Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nikko 5. 5. 2018 22:39

pm81 píše:... lze prostřednictvím složenky poukázat (pokud ANO, jakého typu) platbu na účet, aniž by se uvádělo jméno majitele účtu (příjemce - majitel účtu, na který bude připsána platba), jeho adresa, město, atd. Prostě, aby se na složence uvedlo pouze číslo účtu příjemce?...

Na složence s názvem "Dobírková složenka" ČSOB (TR kód 041) se uvádí číslo účtu příjemce, ale ne jeho jméno a adresa . Jde o obdobu poštovní dobírkové poukázky A.
Obrázek
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 6. 5. 2018 02:36

ordnung píše:Jak se to tedy presne dela? Ja nikdy na dobirku nic neposilal. Poslete sami sobe dopis s dobirkovou slozenkou na libovolnou castku? Poplatek hradi odesilatel nebo adresat?

Obecně:
Odesílatel dopisu (balíku) na dobírku vyplní podací lístek a dobírkovou poukázku (nebo dobírkovou složenku) a podá zásilku doporučeně (nelze podat obyčejně). Při tom uhradí poplatek.
Příjemce si zásilku vyzvedne, a při tom zaplatí dobírkovou částku (neplatí žádný poplatek). Pošta vybranou dobírkovou částku pošle odesílateli na účet nebo předá v hotovosti (dobírková poukázka A posílá na účet, dobírková poukázka B je pro předání v hotovosti). Dobírku lze poslat i sám sobě, i když to není běžné. Nevím, jestli je částka nějak shora omezená, ale stovky tisíc se dají poslat běžně.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 6. 5. 2018 04:44

Pošta poskytuje službu Změna doručení online, ve které si příjemce zásilky může určit, na které pobočce pošty bude zásilka uložena. https://www.postaonline.cz/zmenadorucenionline/zdoUvodniStranka.action Při podání zásilky nahlásíš poště email nebo mobil příjemce, aby tam zaslala informaci, kdy bude zásilku dodávat. Ve formuláři služby Změna doručení online se tento email/mobil zadává. Nebo se zadává Ověřovací kód z Výzvy, kterou ti hodí pošťačka do schránky.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 5. 2018 04:56

ordnung píše:Kdyz mi to tedy postacka prinese domu a bude chtit uhradit dobirku, tak s sebou asi nebude mit platebni terninal? Co pak? Asi mi rekne, ze to necha na poste. Jenze co kdyz na te poste v miste bydliste nemaji platebni terminal? Da se to zaridit, aby mi to zaslali na jinou pobocku, kde je platebni terminal?

Nejjednodušší je poslat to rovnou na poštu, ke mají terminál, nemusíš tam bydlet, stačí využít službu Poste restante.

Adresa pak bude znít:

Josef Novák
poste restante
14000 Praha 4

Rozhodující je to směrovací číslo, město tam ani být nemusí. To směrovací musí být správně, určuje na jakou poštu má být zásilka doručena.

Za pár dní na danou poštu přijdeš a zeptáš se jestli tam nemáš něco na poste restante.

-- 6. 5. 2018 05:58 --

Do jednoho milionu je dobírková částka OK, sám jsem posílal několikrát statisíce.
A posílat dopis na dobírku sám sobě je naprosto normální, u nás na poště se tomu už ani nediví :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 5. 2018 05:12

Nevím, zda změna doručení u doporučených zásilek jde. Ačkoliv odesílatel dobírek hlásí můj telefon, nikdo mi nic neoznamuje. Poste restante je ověřená cesta.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 9. 2018 12:06

03.01.2018 Česká pošta přestala doručovat noviny, tisíce lidí se jich nedočkaly
https://www.kurzy.cz/zpravy/442180-cesk ... nedockaly/

19.3.2018 České poště chybí stovky pracovníků. Nestíhají doručovat a dělají chyby
https://echo24.cz/a/SHVp6/ceske-poste-c ... laji-chyby

3.7.2018 Pošta nestíhá doručovat, kvůli nízkým platům nemá lidi. Nejdéle na zásilky čekají obyvatelé Prahy, středních Čech a Moravskoslezského kraje https://archiv.ihned.cz/c1-66185070-pos ... keho-kraje

Průměrné platy https://prace.kurzy.cz/ceska-posta-sp-47114983-firma/
Nabídky na práce na Jobs.cz a spol. 19 - 25 tKč/m stále žádná velká zněma, to jsem zvědavý na frmol před vánocemi.
Asi to nebude moc veselé.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 10. 2018 11:34

Dnes mi byla doručována zásilka, ale nebyl jsem zrovna doma a tak mi doručovatelka vhodila do schránky výzvu k vyzvednutí zásilky. Jedná se o doporučené psaní standard. Dnes už k vyzvednutí na poště tato zásilka bohužel nebude a tak jsem si ji chtěl nechat opakovaně doručit zítra. Když se ale na stránkách ČP podívám na "Opakované doručení" tak tam vidím uvedené toto:
Nezastihli jsme vás doma? Můžeme zásilku dodat na vaši adresu znovu v každý pracovní den v čase běžné doručovací pochůzky, tedy od 8 do 16 hodin. Tuto službu poskytujeme zdarma a je dostupná pro Standardní balík, Obyčejnou zásilku a Poštovní poukázku. Pro ostatní druhy služeb využijte aplikaci Změna doručení online.

Žádost o opakované doručení je nutné odeslat minimálně tři pracovní dny před požadovaným datem opakovaného doručení, které nesmí překročit odběrní lhůtu zásilky.
Z toho co tam píšou ale vyplývá, že tuto službu asi neposkytují pro doporučené psaní a tak mám asi smůlu. Navíc tam píšou, že žádost je třeba odeslat minimálně 3 pracovní dny před požadovaným datem opakovaného doručení. Kdyby o to šlo nějak požádat tak by mi tu zásilku už tento týden asi nedoručili. Toto snad má být kvalitní služba? Tomu se ani nechce věřit, že ČP si v současné době ještě dovoluje něco takového nabízet.
Nevíte někdo jestli nějak jde si nechat opakovaně doručit doporučené psaní následující den po dni neúspěšného doručení, tak abych pro to nemusel zítra jít na poštu a donesla mi to doručovatelka?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zivan 10. 10. 2018 11:48

Ja zas nasel toto:
Opakované doručení běžnou doručovací pochůzkou
Službu poskytujeme zdarma každý pracovní den v čase běžné doručovací pochůzky, od 8 do 16 hodin. Tuto službu poskytujeme u všech druhů poštovních zásilek.

https://www.ceskaposta.cz/sluzby/ostatn ... e-doruceni

A uz jsem nekolikrat volal na mistni postu, jestli mi to postacka nemuze prinest hned nasledujici den a nebyl problem.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 10. 2018 12:43

Doporučené psaní určitě takto doručit lze. Dělal jsem to několikrát. Proč autor nezavolá na poštu, stejně bude muset?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 10. 2018 16:04

zivan:
Kdyby sis tu stránku na kterou odkazuješ přečetl celou tak by jsi kousek níže pod tím co cituješ nalezl v závorkách toto:
(Žádost musí být podána minimálně tři pracovní dny před požadovaným datem opakovaného doručení a toto datum nemůže být po ukončení odběrní lhůty.)
Na to doporučené psaní bych podle toho pak asi musel čekat asi až někdy do příštího týdne pokud by měly být dodržené ty 3 pracovní dny. Je to asi blbost, ale takto to má ČP uvedené na svých stránkách a matou tím lidí.

drkarel:
Proč bych měl volat na poštu a platit za ten hovor když by to mělo jít zařídit i přes internet? Já většinou tam kde to jde upřednostňují vyřizování přes internet před telefonováním a vysvětlováním někomu často ne příliš znalému o co mi jde.

Krátce po napsání mého příspěvku mi přišel e-mail od ČP s informací, že moje zásilka je uložena a připravena k vyzvednutí na poště a proto, že to na poštu nemám daleko tak jsem si ji šel vyzvednout a mám ji už doma. Na té výzvě k vyzvednutí zásilky kterou jsem měl ve schránce bylo ale uvedené, že ta zásilka bude k vyzvednutí na poště až zítra. Protože u nás v obci je zítra pošta otevřená až odpoledne tak jsem si to chtěl nechat doručit opakovaně zítra tak aby mi to doručovatelka přinesla dopoledne.
Má v tom ČP dost velký bordel a nejsou schopní pořádně lidí informovat. Na jedné stránce mají uvedené, že službu opakované doručení poskytují u všech druhů poštovních zásilek a na jiné, že je dostupná pro Standardní balík, Obyčejnou zásilku a Poštovní poukázku. Taková je bohužel ČP která je placená z naších daní a neustále se ztěžují, že mají málo peněz. Za ten stav jaký je na ČP by snad měl někdo nést zodpovědnost, ale to asi nikoho nezajímá.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 10. 2018 16:23

ach bože, už zase :oboze normální člověk tam cikne, jestli mu to přinesou, když teda ani nebyl doma, nenormální člověk se bude rozepisovat v diskusi
2 týdny mám zásilku v černé díře v Malešicích, pošta zásilky ze zahraničí ani nedoručuje a ukládá standardně na poště a budeme tady řešit podmínky opakovaného doručení :-l
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 10. 10. 2018 16:52

Ono je nejlepší na toho tro(t)la vůbec nereagovat.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 10. 2018 17:02

vlazy: Wole, ono se úplně stačí podívat na zadní stranu toho oznámení, co ti tam nechali. Navíc, kdybys měl normální vztah se svou doručovatelkou (ale ty jí nejspíš taky serrreš jako všechny), tak by ses s ní normálně domluvil o čemkoliv (tedy, co se doručování běžných zásilek (balíků ne) týče).

Edit: :D Teď jsem si přečetl i reakci na zivan. Wole, kdybys tam zavolal, tak bys za pár korun byl ušetřen takovýho intelektuálního problému. (Řekli by ti, že ti to zejtra vezmou běžnou obchůzkou a nemusel bys podávat kolkovanou žádost ve třech vyhotoveních.)

Chlapi sorry, normálně na něj neraguju a už zase nebudu, slibuju. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod zivan 10. 10. 2018 18:18

vlazy: Tvrdil jsi, ze to opakovane doruceni nejde pro doporucene psani. Tak jsem ti dal citaci a odkaz na stranky, ze to jde pro vsechny druhy postovnich zasilek. No a pak jsi psal, ze jde zvolit datum az za 3 dny a tak by ti to jeste tento tyden nedorucili. Tak jsem ti napsal, ze si mas zavolat a doruci ti to i dalsi den (coz mam nekolikrat vyzkouseno). Online to jde opravdu jen za 3 dny.

Takze odpovedi jsi dostal a stejne se ti to nelibi, tak si trhni nohou :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 10. 2018 21:30

Trollovací lidí kolik vám platí ČP za tu obhajobu jejích šlendriánstvi?

wit.cz:
Ano, už zase ses probudil sprostý trollovací chlapečku.
wit.cz píše:pošta zásilky ze zahraničí ani nedoručuje a ukládá standardně na poště
A na to jsi nenormální chlapečku přišel jak? Mne zrovna včera pošta doručila jednu zásilku ze zahraničí.

drkarel píše:Chlapi sorry, normálně na něj neraguju a už zase nebudu, slibuju. :)
To jsi už hulváte tvrdil zde ve fóru několikrát, ale naskytne se příležitost k trollování tak tomu samozřejmě nedokážeš odolat aby jsi všem ukázal co jsi zač. Obrázek

zivan píše:vlazy: Tvrdil jsi, ze to opakovane doruceni nejde pro doporucene psani. Tak jsem ti dal citaci a odkaz na stranky, ze to jde pro vsechny druhy postovnich zasilek.
Nic takového jsem netvrdil. Pouze jsem vycházel z toho co píšou na svých stránkách na které jsem také uvedl odkaz, ale chápu, že někteří jedincí mají zvláštní schopnost čtení mezi řádky což využívají tehdy když se jim to zrovna hodí.
zivan píše:Online to jde opravdu jen za 3 dny.
A proč by to nemohlo jít online vyřídit i s opakovaným doručením následující den když to telefonicky jde. Ono by to jít mohlo kdyby ČP záleželo na zákaznících a poskytování solidních služeb nebo kdyby nad tím trochu více a lépe přemýšleli.
Ono i to, že ten dopis byl odeslaný v pondělí a doručený až dnes (za 2 dny) by nemuselo být zcela v pořádku když konkurence (DPD, PPL atp.) běžně doručuje zásilky následující pracovní den po odeslání.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků