Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 15. 10. 2014 15:17

Nikde jsem nenalez podobné téma proto zakládám tohle, myslím že to za samostatné téma stojí. ČSOB se rozhodla rozjet pro partnery předplacené karty v ČR. Zatím se zapojil COOP.

Shodou okolností ale spíš to je obchodní taktika rozjel nabídku předplaceních karet i MOPET CZ ve spolupráci s BLESK prostřednictvím České spořitelny.

Přikládám odkaz na první informace. http://finparada.cz/2324-Chteli-byste-p ... kartu.aspx

O COOP jsem zatím podrobnosti nezjistil ale BLESK peněženka by už od zítra měla být dostupná v trafikách k zakoupení. Ještě přikládám odkaz http://penezenka.blesk.cz/
Naposledy upravil peter23p dne 15. 10. 2014 15:45, celkově upraveno 1
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 10. 2014 15:35

Až na to, že BLESK peněženka je produkt MOPET CZ.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 15. 10. 2014 15:41

Ano omlouvám se, teď jsem pročítal obchodní podmínky, spolupracuje na ní s Českou spořitelnou, už jsem to opravil. Ale to nic nemění na tom že je to novinka na českém trhu.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 10. 2014 16:42

Zajímal by mě ceník těch předplacenek od ČSOB, ta jejich TZ je jen nic neříkající plácnutí do vody den před uvedením produktu Mopetu, asi se to nějak domákli a chtěli být "první". Karta od Mopetu by měla být reálně od zítřka ke koupení v trafikách. Ale ceník tak zajímavý už není, poplatek za nákup karty, i za dobití přes sazku nebo kartou se dá nákladově ospravedlnit, ale poplatky za nabití/vybití převodem, aktivaci výběrů z bankomatu, změnu PIN, změnu telefonního čísla sou docela mimo, za těchto podmínek si to mohou nechat.

Proč by to měl někdo chtít, když lze mít účet s kartou zdarma? Maximálně někdo, kdo nemůže mít účet nebo je paranoidní a chce to co nejvíce anonymní, pak si ovšem zároveň musí koupit i sim kartu a mobil. Ale kolik takových bude aby to pro poskytovatele služby bylo zajímavé.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonyni 15. 10. 2014 17:30

Přikládám ceník: http://penezenka.blesk.cz/cenik-sluzeb

Jsem zvědavý na úspěšnost produktu. :-) S čím přijde BLESKmobil na 2.narozeniny - očekával bych max. nějakou výhodu s propojením BLESK SIM s touto kartou. :D
anonyni

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 10. 2014 17:39

Aha, těch 1,5 % není bonus za dobití, ale poplatek? :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 15. 10. 2014 19:30

xtonda píše:Zajímal by mě ceník těch předplacenek od ČSOB, ta jejich TZ je jen nic neříkající plácnutí do vody den před uvedením produktu Mopetu, asi se to nějak domákli a chtěli být "první". Karta od Mopetu by měla být reálně od zítřka ke koupení v trafikách. Ale ceník tak zajímavý už není, poplatek za nákup karty, i za dobití přes sazku nebo kartou se dá nákladově ospravedlnit, ale poplatky za nabití/vybití převodem, aktivaci výběrů z bankomatu, změnu PIN, změnu telefonního čísla sou docela mimo, za těchto podmínek si to mohou nechat.

Proč by to měl někdo chtít, když lze mít účet s kartou zdarma? Maximálně někdo, kdo nemůže mít účet nebo je paranoidní a chce to co nejvíce anonymní, pak si ovšem zároveň musí koupit i sim kartu a mobil. Ale kolik takových bude aby to pro poskytovatele služby bylo zajímavé.
Ta karta od ČSOB by mohla být zajímavější jelikož by se mělo jednat o nějaký bonus pro zákazníky COOP takže by neměla mýt tak přísné podmínky. Bohužel to vypadá že ČSOB nemá ještě nic dokončeno a jen narychlo vypustila tiskovou zprávu z důvodu který uvádíte.

Karta BLESK je za daných podmínek opravdu určena jen pro velmi úzkou skupinu zákazníků ale nějak mě nenapadá jakou :-) možná pro dítě které na běžnou kartu nedosáhne. :-)
Holt novou službu a reklamní akci musí někdo zaplatit a bohužel to padlo na potenciální uživatele.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 10. 2014 20:18

Jak se dalo očekávat, poplatky to spolihlivě likvidují. A ten kurz, za který prodávají euro, skoro 29 korun je dost masakr. Viděl bych to po mobitu na další neúspěch...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 10. 2014 21:02

Jo, to je cílovka co mě napadla, ti co chtějí platit kartou protože nelze platit hotově - ebay, online služby apod. - a nemohou mít účet, tj. nezletilci a cizinci. Pochybuju ale že to stačí.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 15. 10. 2014 21:39

xtonda píše:Jo, to je cílovka co mě napadla, ti co chtějí platit kartou protože nelze platit hotově - ebay, online služby apod. - a nemohou mít účet, tj. nezletilci a cizinci. Pochybuju ale že to stačí.

Cizinci I deti ucet mit mohou. Akorat u detskych karet jsou dost osekane limity.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 10. 2014 21:51

Decela osekané limity jsou i u těch předplacenek: http://penezenka.blesk.cz/jak-aktivovat-a-pouzit
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod malejarda 16. 10. 2014 03:03

Tak jako jestli to bude umět bezkontaktní platby a jestli se při nich neověřuje zůstatek (což předpokládám), tak by to mohlo být i výhodné, vyčerpat pár tisícovek do mínusu a pak zahodit. Ty karty jsou defakto anonymní. Nějakou dobu jim pak bude trvat, než na fintu přijdou. Podle designu té Blesk peněženky to vypadá, že bezkontaktní platby umí. :D

Obrázek
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 16. 10. 2014 05:10

To je nesmysl, systém komunikuje s chipem na kartě, proto to nepotřebuje pořád aktualizovat v bance.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 16. 10. 2014 09:04

malejarda píše:Tak jako jestli to bude umět bezkontaktní platby a jestli se při nich neověřuje zůstatek (což předpokládám), tak by to mohlo být i výhodné, vyčerpat pár tisícovek do mínusu a pak zahodit.

v podmínkách limitů se píše:
BLESK peněženka kartou lze provádět pouze platební transakce, které jsou autorizovány v online režimu.
takže u terminálu v offline režimu nezaplatíte a nebo ho budete muset donutit přejít do online režimu. Je to z toho důvodu aby jste se právě nemohl dostat do mínusu protože je jim jasné že dluh už by z vás nikdy nedostaly. :-)

xls píše:To je nesmysl, systém komunikuje s chipem na kartě, proto to nepotřebuje pořád aktualizovat v bance.

V chipu na kartě zůstatek uložen nebude, bude to jako klasická karta kde je uložen jen PIN a pro platbu bude muset karta při platbě asi opravdu pokaždé komunikovat s bankou, alespoň zakázané offline platby tomu nasvědčují.

-- 16. 10. 2014 10:17 --

Včera a dnes vyšli na měsci dva zajímavé články. Včera obecně o předplacených kartách http://www.mesec.cz/clanky/predplacene- ... -revoluce/
a dnes konkrétně o BLESK peněžence. http://www.mesec.cz/clanky/blesk-peneze ... ene-karty/

u druhého článku jsou vymyšlené nové způsoby využití karty, zvláště poslední způsob by mohl někoho zaujmout :-D
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 10. 2014 10:06

S těmi články se nějak roztrhl pytel, na nesmyslnosti těch karet to ale moc nemění.

Když si odmyslím vysoké náklady, tak mi přijde hlavně nebezpečné, že když přijdete o kartu, tak zároveň přijdete i o peníze na ní. Prostě kromě výhody pro drogové dealery a bezdomovce další drahá zbytečnost.
xls
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků