Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 26. 5. 2018 21:51

běžně je karta zdarma a platí se poštovné, v rámci té omezené akce je má být pro nově registrované přes ten jejich speciální odkaz i to doručení zdarma ... a právě to jsem si dohodl na podpoře vrátit, takže snad vrátí i tobě, ale já teda nejdřív čekal na pokyn od supportu, že mám objednat a nikoliv rovnou objednal a pak prosil o vrácení
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 5. 2018 06:42

O tom poplatku za kartu se dozvím kdy? Až dobiju 300,-?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 27. 5. 2018 07:29

tomasvlasak píše:běžně je karta zdarma a platí se poštovné, v rámci té omezené akce je má být pro nově registrované přes ten jejich speciální odkaz i to doručení zdarma ... a právě to jsem si dohodl na podpoře vrátit, takže snad vrátí i tobě, ale já teda nejdřív čekal na pokyn od supportu, že mám objednat a nikoliv rovnou objednal a pak prosil o vrácení


Jak dlouho Ti trvalo, než ses dostal na živého operátora? Musels také na chatu napsat "live agent" abys se s Tebou začal bavit živý člověk? Dá se s nimi komunikovat i e-malem (žádný jsem nenašel)?

EDIT: 7:55 se mně ozvala živá operátorka (Chris), chtěla screanshot nebo odkaz, poslal jsem odkaz od Toma Vlasáka https://www.lupa.cz/aktuality/revolut-vstupuje-do-ceska-dava-kartu-zdarma-a-chce-narusit-dominanci-bank/, obratem odpověď a vrácený poplatek za zaslanou kartu.
Po usilovném googlení částečné úspěchy údajně na feedback@revolut.com a john@revolut.com.


dr._lukas: vložíš 300 Kč přes platební kartu - okamžité vložení CZK, pak objednáš standard fyzickou kartu. Při objednávce si zvolíš ze 3 možností:

1. Přejít na prémium kartu - expres doručení zdarma.
2. Expres doručení standard karty za 500 něco Kč.
3. Normální doručení standard karty za 99,99 Kč. (5. 6., karta objednána 26. 5.)

Žádná volba standard karty v rámci akce doručení zadarmo tam nebyla.

-- 27. 5. 2018 09:21 --

Poraďte mně jak postupovat, abych mohl na Slovensku vybrat do 200 EUR měsíčně zdarma (nechci na tom maturovat a vymýšlet nějakou atomovou bombu).
1. Vložím CZK přes platební kartu jako těch 300 Kč na úvod.
2. ???
3. Vyberu na Slovensku v jakémkoliv bankomatu.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 27. 5. 2018 08:40

Přiše mi mail od Revolutu, že prý když dobiju 10 GBP, tam mám první kartu zdarma, peíze si potm může zese převést zpět. Počítám, že je to fligna a stovku za poštovné budu platit i tak?
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jidis 27. 5. 2018 10:53

Me prisel obdobny email na kartu zdarma, nejdriv jsem musel dobit 10 Euro, kartu pak poslali zdarma, Eura mi nechali.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=11856199#p11856199
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 27. 5. 2018 11:10

Mam takovou technickou otazku. Chtel bych nabijet revolut kartu jak z EUR, CZK a GBP uctu. Staci mit jednu Revolut kartu objednanou v CR, nebo kazdou zvlast? Podporuje karta multimenu, tzn nedojde ke konverzi na CZK a budu mit jakoby 3 poducty? Jak je to pri platbe v jine mene, z ktereho uctu se primarne bude strhavat castka?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod MirekM. 27. 5. 2018 11:14

dr._lukas: zapomněl jsem krok č. 1 (mimo vyplnění osobních údajů a odeslání foto jednoho dokladu totožnosti): vložení platební karty, z které budeš Revolut účet nabíjet. Vzali i debetku, podmínkou je stejné jméno na kartě jako je na Revolut účtu. Při připojování karty zkusí strhnout 1 Kč a pak ji obratem vrátí na karetní účet, tedy v okamžiku připojování karty musí na ní být povoleny operace přes Internet a nenulový limit.

-- 27. 5. 2018 12:27 --

MirekM. píše:Poraďte mně jak postupovat, abych mohl na Slovensku vybrat do 200 EUR měsíčně zdarma (nechci na tom maturovat a vymýšlet nějakou atomovou bombu).
1. Vložím CZK přes platební kartu jako těch 300 Kč na úvod.
2. ???
3. Vyberu na Slovensku v jakémkoliv bankomatu.


Mám si na Revolutu přidat účet v EUR a pak převést Kč z účtu Kč na EUR do účtu EUR, nebo mohu vybrat na Slovensku EUR přímo z účtu v Kč, přičemž se provede směna měny jako u klasické české platební karty?
PS: EUR účet v bance nemám.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 27. 5. 2018 13:08

má někdo vyzkoušeno, jak hodnotí dobíjení revolutu z kreditek mbank, rb nebo moneta? Co se týče případného okamžitého úročení nebo třeba bonusů
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qsubt 27. 5. 2018 23:17

slavo963 píše:Mam takovou technickou otazku. Chtel bych nabijet revolut kartu jak z EUR, CZK a GBP uctu. Staci mit jednu Revolut kartu objednanou v CR, nebo kazdou zvlast? Podporuje karta multimenu, tzn nedojde ke konverzi na CZK a budu mit jakoby 3 poducty?
ano, budes met zvlast CZK EUR GBP

slavo963 píše:Jak je to pri platbe v jine mene, z ktereho uctu se primarne bude strhavat castka?
Jako kdyz zaplatis treba v USD? nevim, vyzkousej a napis vysledek nebo napis na podporu a napis co ti rekli :-)
Vicemene je to "jedno", pokud neni vikend, muzes si to smenovat na karte jak chces a neni tam prirazka.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 28. 5. 2018 07:19

qsubt:
slavo963 píše:
Mam takovou technickou otazku. Chtel bych nabijet revolut kartu jak z EUR, CZK a GBP uctu. Staci mit jednu Revolut kartu objednanou v CR, nebo kazdou zvlast? Podporuje karta multimenu, tzn nedojde ke konverzi na CZK a budu mit jakoby 3 poducty?


ano, budes met zvlast CZK EUR GBP


"Ano" je odpověď pro dotaz na jednu kartu nebo na podporu multiměny karty?
"Budes met zvlast CZK EUR GBP" je odpověď pro karty nebo účty na kartě?

Chtělo by to nešetřit slovy a psát jednoznačné odpovědi ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jidis 28. 5. 2018 07:36

Jaka otazka, taka odpoved. 8-P
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doonio 28. 5. 2018 08:11

"Ano" je odpověď pro dotaz na jednu kartu nebo na podporu multiměny karty?
"Budes met zvlast CZK EUR GBP" je odpověď pro karty nebo účty na kartě?

Ono by to taky chtělo si přečíst co ta karta vlastně umí... Jedná se o multi-měnovou kartu, tzn. karta není spárovaná s jednou měnou, ale těch měn je tam víc. Pro každou měnu ti bude přiřazen unikátní IBAN a pro méně používané měny se jedná o nějaký sběrný účet s jedinečným identifikátorem. Takže ano, stačí ti jedna REVOLUT platební karta, veškeré měny uvidíš po přihlášení do aplikace. Ke konverzi dojde v případě že budeš chtít např. platit v CZ 5000Kč, ale tvůj stav na kartě v CZK měně bude jen 2000, ale třeba v EUR budeš mít 300€, potom se částka strhne z EUR.

Takže stručně a jednoznačně: Máš jednu platební kartu pro všechny měny
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 28. 5. 2018 08:23

Takhle si predstavuji odpoved.
Tedy pokud budu chtit vybirat z bankomatu napr. na Slovensku EUR, nemusim mit na karte EUR ucet, staci jen ucet CZK. EDIT: Jsem v obraze?
Je vyhodnejsi zalozit na karte ucet v EUR, smenit v Revolutu z uctu v CZK EUR na EUR ucet a pak teprve vybirat z bankomatu EUR napr. na Slovensku v porovnani pri vyberu EUR pres ucet CZK na karte nebo je to jedno?
Naposledy upravil MirekM. dne 28. 5. 2018 10:09, celkově upraveno 1
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 28. 5. 2018 10:01

Je nějaký poplatek za nabití konta Kreditní kartou,ať už ze strany banky(UCB),nebo Revolutu?
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tlamik5 28. 5. 2018 10:52

MirekM. píše:Takhle si predstavuji odpoved.
Tedy pokud budu chtit vybirat z bankomatu napr. na Slovensku EUR, nemusim mit na karte EUR ucet, staci jen ucet CZK. EDIT: Jsem v obraze?
Je vyhodnejsi zalozit na karte ucet v EUR, smenit v Revolutu z uctu v CZK EUR na EUR ucet a pak teprve vybirat z bankomatu EUR napr. na Slovensku v porovnani pri vyberu EUR pres ucet CZK na karte nebo je to jedno?

Pokud budeš mít na kartě EUR účet a na něm dostatek EUR, tak se platba ztrhne rovnou z EUR a nebude se nic konvertovat atp. Pokud tam nebude dost peněz nebo vůbec EUR účet nemáš, tak se to vezme z CZK a přepočte dle aktuálního kurzu (o víkendu se k tomu přirazí nějaká ta procenta, proto je výhodnější si v pátek nějaké CZK převést na danou měnu nebo neplatit o víkendu).
Druhý dotaz je vlastně zodpovězen tou první odpovědí. Opět záleží na kurzu, když to uděláš v den, kdy je kurz výhodný, tak to bude levnější. A o víkendu rovněž za příplatek. Takže minimálně kvůli víkendům bych doporučil založit i EUR a před víkendovým nákupem směnit.
tlamik5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků