Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 11. 7. 2018 12:39

slavo963 píše:
MirekM. píše:
slavo963 píše:nebyly v dosahu

Kartou MC nebo VISA? Když porovnáváš kurzy Revolutu s MC asociací, předpokládám kartu MC, ale pro sichr se ptám.

uplne nechapu otazku, mel jsem k dispozici jenom Euronet ATMs, kde se od 6.7. zacal zobrazovat poplatek 22HRK pri vyberu jak Revolut Visa tak Metrobank MC.

Dříve dávali k Revolutu kartu MC a v poslední době kartu VISA.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 11. 7. 2018 13:10

Porovnával jsem revolut visa a metrobank MC. Bylo by zajímavé, jaké by bylo porovnání revolut visa a revolut MC, ale podle mně to nehrá roli
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod esquire 12. 7. 2018 01:33

Zdravim. Mam jeden dotaz, ktery mi vrta hlavou. Pokud budu chtit platit o vikendu, tak si v tydnu prevedu CZK na EUR. Jak ale pak Revolut karta pozna, ze jsem chtel platit z EUR uctu a ne z CZK? Nebo pokud jde o EUR platbu, tak se primarne pouzije EUR ucet a jen, kdyz na nem neni dost penez, tak se platba zauctuje z CZK uctu ale s vikendovou prirazkou? Diky za vysvetleni.
esquire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 7. 2018 05:55

Priorita je: zůstatek na podúčtu ve měně, ve kterém platba probíhá -> zůstatek na podúčtu v "základní" měně (pro uživatele z ČR tedy CZK) -> zůstatek na podúčtu ve měně, kde je nejvyšší zůstatek.

"Posouvá" se vždy při nedostatečném krytí příslušné měny a jen na úplnou částku (tzn. třeba transakce na 10000 PLN bude zamítnuta, pokud mám na podúčtech 5000 PLN, 30000 Kč a 1000 €, leč v součtu je krytí dostatečné).

Jinak to tu už někde bylo a prakticky vše je zodpovězeno i na komunitním fóru Revolut: https://community.revolut.com/t/how-doe ... use/6356/3
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Prologer 12. 7. 2018 14:09

Zkoušel někdo nabíjet větší částkou z debetky? A pak to hned vybrat na účet?

Přemýšlím, že bych si nabil na cca $25.000 ze Sberbank a pak to vybral do Equabank. Bylo by to levnější než si tam ty peníze poslat napřímo.
Poplatkově by to snad mělo být zdarma, jen je otázka, zda při takovéto částce nebude s tím mít Revolut problém.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barnyss 12. 7. 2018 14:51

Revolut (v základní verzi) mám top up limit 385 tis. Kč /rok, takže tolik by ti asi neprošlo.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 7. 2018 15:34

Základní limit je 2.5mil.
Akorát FX je max 120k /měs, poté +0.5% .

Ale premium vychází jenom 175kc a poté je FX limit neomezený. To se při částce 25k usd oplatí
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jan.za 12. 7. 2018 15:44

@slavo963: já mám limit na Revolut 770 900 Kč (v základní verzi) - BIN karty 4596 54.. (obrat zatím 36k)

Prologer to nechce měnit, ale vložit USD a též poslat USD, jen na účet u jiné banky ;-)
Naposledy upravil jan.za dne 12. 7. 2018 16:16, celkově upraveno 1
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prologer 12. 7. 2018 15:49

Koukám, že já mám topup limit taky jen 385,900Kč. :/
Ale přítelkyně má taky Revolut, tak dohromady už bychom to dali. Zvláštní, že máme každý tady na fóru jiný limit. Já zatím Revolut použil jen k obratu asi 6000Kč, tak je to asi proto.

Přesně tak, mám zájem to tam v $ nabít i vybít. Tak snad jim nebude vadit nabití kartou na tak velkou částku.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 7. 2018 15:51

Tak poté OK, FX není problém.

Ja mám revolut založený nedávno jak byla VISA debetka v akci zdarma.

-- 12. 7. 2018 16:52 --

Já měl limit 2.5mil od začátku bez jakéhokoliv obratu.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod sorra 12. 7. 2018 15:55

Ja mam rocni topup limit jen 128500 Kc.
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 7. 2018 16:06

Jsem mrknul na jejich web, top up limit tam u personal acc. nemají uvedený, což je zajímavé.
U stand business planu je to £100k
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod barnyss 12. 7. 2018 16:33

Muj top up limit je 385.500,- Kč /rok, letos jsem už topoval 250 tis. Kč, loni 34 tis. Kč. Zajímavé v porovnání s ostatními ...
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 7. 2018 16:45

Prologer píše:Přemýšlím, že bych si nabil na cca $25.000 ze Sberbank a pak to vybral do Equabank. Bylo by to levnější než si tam ty peníze poslat napřímo.
Poplatkově by to snad mělo být zdarma, jen je otázka, zda při takovéto částce nebude s tím mít Revolut problém.

Tak by mě zajímalo, co si od toho přesně slibuješ - USD pošle Revolut stejně z Lloyds přes SWIFT - možná odchozí bez poplatku, ale poplatkům korespondenčních bank a bance příjemce se nevyhneš...

Najednou to nabít stejně tak nepůjde - Sberbank CZ používá ve výchozím nastavení hodně nízké (a především archaické týdenní) limity (já měl na Maestru pro internet ve výchozím nastavení snad 5000 Kč) a změna je zpoplatněna. Na druhé straně i Revolut uplatňuje pro nově přidané karty omezení na dobití za 24 hodin (u některých karet šlo asi tak 200 €), ale časem jsou navýšeny (asi mějaký bezpečnostní limit).

No ale zkus, proč ne, aspoň pak poreferuješ ostatním kolik jsi "ušetřil" (pro některé má asi ten ztracený čas nižší cenu)...

-- 12. 7. 2018 17:51 --

K limitům obecně - mě nas.ali se změnou "base currency" z € na Kč (FX má nižší limit v Kč, než v € a díky tomu přenastavení mi ho v jednom měsíci "pomohli" překročit), tak jsem si musel vydyndat změnu zpátky (lze jen změnou země "registrace" do eurozóny) a při tom revertnutí mi snížili o nějaký kousek top up limit, tak jsem požadoval opravu a už mi přidělili 85000 €, což mi naštěstí zatím stačí...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 7. 2018 17:59

Má ještě někdo top up 2.5mil jako já? Kteří založili účet nedávno?

-- 12. 7. 2018 19:00 --

fremantle, chtěli nějaký proof of address pro změnu registrační adresy?

-- 12. 7. 2018 19:03 --

K těm denním limitům, mají to někde uvedeno?
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků