Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 10. 2018 15:28

Je to věc obchodního rozhodnutí a konkurenčního boje a rozhodně méně vysilující, než konkurovat firmám jako PPL nebo Toptrans cenově s čímž začíná mít Česká pošta problém.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 10. 2018 17:26

Tak smluvně s firmami si snad může sjednat, co chce. Asi nechce.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 11. 10. 2018 17:58

vlazy píše:To snad nemyslíš vážně aby pošta která se stále ztěžuje...


Pošta se asi raději ztěžuje a jestli se tady bude Vlazy taky dál ztěžovat, tak se obrátím na zprávce a podám ztížnost!
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 10. 2018 18:12

PatrikChrz:
Doplácet na něco co sami nezavinili a pak se ještě ztěžovat, že mají málo peněz by mi připadalo jako ne příliš dobré a rozumné obchodní rozhodnuti. Ke zlepšení konkurence vůči jiným konkurenčním firmám by to asi poště příliš nepomohlo a pouze by to ČP mohlo finančně vysilovat. Ono by spíše ČP měla hledat kde a na čem peníze ušetřit a ne kde a za co je utrácet.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 11. 10. 2018 18:40

To je snad otázka toho, za jakou cenu by tu službu nabídli, ne? Nevidím ani jediný důvod si automaticky myslet, že se jim tím prohloubí ztráta.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 10. 2018 19:25

Ano je to otázka ceny za jakou by tu službu nabízeli. Pokud by ale ČP měla do jisté míry nést náklady za ne vlastní vinou nedoručené zásilky tak jak to navrhuje Patrik tak mi to příliš nedává smysl vybírat peníze za službu aby je pak použít na náklady za něco co ČP nezavinila. Nejde ani tak o to jestli by se jim tím prohloubila ztráta nebo ne, ale jak velký zisk by z toho měli a jestli by se za takových podmínek ČP vůbec oplatilo takovou službu nabízet.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 10. 2018 11:09

Tak ještě jinak - aktuálně se musí pošta (velkým) zákazníkům podbízet, nabízet slevy za objem, někdy i nad rámec veřejných nabídek. Pokud dá např. slevu 20 Kč z každého balíku (běžně nabízí i víc), tak jsou to peníze, které už neuvidí. Místo toho může dát slevu třeba jen 15 Kč a zároveń krýt vratky (do určítého podílu na odeslaných zásilkách). Zatímco sleva jsou přímé náklady, vratka "jakoby" nic nestojí (jestli do dodávky naloží o jeden balík víc nebo míň nemá na náklady podstatný vliv - stejně k tomu zákazníkovi ta dodávka jede pro vyzvednutí nových zásilek).

Každopádně varianta nabízet vratky zdarma je jen jedno z řešení, klidně je může promítnout do vyúčtování.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 15. 10. 2018 21:38

Doporučené psaní i s tiskem dopisu a obálkou za 12 Kč + daň takový dle ceny davaj v 2018 svým zákazníkům s větším objemem dopisu.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 16. 10. 2018 05:41

PatrikChrz píše:Pokud dá např. slevu 20 Kč z každého balíku (běžně nabízí i víc),

sleva bude mnohem vyšší

ceník pošty - zásilka do 20 kg, cena s DPH
    Balík Do balíkovny - 108,90 Kč (můžete podat na základě smlouvy) nevím zda i já, jako fyzická osoba bez IČO ???
    Obyčejný balík - 144,00 Kč
    Balík Na poštu - 207,00 Kč
    Cenný balík - 211,00 Kč

jeden z eshopů má tento ceník dopravy, při platbě na účet
    Česká pošta - balík do ruky (99 Kč)
    Česká pošta - balík na poštu (99 Kč)
    Nejvýhodnější doručení kurýrem (79 Kč)
    Kurýr DPD (89 Kč)
    Kurýr Geis (89 Kč)
    Kurýr IN TIME (89 Kč)
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barnyss 16. 10. 2018 19:20

audiobullys píše:Doporučené psaní i s tiskem dopisu a obálkou za 12 Kč + daň takový dle ceny davaj v 2018 svým zákazníkům s větším objemem dopisu.

Kde prosím tě najdu nějaké informace o tomto?
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 10. 2018 22:11

Mám to černý na bilym na faktuře od jedny firmy co si u nich posílá ve velkým a letos máj stále stejný ceny.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 12. 2. 2019 19:05

Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod blackwork 12. 2. 2019 19:38

:-! :!: :grr:
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 2. 2019 19:46

Je to nehoráznost. Za stále se zhoršující služby chtějí stále víc a víc peněz. Nejdříve by měli zlepšit služby a až pak případně zdražovat. Takto mi to připadá jako by ČP dávala zákazníkům najevo, že o nich nemají zájem ať si jdou ke konkurenci.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MiASX 12. 2. 2019 19:50

Muzes jim zacit konkurovat hosanku. ;-)
MiASX
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků