Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Bobb1 19. 2. 2019 14:32

Kazdou menu si muzes docasne deaktivovat. Tim zabranis cerpani z teto meny.
Bobb1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod melo15 19. 2. 2019 14:33

To není pravda, CZK účet jsem deaktivoval, přesto se čerpalo z něj.
>>> Vzali podprůměrný komunikátor,
>> vše užitečné vykuchali a ostatní funkce zmršili,
> udělali monstrózní kampaň a výsledkem je ..... Apple iPhone. :tleskani
melo15
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobb1 19. 2. 2019 14:38

Aha, no vyzkousene to nemam. Zil jsem v domeni, ze to takhle funguje..
Bobb1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 20. 2. 2019 12:50

Trošku asi lame dotaz, ale zkusím... potřebujeme (s.r.o.) přijímat cca 30000 dolarů měsíčně a z určitých důvodů na straně odesílatele bohužel nesmíme využít české banky. Napadly mě pochopitelně Revolut a Transferwise. Obě služby mám už teď registrované jako soukromá osoba, ale využívám jen Transferwise a většinou na platby, takže nemám moc zkušenosti s přijímáním. Nicméně, pokud to chápu dobře, tak:

Transferwise
- nabízí samozřejmě USD konto (vyzkoušel jsem osobně)
- limit je tuším 10.000 USD každých 30 dnů, poté se někdo zeptá, z čeho peníze jsou - jak moc je zajímají detaily? Byly by to normálně daněné příjmy od CCBillu (platební brána převážně pro adult weby)
- pak už jsou příjmy asi relativně neomezené bez dalších problémů

Revolut
- má nebo nemá člověk vlastní USD účet? Já to beru tak, že to jde dobít kartou, ale standardní bank transfer tam poslat nejde, ne?
- limit jsem našel 25000 liber ročně s tím, že se záhadně nějakým neurčitým způsobem časem zvedá

Takže Transferwise mi vychází jako ideální služba, ale nevím, jak moc oni při dosažení limitu (vlastně hned první měsíc) řeší, odkud přesně peníze jsou, kolik jich chodí atd. Nějaké zkušenosti? Transferwise vlákno jsem tu nenašel.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 2. 2019 08:46

Revolut - nemas personalizovany USD ucet.
Ale i kdyby byl, budes muset preukazat zdroj financi.
Mam Revolut Premium(kuli FX), po presahnuti prijmu cca 50 000€ , se zacali ptat na zdroj, musel jsem dolozit tax summary.

Podobne to bude u TransferWise, v dnesni dobe jsou prisne regulovali kuli prani spinavych penez.

Takze necekej, ze kdyz se chces vyhnout placeni dani, nebo zdroj prijmu je z nelegalni cinnosti, se lehce k svojim penezum dostanes, ale samozrejme, urcite to jde obejit(tax haven, etc). I kdyz pises, je to mas zdanene.

Jinak, kdyz mas pravidelny prijem 30 000USD/mesicne, proc si nezajdes do US a proste si ucet otevrit? banky se budou o tebe prat a daji ti premiove sluzby...asi nejlehci cesta.

Nebo si zaloz Ltd v UK na dalku, otevrou ti i USD ucet bez problemu
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod blackwork 21. 2. 2019 10:25

Ze subjektivního pohledu pro mou momentální potřebu je Revolut trochu otravný, při výběru po nabití kreditkou bloklý účet, pokec v AJ na online podpoře OK, ale stejně si myslím že nevěděla o čem píšu jelikož tak blbou výmluvu jako že vybírám hned po dobití kartou kvůli tomu že jsou rychlí jsem mohl vymyslet fakt jen rozespalej ráno :-P :lol:
Zkoušel jsem tedy dostat nějaké info a pustila akorát to že (překlad určitě není doslovný):
Automatický kontrolní systém našel problém při bezpečnostní kontrole. Ještě psala že sama nevidí co ten problém byl ...
Účet odblokovaný ale zase mi nedovolí ho tou stejnou kreditkou nabít - reverted ... možná problém s 3D Secure protože zatím nemám fyzicky kartu - je na cestě ... :-|

Psát že to využívám nestandartně nemusíte to víme všichni ... 8-)
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 2. 2019 12:09

slavo963 píše:Takze necekej, ze kdyz se chces vyhnout placeni dani, nebo zdroj prijmu je z nelegalni cinnosti, se lehce k svojim penezum dostanes, ale samozrejme, urcite to jde obejit(tax haven, etc). I kdyz pises, je to mas zdanene.

Jinak, kdyz mas pravidelny prijem 30 000USD/mesicne, proc si nezajdes do US a proste si ucet otevrit? banky se budou o tebe prat a daji ti premiove sluzby...asi nejlehci cesta.


Zdůrazňoval jsem, že jsou to naprosto legální a daněné příjmy, ale jsou od platební brány (CCBill), která slouží převážně pro adult weby a nevím, jestli se Transferwise nebude dívat nějak blbě v tom smyslu, že to třeba považuje za neetické nebo tak něco. Proto mě zajímalo, jestli má někdo zkušenosti s tím, co Transferwise chtěl za doložení dokumentů (max. nějaká smlouva s tou payment gate asi je, jinak nic).

(Ty příjmy nejsou - bohužel - moje, chodí na mého obchodního partnera, kterému fakturuju svou práci a jsem na něm do značné míry obchodně závislý, tak mu teď z vlastní iniciativy pomáhám řešit problémy s měnami, převody, účty atd.).

Btw. účet musí být americký, platební brána z neznámých důvodů odmítá posílat USD kamkoliv mimo EU. Zaletět tam asi je varianta, ale přijde mi to už komplikované. Pro soukromé účely Transferwise využívám a je to super. Ale prostě nevím jak ty limity...
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 2. 2019 12:33

Kdyz je vse legal, cast dani musi platit v US(kdyz teda necaruje s danovymi raji),a mit tam business ucet je nejlepsi volba(apropo, jak plati dane bez US uctu?), letenky levne a pri jeho prijmech kapka v mori a nemusi nic resit pres treti strany(ktere nejsou uplne bezproblemove, nekdy(casto) maji UK banky "problem" poslat castky do Revolutu - nelibi se jim, ze funguji jako Pre-paid service).

Jinak dokladat presnu specifikaci prijmu Transferwise nebude treba, melo by stacil souhr danoveho priznani, logicky se bere , ze bernak to ma osefovane...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 2. 2019 12:52

Pokud by stačilo české daňové přiznání, tak to by nebyl problém, tam pochopitelně v minulých letech ty příjmy v daném rozsahu vidět jsou. No asi to riskneme.

Nemyslím, že by část daní musel platit v US, je český občan, české s.r.o., jsou to normální příjmy do ČR. Nevím, jestli tím, že to člověk pošle na účet v jiné zemi, se tím stává daňovým plátcem v dané zemi, to se mi moc nezdá. Ale to už jsme offtopic. (Dosud peníze chodily normálně do české banky na USD účet).
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melo15 22. 2. 2019 10:49

Mr.Scully píše:- limit jsem našel 25000 liber ročně s tím, že se záhadně nějakým neurčitým způsobem časem zvedá

Od té doby, co Revolut získal bankovní licenci, není tam žádný pevně stanovený limit.
>>> Vzali podprůměrný komunikátor,
>> vše užitečné vykuchali a ostatní funkce zmršili,
> udělali monstrózní kampaň a výsledkem je ..... Apple iPhone. :tleskani
melo15
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 22. 2. 2019 17:07

Nj, ale pokud Revolut zatím nenabízí standardní bankovní účet v USA, tak stejně není co řešit a musíme risknout Transferwise. Založíme business account a uvidíme, co všechno budou chtít doložit. Prý je to opruz, ale zase tam pak jsou relativně dostačující limity.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 23. 2. 2019 23:31

Revolut uz ma personifikovany USD ucet, jen neni vedeny u americke banky.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 24. 2. 2019 08:57

Ano, spatne jsem to vysvetil,ucet tam samozrejme je, ale neni lokalni, coz tazatel potrebuje
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 2. 2019 14:17

Má smysl uvažovat nad tím programem Revolut Metal? Nevidím tam nic moc zajímavého...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 24. 2. 2019 15:03

taky že není, je to jen záležitost vzhledu, a pocitu statutu, mít kovovou kartu.
goropes
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků