Peněžní a jiné bonusy za založení účtu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 23. 10. 2014 18:18

Tentokrát jsem se zaměřil na oblast bankovních účtů a dal dohromady možnosti, jak lze od bank něco málo získat za běžné účty (kreditky budou později). Seznam mám snad kompletní, zmiňuji GE, Zuno a Equa = finance a dárky od Era, RB a Citibank

Bankovní účty s bonusem

Pokud víte o jiných bonusem, prosím o info
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 23. 10. 2014 18:22

ing konto - 300 za doporuceni
Citi premium - 2000 za doporuceni
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 23. 10. 2014 18:26

To je ale oboje bonus pro stávajícího klienta, který přivede nového klienta ne? Nový klient dostane u ING lepší úrok (dostal by i bez doporučení) a u citibank nevím
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 23. 10. 2014 18:29

jj, bohužel, leda se domluvit na pulku z odmeny :)
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 23. 10. 2014 18:58

Jedna z lákavějších odměn jsou odměny v rámci mkubu v mBank. Akce se pravidelně několikrát do roka opakuje. Bohužel poslední akce 500Kč + 500Kč pro doporučitele skončila zhruba před týdnem. Ale myslím že akce bude zase za nějakou dobu obnovena.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 23. 10. 2014 19:21

mbank samozřejmě znám, teď ještě čekám na pár stovek od nich právě z té poslední akce, do teď mi ještě nic nepřipsali, z té letní a jarní samozřejmě vše v pořádku

řekl bych, že teď už další akce asi nebude, nepamatuji si, že by jich bylo tolik do roka, ale to jsem to dřív tolik nesledoval
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Venn 24. 10. 2014 13:42

Za založení účtu ne, ale KB k účtu G2 dává jednou za rok 333 korun a myslí, že poštovní spořitelna za era dává 150 korun za založení, ale je to vyváženo poplatky, takže se to nevyplatí. Jinak mbank mi vydělal dosti peněz. Ze všech jejich akcí jsem dostal skoro 10 tisíc :)
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 24. 10. 2014 20:02

Jasný, na KB jsem zapomněl a to jsem jí někdy v září taky zakládal, tam dávají 333 každé září a 200 Kč jednorázově za ISIC, přičemž bez balíčku odchozích plateb je vedení zdarma, takže to opravdu může vydělávat. to do článku doplním
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eR99 24. 10. 2014 21:17

Mně účet G2 od KB s tím bonusem 333 Kč vydělává cca 90 Kč ročně. :) K tomu cestovní pojištění, jeden výběr v zahraničí měsíčně zdarma, DK Maestro, atd. Zatím ho nemám důvod rušit...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 24. 10. 2014 21:21

já ani nemám ten balíček odchozích plateb, takže měsíčně fakt neplatím nic, jednorázově jsem tam tam tisícovku při zakládání a dostal 200 kč za isic a taky tehdy dávali i sim kartu studentphone s kreditem 150, což padne na mhd v praze, neboť volání a smsky řeším jinak, ale i ty 2 měsíce internetu na té simce se hodí :-D

máš reálně ověřeno, že se jako transakce kartou počítá platba na netu? zakládal jsem ještě v době, kdy byla akce 500 kč za založení a tam taky byla podmínka na platby, přesněji to mělo být asi 5 plateb během 2 měsíců od založení, pracovnice říkala, že se počítá cokoliv, ale koukala docela nechápavě, když jsem se ptal speciálně na internetové transakce kartou
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 24. 10. 2014 22:13

u mBank teď žádná transakce v podmínkách nebyla, dávaly to čistě za založení. Ale v loni tam nějaké podmínky transakcí byli.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 24. 10. 2014 22:39

nemyslel jsem mbank, ale to studentské konto u komerčky ;-)

každopádně otázka teď k mbance, bonus z té poslední akce, nějak teď v říjnu, už máte připsaný?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 10. 2014 01:50

Jiné bonusy - založení a vedení účtů bez poplatků: Air Bank, FIO, mBank (asi najdeš i další). To mi přijde velmi přínosné.

No a další bankovní účty to sice jsou, ale asi ne jak myslíš, zato Bonusy jsou štědré. Možná to bude trochu OT:

Vracecí kreditka Citi 2% z útraty - průběžně 8-P
KK Citi Mall bez udání data 2000 CZK - při založení 8-)
http://www.mall.cz/mallkarta?gclid=Cj0K ... Akyx8P8HAQ
KK Citi Ona Dnes 13.10. - 20.12.2014 3000 CZK - při založení 8-)
http://ona.idnes.cz/nakupy-slevy.aspx?detail=1621

ALE ! dlouho to trvat asi nebude (do 12/15) :hm , protože Citi se stahuje z retailu z vícero zemí po světě i z CZ http://www.bankovnipoplatky.com/citiban ... tvim-25378 jsem docela zvědavý, kdo se bude ucházet o tuzemský retail po exitu Citi. A dále se v EU očekává snížení poplatků (zastropování) pro obchodníky za účelem mohutnějšího rozšíření placení karet i pro malé živnostníky až do vyloučení plateb v hotovosti a potlačení šedé eko.

...chce Unie stanovit strop: 0,2 % z platby debetní a 0,3 % z platby kreditní kartou. O návrhu nyní bude jednat Evropský parlament a Rada EU, nestihnou ho však zřejmě schválit dřív než začátkem příštího roku (2015). V Česku se tyto poplatky nyní pohybují okolo 1 % z transakce. Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/placeni-karto ... onomika_zt

Téměř 60 % pokles mezibankovních poplatků vedl ve Španělsku v letech 2006 až 2010 sice k tomu, že se jejich evidovaný objem snížil v souhrnu o více než 3,3 miliardy eur, jenže toto snížení spotřebitelé nijak nepocítili. Naopak – došlo v průměru k více než 50 % navýšení poplatků za užívání platební karty. Banky si tak kompenzovaly výpadek. Zdroj: http://www.penize.cz/platebni-karty/283 ... -se-zahoji


Situace se mění každým okamžikem. Takže we will see... :hm
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 25. 10. 2014 08:08

jo, o těchto kreditkách taky vím, to si nechvám na další (asi dnešní) souhrn bonusů, teď má třeba GE zajímavou kreditku (dočasně) na 4 měsíce dává 10% z internetových plateb
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 25. 10. 2014 10:17

tomasvlasak píše:každopádně otázka teď k mbance, bonus z té poslední akce, nějak teď v říjnu, už máte připsaný?
mně se připsaly včera, akorát mne mrzí že ta akce byla tak krátká nestačil sem doporučit všech 5. :-(
peter23p
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků