Chorobné přeposílání peněz mezi spořicími účty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2015 12:12

osobne píše:To uz je spis uchylka. :-D

Úchylka je opět se zaregistrovat pod 483. nickem...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod outlier 2. 9. 2015 12:25

To jo, forum je horsi nez 10 sporicich uctu dohromady.

Ja si ani tabulku nevedu, mozna je to ale dobry napad. Pred nedavnem jsem premyslel o koupi bytu a zabralo mi docela dlouho nez jsem si spocital, kolik bych si vlastne musel pujcit :) Problem je, ze kdyz to v podstate kazdy druhy mesic musi clovek redistribuovat, tak se to musi updatovat docela casto.

Psat si vsechny vydaje je asi nesmysl. Ja vim, ze utratim min nez vydelam a za blbosti vyhazuju celkem vyjimecne, takze ani nemam potrebu si to nejak evidovat. Zase to ale muze byt zajimave, kdyz si clovek chce brat hypoteku.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 9. 2015 12:26

franko_cz píše:Můj názor - bez miniúčetnictví to nejde.

Co nejde? Já nic takového neprovozuju a dožil jsem se už 37 let, můj měsíční příjem o desetitisíce přesahuje moje výdaje, vyjádření výše mých úspor je sedmimístné. Proč bych si měl vést evidenci výdajů či jakési miniúčetnictví? To dává smysl když někdo nemůže vyjít aby si udělal přehled kolik za co utratí a kde by se to dalo osekat.

-- 2. 9. 2015 13:34 --

To jestli daná útrata jsou/nejsou vyhozené peníze se rozhoduji v daném okamžiku a podle toho tu útratu realizuji či nerealizuji.

Vést si přehled všech výdajů je na jednu stranu pakárna a na druhou to může být nedostatečné, když jedu jednou za týden na velký nákup do Globusu, kde můžu koupit od chlastu a cigár přes potraviny, drogerii, elektro, kancelářské potřeby, nářadí, drobný stavební materiál, nábytek, teď mají v letáku dokonce v akci i moped, tak je o ničem evidovat útratu v Globusu, aby to mělo smysl bych musel sednou a z účtu vysčítat potraviny, drogerii apod.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 2. 9. 2015 12:45

Přesně tak. Taky se rozhoduju ad hoc u každé věci a dál to nemá cenu řešit.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 2. 9. 2015 13:28

Nemusí být člověk v krizi, aby si evidoval svoje výdaje za jednotlivé kategorie. Podle mě to může být zajímavé kolik utratím za blbosti. Jestli mi někde neutíkají peníze zbytečně. Je asi blbost celý rok evidovat výdaje za každou kategorii, ale udělat si vzorek 2-3 měsíců nemusí být na škodu.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 2. 9. 2015 13:31

Tak jste si tu pohonili trička a uvidíme, co se tu objeví dál.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 2. 9. 2015 13:56

Tabulku příjmů (výplata, KK, úročení SÚ, apod.) a výdajů (kategorie bydlení, potraviny, doprava, dovolená, oblečení, apod.) si od té doby, co jsem výdělečně činný, vedu. Nějaký čas to vezme, ale je fajn mít takový přehled po ruce. To, že moc lidí si v mém okolí těmito čísly Excel neplní, vím, ale zde na fóru bych pro tuto svoji "úchylku" čekal větší podporu. :-)
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2015 13:58

outlier píše:Psat si vsechny vydaje je asi nesmysl. Ja vim, ze utratim min nez vydelam a za blbosti vyhazuju celkem vyjimecne, takze ani nemam potrebu si to nejak evidovat. Zase to ale muze byt zajimave, kdyz si clovek chce brat hypoteku.

Já jsem si účetnictví začal vést právě až po té, co jsem se na desítky let zadlužil... sliboval jsem si od toho, že mi to dodá m.j. nějakou sebekázeň, zamyšlení co a jak a co do toho to účel asi i splnilo, spoustu zbytných výdajů jsem omezil a možná i díky tomu nebudu zadlužený na desítky let, ale už jen na jednotky let (resp. pokud půjde vše podle optimistického scenáře, tak za 4 roky se hypotéky zbavím, takže celkem její trvání nepřesáhne ani těch 10 let). Ostatně ten přehled mi pořád v tom trochu pomáhá - abych mohl co nejefektivněji vkládat prostředky do umoření dluhu, nějaký zlomek už i do investic tak, abych měl příští měsíc i na chleba a urdžoval si i likvidní rezervu na nějaké konstantní hladině.

xtonda píše:Vést si přehled všech výdajů je na jednu stranu pakárna a na druhou to může být nedostatečné, když jedu jednou za týden na velký nákup do Globusu, kde můžu koupit od chlastu a cigár přes potraviny, drogerii, elektro, kancelářské potřeby, nářadí, drobný stavební materiál, nábytek, teď mají v letáku dokonce v akci i moped, tak je o ničem evidovat útratu v Globusu, aby to mělo smysl bych musel sednou a z účtu vysčítat potraviny, drogerii apod.


Já si to třeba do kategorií dělím, i když to třeba nutně nepotřebuji, když nákupy mám povětšinou do 10 položek. Mám třeba kategorii zvlášť na nápoje a tak vím, že jsem toho vloni doslova propil více než 5000 Kč, což je více než leckterý bankovní poplatek, takže kdybych omezil spotřebu slazených limonád, čaje, sirupů, kávy, mléka, piva v hospodě a tvrdého alkoholu, tak bych byl o něco bohatší :-D Nezdá se to, ale takhle jednoduše se to nastřádá. Dokázal bych žít bez toho, kdybych tuto informaci nevěděl, ale to je fuk. I s tím mi ta evidence jednoho nákupu zabere méně času než psaní tohoto příspěvku...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 9. 2015 14:31

Takového šetřílka jsem taky znal... K obědu v kantýně sežral půlku jídla a druhou půlku nosil domů manželce, aby ušetřil. Léta chodil v jednom oblečení. No ale měl v Plzni dvě obrovské vily (jednu napsanou na syna, aby mu ji bolševici nesebrali, protože v osobním vlastnictví mohl mít pouze 1 rodinný dům). K tomu nějaké veterány, zlato atd. Pak konečně zhebnul, no a protože jeho synáček je buzerant, tak (pokud se nestane zázrak a buzeranti nebudou mít děti nebo nebudou adoptovat dítka imigrantů), dostane ten jeho majetek nejspíš nakonec stát...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 9. 2015 15:15

Líbila by se mi nějaká aplikace na vedení vydajů v mobilu. Používáte někdo něco takového? Doporučí někdo?
anonymni

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2015 15:19

Konkrétní tipy byly uvedeny v tomto vlákně: viewtopic.php?f=316&t=1183221

Na Android třeba Financisto, anMoney nebo Money Manager Ex...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 9. 2015 15:32

Vyzkoušel jsem jich možná 20 a zůstávám věrný Financistu... Většinou jsou to omalovánky vyprodukující tisíce grafů k ničemu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit.spinka 2. 9. 2015 15:42

Já můžu doporučit YNAB (http://www.youneedabudget.com).
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 2. 9. 2015 16:42

Tomáš Marný: Dedi jenom deti?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 9. 2015 17:22

Diky za tipy. Vyzkousim pohledat i pripadne alternativy pro WP.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků