Hledám nejlevnější způsob převodu peněz na zahraniční účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 2. 2015 14:32

rallydavid: Přesně tak, z kurzového rozdílu mezi nákupem a prodejem. Tyto specializované devizové společnosti obvykle směňují peníze řádově v zcela jiných objemech, takže tam se lze uživit i na spreadu ve výši haléřů (akorát EasyChange má poměrně dobře zautomatizované procesy, takže může nabídnout relativně dobré kurzy i nezajímavým zákazníkům v retailovém segmentu jako jsme my :-) ).

No a odchozí SEPA transakce odesílají z účtu v eurozóně (slovenská spořitelna), kde musí být stejné podmínky jako pro vnitrostátní platby, takže nemusí ten náklad přenášet na klienta (některé devizovky odpustí i poplatek za odchozí standardní zahraniční platbu, kterou mají obvykle v sazebníku při směnách třeba od 100 tisíc výše, kde jim náklady na odeslání bohatě pokryje ten výdělek na kurzu).

-- 4. 2. 2015 14:34 --

PatrikChrz píše:Fortissimo má zdarma platby do Polska v PLN. To mi Easychange nenabídne vůbec a Akcenta u malých plateb za vysoký poplatek.

Tak to mám aspoň štěstí, že mám u Akcenty "bezpříplatkový" sazebník. Ale na druhé straně si ani nevzpomínám, kdy jsem do Polska něco platil.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 4. 2. 2015 15:01

PatrikChrz píše:Ono nejde o jednu transakci. Ale o první transakci .... :)
Občas někomu taky pošlu platbu. Za nějakou dobu chce druhou, třetí a pak si smlouvu udělá stejně :D

Pokud bych posílal malou platbu do zahraničí jednou ročně, tak bych si smlouvu nezakládal :mrgreen:
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrE70 4. 2. 2015 15:37

Není náhodou platba u Fortissima zdarma při využití jejich konverze a platbě do zemí Eurozony + Polska ? Aspoň tak to mají v ceníku.
petrE70
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 2. 2015 16:44

ale kurzy maji naprosto hrozne
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod petrE70 4. 2. 2015 17:41

No teď jsem koukal a když je požadavek poslat 100€.
Fortissimo - 2784,-Kč
Europlatba- 2816,-Kč
EasyChange- 2802,-Kč
Akcenta - 2782,-Kč + poplatek za platbu myslím 80Kč
Tak nevím,ale já bych posílal přes Fortissimo.
petrE70
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 2. 2015 17:48

ja u Fortissima vidim 2820.-
u Easychange 2801.-, ale jiz je po prac. dobe,
odpoledne byl kolem 2780.-...

kdyz porovnavam kurzy hore uvedenych, Devizy.cz(fortissimo) jsou nejhrosi(pri nizkych platbach...akcenta je taky out, kuli poplatkum- ja jiz nemam "promo" cennik)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod petrE70 4. 2. 2015 19:40

slavo963 maš recht koukal jsem na jinou částku,ale rozdíl je beztak minimální oproti platbě z jakehokoli účtu.
petrE70
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 2. 2015 20:05

to zas ne, v bance budes min o 40-50h na tom hure + poplatek za odeslani SEPA(jak kde, nekde je "zdarma", ale pote to je zapocitane v horsim kurzu(mbank napr))

Kdyz z CZK uctu posilat SEPA, tak ze ZUNO(kdys mas ucet plus), SEPA zdarma a dnesni kurz par haleru pod kurzem jinych bank.(krome mbank, gemoney, atd) Pote FIO(ale platis 20 za prikaz), nebo Airbank (25.-) obe ale maji horsi kurz nez ZUNO.

Sice ve vysledku je to jenom o 60-150kc(na 100€) mene, ale proc se o ne ochudit, kdyz pres europlatba.cz je to defakto jako poslani z IB sveho uctu...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod paty07 4. 2. 2015 20:33

Měl bych dotaz na Patrika. V nějakém vláknu jsi popisoval, jak ti nějakej Němec posílal platbu na Easychange a ti to převedli na tvůj účet v CZK. To ses s nima nějak domluvil po telefonu nebo nějak jinak?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2015 08:23

Ta platba je hned ta první, co mám na screenshotu na minulé stránce.
Já mám s Easychange klasickou smlouvu.

V zásadě je to možné udělat dvěma způsoby:
1) uzavřít klasický obchod, úplně stejně, jako se dělá odchozí, můžeš udělat příchozí. Výhodou je, že předem znáš kurz. Mailem ti pak přijde konfirmace, úplně stejná jako při nákupu eur s tím rozdílem, že tam je číslo účtu, kam máš zaslat eura a jaký máš uvést variabilní symbol.

Jenže já jsem se nemohl na Němce spolehnout, že platbu fakt pošle, tak jsem zvolil variantu

2) napsal jsem do Easychange mail:

"prodal jsem něco na eBay a rád bych pro příchozí platbu využil Easychange. Nechci ale uzavírat závazný obchod, protože se nemohu spolehnout na to, že Němec peníze pošle včas a ve správné výši.

Můžete mi, prosím, poslat potřebné platební údaje s tím, že směnu provedeme až / jestli peníze skutečně dorazí (aktuálně nabízeným kurzem v té době)?"


A dostal jsem informaci, že mám platbu nechat zaslat na
účet :
SK5009000000000634822102 GIBASKBX

vlastník účtu : EasyChange s.r.o.


a Němec ať do poznámky napíše moje jméno. Když platba přišla, Easychange mi poslali informaci, že přišla, ověřili číslo účtu, kam ji chci zaslat a poslali (na FIO).

-- 5. 2. 2015 08:32 --

Samozřejmě čím přesnější informace jim poskytneš (očekávaná výše částky, číslo účtu, ze kterého to přijde nebo i jméno majitele), tím lépe, bude se jim to lépe dohledávat a odlišovat od plateb pro ostatní klienty (jde o sběrný účet pro všechny eurové platby).

Němec byl trochu paranoidní, tak mi odmítl tyto informace říct, věděl jsem jen, že očekávám částku 269 eur a že se podepisuje Andy :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza_16 5. 2. 2015 11:59

Patrik: Za par tydnu me ceka skoro stejna procedura (taky prodej na nemecky aukci) a ja prave premyslim jak to udelat. Kdyz by nemec remcal, jak je to "nejlevnejsi" a nejjednodussi? Nechat si poslat eura treba na eurovy ucet u AirBank a pak to vymenit u Easychange na koruny? Pocitam, ze tohle by me stalo 25 korun na prijaty SEPA platbe, ale uz nic navic, ne? Levnejsi by me napadlo, leda nechat penize poslat na kamosuv ucet ve Francii (prichozi SEPA ma zadarmo), a on by to pak prevedl zase pres Easychange, ale tam bych nutne potreboval vedet, ze ten prevod se bude delat pres tu slovenskou banku, protoze francouzi v CA uctujou za SEPA odchozi platbu do noneuro zeme 4,5 Euro... V pokynech ke konverzi tam ten SVK ucet vidim, takze kdyz si to navolim, melo by to probehnout takhle, ne?
Honza_16
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2015 12:47

Němec celkem nemá důvod remcat, účet jako účet. Zkrátka mu řekneš "pošli mi to na tenhle účet" je s tím, že ho upozorníš, že do "zprávy pro příjemce" je nutné dát nějaký identifikátor, podle kterého devizovka pozná, že je to platba pro tebe.

Jak jsem psal výše, čím více informací zjistíš, tím snadněji devizovka dešifruje, že platba je určená pro tebe.

Poslat do Air Bank můžeš, ale tam tě to bude stát 25 Kč za příchozí a 25 Kč za odchozí SEPA platbu (pokud nemáš Velký tarif, kde je to zdarma). Varianta s francouzským účtem je také možná, Easychange, pokud vím, příchozí eurové platby realizuje vždy přes Slovensko. Nejlepší máš, když jim napíšeš a dohodnete se na nějakém rozumném řešení.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 5. 2. 2015 16:08

Jak rychle Easy vypořádává obchody, když je odchozí a příchozí účet ve FIO? Měním eura. Platba odeslána v pracovní době.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 2. 2015 16:18

Teoreticky ten samý den, ale je dost možné, že pokud eura kupuješ, tak ti je pošlou do Fio banky ze Slovenské spořitelny, i když mají ve Fio bance i eurové účty, pokud si to s nima nedomluvíš jinak předem.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 5. 2. 2015 16:37

Poslali z fio, za půl hodinky byly doma :D
paty07
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků