Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eeet 18. 5. 2018 11:40

Ted vydava Curve jine karty, ty by se mely tvarit jako debetni. Ta stara mi tam pridat nejde. Mozna nahlasit ztratu, aby vydali novou?
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tlamik5 18. 5. 2018 11:53

začátečnické dotazy:

Mám Revolut, 100€, 1000Kč a 100PLN

1. platil jsem v obchodě (u nás v CZK) 1300Kč a platební terminál mi defaultně nabízel platbu v librách (zeleným tlačítkem, červeným v korunách), znamená to, že default měna je nějak nastavena nebo to je podle země vydavatele karty a lze to nějak změnit ?

2. byť jsem platil v korunách, tak na korunovém účtě tolik nebylo, tak byl použit eurový účet, předpokládám, že to sám nijak nezkombinuje, čili kdybych neměl ani dost €, tak bych zaplatit nemohl, byť dohromady by měny stačily, je to tak ? Na druhou stranu, kdybych měl dost korun, tak se použije korunový účet, případně ekvivalenty, kdybych byl v € nebo v PLN.

3. víkendová přirážka se předpokládám uplatní jen v případě, že platím měnou, kterou nemám na účtě a musí se to přepočítat, když mám dost místní měny, tak se nic nepřepočítává a tudíž ani přirážka není, ne ?

4. pořád mi vrtá hlavou, co se stane, když mi chcípne mobil a pořídím si nový, nedejbože s novým tlf číslem ?

Díky za rady
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uphoun 18. 5. 2018 11:54

Kvinto píše:Od kdy máš kartu? Možná to u novějších již jde.


Mam kartu od dubna 2018 :)
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eeet 18. 5. 2018 11:56

eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qsubt 18. 5. 2018 12:37

tlamik5 píše:začátečnické dotazy:

Mám Revolut, 100€, 1000Kč a 100PLN

1. platil jsem v obchodě (u nás v CZK) 1300Kč a platební terminál mi defaultně nabízel platbu v librách (zeleným tlačítkem, červeným v korunách), znamená to, že default měna je nějak nastavena nebo to je podle země vydavatele karty a lze to nějak změnit ?

2. byť jsem platil v korunách, tak na korunovém účtě tolik nebylo, tak byl použit eurový účet, předpokládám, že to sám nijak nezkombinuje, čili kdybych neměl ani dost €, tak bych zaplatit nemohl, byť dohromady by měny stačily, je to tak ? Na druhou stranu, kdybych měl dost korun, tak se použije korunový účet, případně ekvivalenty, kdybych byl v € nebo v PLN.

3. víkendová přirážka se předpokládám uplatní jen v případě, že platím měnou, kterou nemám na účtě a musí se to přepočítat, když mám dost místní měny, tak se nic nepřepočítává a tudíž ani přirážka není, ne ?

4. pořád mi vrtá hlavou, co se stane, když mi chcípne mobil a pořídím si nový, nedejbože s novým tlf číslem ?

Díky za rady


1. jsem mimo, bud nechapu problem nebo jsem ufon, mne to v cesku vsude a vzdy nabizelo platbu v czk - logicky. To asi nema zadnou souvislost s kartou.. ta cifra a mena je tam na terminalu jeste nez kartu vytahnes, ne? nebo se te terminal ptal az po pipnuti kartou?
2. kombinovani nevim neznam odpoved, to by asi chtelo vyzkouset - coz neni tak tezke
3. je to jak pises
4. pres support by to nejak melo jit.. asi snad.. nekde nekdy jsem to cetl
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tlamik5 18. 5. 2018 13:05

qsubt píše:
1. jsem mimo, bud nechapu problem nebo jsem ufon, mne to v cesku vsude a vzdy nabizelo platbu v czk - logicky. To asi nema zadnou souvislost s kartou.. ta cifra a mena je tam na terminalu jeste nez kartu vytahnes, ne? nebo se te terminal ptal az po pipnuti kartou?
2. kombinovani nevim neznam odpoved, to by asi chtelo vyzkouset - coz neni tak tezke
3. je to jak pises
4. pres support by to nejak melo jit.. asi snad.. nekde nekdy jsem to cetl


ad 1. nevyjádřil jsem se přesně, byla to první platba kartou, která vyžadovala zadání PINu, resp. použití chipu, takže jsem kartou nepípal, ale zasunul jsem ji do terminálu a pak mi vyskočila nabídka na platbu v librách. Obvykle se mi toto stává typicky v Polsku, když neplatím bezkontaktně, ale kontaktně, tak mi nějaká přiblblá rádobyslužba nabízí defaultně platbu v korunách (samozřejmě s příšerným kurzem) a mohu to odmítnout červerným tlačítkem neboli cancel (paradoxně to nezruší platbu, ale jen ten přepočet) a následně proběhne platba v lokální měně PLN. Revolut je UK, takže je možné, že nějaká taková služba je nabízena i turistům u nás, aby nemuseli přemýšlet a viděli kolik platí v měně karty - můj odhad, bylo to v Tescu na automatické pokladně
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 5. 2018 13:26

v Tescu se mi toto (DCC) s Curve opakovaně stalo, takže Revolut bude totéž
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eeet 18. 5. 2018 13:55

Me i v Penny.
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 5. 2018 16:01

Je to karta vydaná v GB, takže je to v pořádku.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2018 16:28

Nezáleží na místě vydavatele, ale jednoduše tím, že karta má nastavenu nějakou preferovanou měnu, což se zpravidla překrývá. I česká banka by mohla vydat kartu u které je preferovaná měna odlišná od Kč (třeba to nějaká u karet vydávaných k cizoměnovým účtům dělá, spíše bych si tipnul, že nikoliv). Ale je fakt, že hodně odchodníků v ČR má na terminálech nastaveno DCC, clekem dost jsem Curve kartou platil i v eurozóně a tam jsem se s DCC setkával spíš vyjímečně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tlamik5 21. 5. 2018 06:41

Mám další zkušenost. Byl jsem v Polsku a na Revolutu jsem zrovna neměl žádné PLN, jen Eura a CZK. Platil jsem v Aldi nákup kolem 30PLN a čekal odkud se to ztrhne. Domníval jsem se, že se to ztrhne z účtu, kde je momentálně nejvíce prostředků, což byly CZK, ale platba se zaúčtovala z EUR. Takže to ve mě vyvolává trochu pocit, že EURa jsou nadřazené ostatním měnám nebo co ...

Jinak jsem se chtěl zeptat, jak je to s tou víkendovou přirážkou ke kurzu. Když si v aplikaci zobrazím kurz, tak to je už včetně přirážky nebo jak ? Protože kurz mi přišel v pohodě o víkendu. Takže vlastně nevím kolik si přirazí a kde to zjistím.
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomason87 21. 5. 2018 07:01

co to je víkendová přirážka?
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 5. 2018 07:05

čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1jorgos 21. 5. 2018 08:51

Zkousel jsem vybrat v Chorvatsku kuny z ATM (mel jsem na karte eura i koruny) a nabizelo to DCC konverzi banky. Po volbe tlacitkem vyber bez DCC bankomat vratil kartu a napsal "transaction declined" Takto se chovaly bankomaty 3 ruznych bank na jednom namesti (jedna chtela za vyber jeste poplatek0,8%), takze jsem nevybral. Po techto 3 pokusech mne Revolut zablokoval ucet kvuli podezrelym transakcim, takze uz jsem nezaplatil ani v obchode. Po mailove komunikaci ucet hned odblokovali, ale pro HR je revolut nepouzitelny.
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doonio 21. 5. 2018 09:43

1jorgos píše:Zkousel jsem vybrat v Chorvatsku kuny z ATM (mel jsem na karte eura i koruny) a nabizelo to DCC konverzi banky. Po volbe tlacitkem vyber bez DCC bankomat vratil kartu a napsal "transaction declined" Takto se chovaly bankomaty 3 ruznych bank na jednom namesti (jedna chtela za vyber jeste poplatek0,8%), takze jsem nevybral. Po techto 3 pokusech mne Revolut zablokoval ucet kvuli podezrelym transakcim, takze uz jsem nezaplatil ani v obchode. Po mailove komunikaci ucet hned odblokovali, ale pro HR je revolut nepouzitelny.

Já bych neřekl nepoužitelný, možná jen vlastník ATM, záškodnicky omezil používání ATM pro cizince pouze s DCC konvercí...Co to bylo za ATM, běžné banky, nebo ala styl "Euronet ATM".

Já vybíral na Vánočních trzích v Zagrebu cca 1000 HRK, taky mě to nabídlo DCC...odmítl jsem a normálně se platba provedla HRK->GBP v aplikaci a já dostal danou hotovost.
doonio
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků