Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 28. 9. 2017 20:53

Pekne, dobry postreh. jeste ale ne moc pouzitelne (vysoke náklady tam ty CZK dostat)
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 28. 9. 2017 21:42

A co zkusit převod přes Mintos? (CZK->Mintos CZK->Withdraw v CZK do Revolutu). Bude to trvat minimálně týden a kdoví, zda lze v Mintosu zaregistrovat Revolut účet v CZK, pokud vůbec existuje.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 9. 2017 22:49

Nelze - má to hned několik háčků - do Mintosu CZK účet samozřejmě lze, ale musí být na vlastní jméno (resp. jsou tolerované pouze některé třetí strany - směnárny easychange, transferwise, a pod.), sběrný účet u Revolutu tam nepatří... Do Mintosu lze přidat účet jen tak, že proběhne z něho vklad, vybírat lze zpět až následně (kromě toho sběrný účet u Revolutu vyžaduje specifickou referenci - unikátní přidělené ID) a úplně nakonec - Mintos má sběrný účet pro CZK pouze v ČR (u Spořky)...

-- 28. 9. 2017 23:55 --

Btw. na Revolutu mi zůstaly cca. 3 €, jinak ho moc nepoužívám, jen jsem zkoušel pár plateb s virtuální kartou přes Curve a v jednom okamihu mi to nabídlo směnu na CZK snad za 26,13 Kč za eur, zatímco koupit je šlo eura na začátku týdne určitě levněji... To ale jistě nebude obvyklý use case, takže snad vyřešení doplňování bude jen otázkou času...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vojtechpiner 29. 9. 2017 11:16

Já se chystám si jí teď založit, tak pak dám nějaký feedback. Dřív jsme si jí založit nemohl, protože člověk na to musí mít budto iOS apku nebo Android a já měl Win a ty apu neměli.
vojtechpiner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 29. 9. 2017 11:31

tak lze se tim alespon vyhnout menovemu riziku ... presunout tam EUR bezpoplatkove ... smenit na CZK ve vhodny okamzik ... a neresit posilovani koruny ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod bubocz 17. 10. 2017 11:38

Před chvílí přišel email, že spustili podporu CZK včetně dobíjení z účtu a že zítra budou v Praze rozdávat Revolut karty, více mají na svém Facobooku https://www.facebook.com/events/166207253969295/

V praxi je ale zřejmě dobíjení v CZK stále nereálné, pořád je tam Loyds Bank.
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barnyss 17. 10. 2017 21:45

V praxi to je použitelné z poloviny - účet CZK lze dobíjet kartou v CZK, která se doposud k dobíjení nehodila z důvodu špatného kurzu (a těch mám několik - mBank, Moneta, RB), takže za mě dobrý.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mnovak72 17. 10. 2017 21:52

Me to top up v CZK kartou nenabizi. V nabidce je jenom USD a EUR.

Nabizi mi to auto-top up v CZK, ale kdyz ho zkusim vybrat, aplikace spadne.
mnovak72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod barnyss 17. 10. 2017 22:08

jo, máš pravdu, top-up kartou v CZK mi taky nejde, škoda.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meme1255 17. 10. 2017 23:35

Počkal bych do té akce zítra. :)
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tx999 18. 10. 2017 02:03

Spolehatna revolut s vybery v zahranici neni uplne ono. V Cine jsem ani po urgencich nebyl schopnej nic vybrat. Vzdy to bylo zamitnuto.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qsubt 18. 10. 2017 10:45

spolehat se na revolut (jedina karta v penezence) obecne nejde. Pohledej si souspis jejich vypadkuu (twitter, mozna i fcb)... a omluvy na provozovatele karet atp..., tvori to za pochodu. startup. a vypadek 2x mesicne neni vyjimecny...

top-up kartou ani vnitrostatnim prevodem v czk nejde..., a mezinarodni prevod CZK - ehm -
nebo to jde udelat nejak levne? (levne rozumejte - bez poplatku)
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goropes 18. 10. 2017 11:37

Já dobíjím Revolut tak, jsem si zřídil EUR účet u FIO (zdarma) a převádím CZK na EUR přes Roklen (převody zdarma, celkem dobrý kurz) a v Revolutu pak provedu dobití EUR kartou.

Druhá možnost je EUR účet u České spořitelny a multiměnová karta (mám v rámci EP), eura vyměnit v dobré směnárně - v Praze lze měnit prakticky za střed, vklad hotovosti EUR na euroúčet ČS zdarma, převod před multiměnovou kartu na Revolut už taky zdarma.

Obě možnosti mají své nevýhody a limity, ale na lepší jsem zatím nepřišel.
Přesto Revolut používám často a při výtelech v zahraničí slouží výborně.
Taky převody do eurozony mi už ušetřily spoustu peněz. Navíc poslední dobou pěkně zrychlyly (dobíjení Entropay převodem EUR na účet nyní hotové v řádu hodin, 1-2 hodiny a je připsáno, rychlejší než převody v ČR).

Včera mi přistál v poště mail od Revolutu, že hurá, že bude možné dobíjet přímo CZK.
Tím by se samozřejmě mnohé zjednodušilo.
Bohužel, radost byla předčasná, jde dobíjet pouze převodem CZK na IBAN v Anglii, takže mezinárodní platba se vším všudy, to jsem jim napsal, že je teda většině (možná všem) lidem s českým účtem k ničemu, protože poplatky to úplně zabijou. Navíc ta možnost není nová, tohle jde už několik měsíců.

Podle support chatu plnou podporu CZK připravují, pak půjde dobíjet CZK normálně českou kartou. To bude jiný kafe. Ale neumí říct, kdy to bude.
Naposledy upravil goropes dne 18. 10. 2017 13:16, celkově upraveno 1
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smurfik 18. 10. 2017 12:11

Další možnost je podobná té u ČS, ale u RB s eKontem Komplet. Eura lze také dobře nakoupit u Tank ONO, zaplatit kreditkou s vratkou, ideálně Cetelemkou se 4%. Ty pak zdarma vložit na pokladně.
Smurfik
Mírně pokročilý


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků