Odcizení bezkontaktní karty a zneužití

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 29. 10. 2015 18:52

Karta má na čipu od banky nastavené, co má od terminálu chtít (PIN, online připojení, apod.). Když se jí to nelíbí, transakci zkrátka nepotvrdí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod da--ve 29. 10. 2015 19:30

S474N píše:No to mozna resis ty, tak to res a jsem zvedav, co vyresis.

Vzdyt ty jsi uplne zapomnel, o cem je rec. Prvni jsi mu na to odpovidal ty a ted uz nevis, co jsi vlastne resil. :mrgreen:
viewtopic.php?p=10902532#p10902532
da--ve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 12. 2015 19:41

Tak jsem provedl takový test s bezkontaktní kartou VISSA Classic České spořitelny , kdy jsem v období od 22.12.2015 do dnešního dne 27.12.2015 zaplatil bezkontaktně celkem 17 transakcí.

Jako velkou pochvalu uvádím, že veškeré platby u České spořitelny s touto byly on-line, včetně bezkontaktní platby v automatu na kafe!!!!
( u jiných bank to bylo často offline, třeba u KB, Raiffeisenbank)
Pravděpodobně je karta od banky nastavena tak, aby vyžadovala on-line ověření!!!
Pochvala !!!


17 transakcí bylo vždy do 500 Kč, v tomto období nebyla karta vložena do bankomatu, tj. nebyl jsem nikdy ověřen kódem - PIN.
Navíc v horizontu 60 minut jsem provedl opakovaně 8 bezkont. transakcí, ale ani zde nedošlo z bezpeč. důvodů k ověření kódu PIN. Zajímavé.
Platby vždy byly v menších částech do max. 100 Kč.

Netuší někdo, jak má třeba Česká spořitelna nastaveny parametry, kdy je po uživateli karty požadován PIN?

Mě osobně se to zrovna nezdá bezpečné, kdy po 17 bezkont. transakcích ( do 500 Kč, to ještě nevyžádalo PIN.

Třeba takové Komerční banka, tam mám osobně vyzkoušeno, že každá 6. transakce zasebou ( při jakékoliv částce do 500 Kč) si vyžádá zadání kódu PIN a to oznámením v bankomatu - VLOŽ ČIP nebo MAGNET a zadej PIN. Taková transakce je on-line, ostatní jsou však často offline.
anonymni

Odeslat příspěvekod paty07 28. 12. 2015 00:25

Možná má ČS místo počtu transakcí celkovou částku, po které bude chtít PIN. Dejme tomu 2-3 tis.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2016 07:00

Tak právě testuji platební kartu Equabank a první výsledek:

Platba - 4,50 kartou Albert - transakce On-line, ihned dorazil email - notifikace
Naopak karta Komerční banky je vždy v režimu Offline, mimo každé 7. platby, které jede v režimu on-line a zároveň si vyžádá i zadání kódu PIN.

Budu dál Equabank testovat a dám vědět.

Ještě chci zkusit i MONETA Money bank.

-- 24. 5. 2016 08:00 --

Máte někdo zkušenosti, jak je to třeba u MONETA Money bank?
anonymni

Odeslat příspěvekod Karel.Kruty 27. 5. 2016 12:47

Pro zajimavost, ted mi KK RB Mall pri bezkontaktni platbe (150kc), vyhodila na terminalu hlasku "Cip nebo mag. prouzek", tak jsem zasunul a transakci online s pinem dokoncil.

Predchozi bezkontakni transakce byla zamitnuta nebo karta jeste nebyl v systemu RB aktivni.
Karel.Kruty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 27. 5. 2016 23:19

Každá karta při první transakci potřebuje online kontaktní ověření, aby se na kartu nahrál PIN.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Karel.Kruty 28. 5. 2016 07:57

Jenze to ja uz jsem udělal v bankomatu, dotazem na zůstatek, dokonce jsem si pin změnil.
Karel.Kruty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 28. 5. 2016 09:11

paty07 píše:Každá karta při první transakci potřebuje online kontaktní ověření, aby se na kartu nahrál PIN.

Téhle informaci nevěřím. Jsou banky, které PIN nahrávají na čip karty už při výrobě.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 28. 5. 2016 11:52

Franklin píše:Jsou banky, které PIN nahrávají na čip karty už při výrobě.


Nevím, jaká je situace dnes, ale dokonce to svého času dělávala většina bank a PIN na čipu byl standard. Pamatuju si, že když přišla mBank (která PIN nenahrávala) a já s její kartou chtěl platit v UK (kde bývala většina terminálů offline ještě před pár roky, s bezkontaktem se to výrazně zlepšilo), tak pokladní dostávala chybu, občas mi dokonce řekli, že karta je kradená.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 5. 2016 20:12

Dobrý den,
mátě někdo praktické zkušenosti, jak u je to u placení nižších částek s on-line/offline transakcemi?
U jaké banky, v jakých obchodech se vám to konkrétně stalo?

Já jsem testoval s tímto výsledkem:

Tak právě testuji platební kartu Equabank a první výsledeky:
Platba - 4,50 kartou Albert, Kaufland 10,50 Kč, LIdl - 6,20 Kč, automat na kafe - 13,00 Kč, COOP Jedota Kladno - 29,50, Penny - 7,50 Kč a KFC - 25,00 Kč.
Všechny transakce On-line, ihned dorazil email - notifikace o použití karty.

Naopak karta Komerční banky je vždy v režimu Offline, mimo každé 7. platby, které jede v režimu on-line, peotože si zároveň si vyžádá i zadání kódu PIN. s hláškou - ( vložte čip nebo magnet. proužek)

Ještě chci zkusit další banky jako třeba MONETA Money bank a pak napíšu.

-- 28. 5. 2016 21:12 --

Těším se na vaše příspěvky.
anonymni

Odeslat příspěvekod paty07 29. 5. 2016 17:45

Franklin píše:
paty07 píše:Každá karta při první transakci potřebuje online kontaktní ověření, aby se na kartu nahrál PIN.

Téhle informaci nevěřím. Jsou banky, které PIN nahrávají na čip karty už při výrobě.

A jo vlastně, ČS mi posílala kartu i s PINem. Jsem na to už zapomněl. Myslím, že i tak karta vyžadovala první platbu online kvůli aktivaci nebo něčemu takovému.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sivantis 3. 11. 2016 18:13

Co se týká těch off-line transakcí, pokud bych zablokoval kartu a šel s ní bezkontaktně zaplatit (do 500 Kč) a "náhodou" by to byla off-line transakce. Provede se platba? Neví někdo? ;-)
Sivantis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 11. 2016 18:49

Ano, pokud by první transakce po blokaci karty proběhla v offline režimu, tak se provede, karta o tom, že je zabklokovaná "neví" a terminál jí to "neřekne", aniž by se spojil s bankou... Ale pravděpodobnost, že by právě první bezkontaktní transakce po zablokování proběhla offline je dost nízká, drtivá většina bezkontaktních transakcí je online.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Franklin 3. 11. 2016 18:54

Tož jdeme vyzkoušet staré karty ze Citibank, ne? :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků