.

-- 24. 11. 2017 07:50 --

Mmch ... Lze převést (přeregistrovat) již zaregistrované karty na jinou osobu? To by byla taky možnost, jak naložit s přebývajícími kartami. Pak ještě nemám úplně promyšlenu variantu nabít kartu vyšší částkou a nechat si peníze po výpovědi vrátit převodem (i když za poplatek 30,- (odpovídá 5 výběrům po 25k)).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 24. 11. 2017 08:49

Hm, to tedy nemam radost. To mam jako zase chodit na postu ? :/
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 11. 2017 09:22

Curyi píše:Patrik myslim psal, ze bude zadat vraceni penez za vsechny zablokovane Coolkarty, ale pak uz nenapsal, jak dopadl.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=11499266#p11499266
Mozna prave kvuli nemu dopsali do podminek ten novy clanek 10.5.

Jo, vrátili mi peníze za všech 135 Coolkaret.

No nic, uvidíme co bude dál, holt se asi vrátíme k platbám na poště, že bychom resuscitovali SIPO? Pořád levnější, než dopisy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomason87 24. 11. 2017 09:47

jakoby to psali na míru tomuhle fóru :)
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 24. 11. 2017 10:18

Reseni: Nadbytečne karty vypovědět z důvodu změny OP. Vratej penize. Koupit nove a zaregistrovat na někoho jiného.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 11. 2017 10:33

Je to nemila informace, s ohledem na konec roku a zatim zivou TKCP.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 24. 11. 2017 10:42

Takže v prosinci a lednu ještě ty karty pořádně využít a ke konci ledna dát výpověď pro nesouhlas s novými obchodními podmínkami a vyžádat si vrácení 99Kč.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phuong 24. 11. 2017 10:53

PatrikChrz píše:
Curyi píše:Jo, vrátili mi peníze za všech 135 Coolkaret.

Notyvole, 13365 Kč jsi do toho investoval? Žádný troškař jako já tedy nejsi. A to mě uklidňuje. :D
phuong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 11. 2017 12:39

Pošta má tu vadu, že se na ní blbě dělaj internetové transakce (ve větším rozsahu).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 24. 11. 2017 13:23

3 cetelky na 3 CeKacka snad CSOB hrotit nebude
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků