Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 8. 2017 09:33

Revolut neumožňuje (aspoň zatím) spravovat a vést zůstatek v CZK, takže vhodné to nebude. Nicméně i pokud by ta možnost existovala, tak 150 tisíc Kč překračuje měsiční limit FUP 5000 € a aplikovala by se přirážka ke kurzu 0,5 %, takže lépe poslouží opět devizovka (a zasílat PLN do Polska úplně bez poplatku umožňuje třeba Akcenta nebo Fortissimo)...

Teoreticky může existovat workaround si dobít zůstatek přímo ve zlotých a pak ten odeslat, ale to by mělo smysl jen u karty s velmi dobrými kurzy - u debetek neexistuje skoro nic (jen Creditas, kurzy by šly usmlouvat ale lepší u devizovky a navíc bude problém s týdenními limity) a u kreditek by byl problém s dodatečným poplatkem, takže zase nic použitelného.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Smurfik 3. 8. 2017 09:41

V prvé řadě musíš tu sumu nějak dostat do Revolut. To si představuješ jak? Směnit CZK na PLN přes devizovku? To už to přes ni můžeš poslat rovnou. Jinak já jsem nedávno přes Revolut platil v Polsku ubytování a musel jsem znát IBAN, BIC i adresu.
Fremantle: Já mám v aplikaci měsíční limit 6000 Eur.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LuiS_666 3. 8. 2017 17:58

Má někdo praktickou zkušenost s dobitím CK? Případně s větším objemem peněz ?
Nezrušej mi pak kartu, potřeboval bych z té karty dostat více než 200 E měsíčně...
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 3. 8. 2017 18:47

Resim ted takovou zapeklitou otazku - jak nejlepe z Paypal dostat penize na Revolut.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 8. 2017 18:55

V jaké měně a kolik?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 3. 8. 2017 19:04

Na PP je to CZK a cca 20k.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 8. 2017 19:39

Aha, tak to sice moc nevypomůžu - na PayPal bych dokázal přijat eura, ale tak neměl by být snad problém zůstatek z PayPalu převést na účet (to by mělo jít bez poplatku) a v potřebné měně pak dobít s nějakou kartou s rozumnými kurzy (anebo pokud jde o eura tak třeba poslat přes europlatba.cz na vlastní IBAN v Revolutu)..?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Smurfik 4. 8. 2017 05:33

LuiS_666 píše:Má někdo praktickou zkušenost s dobitím CK? Případně s větším objemem peněz ?
Nezrušej mi pak kartu, potřeboval bych z té karty dostat více než 200 E měsíčně...


CK nejde touto kartou vůbec dobít.
K čemu by to bylo, když z té karty můžeš poslat peníze příkazem nebo jinému uživateli.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LuiS_666 4. 8. 2017 06:10

Předně mi šlo o rychlost výběru většího objemu peněz v dobrém kurzu.
Hlavně jse se domníval, že jdou posílat peníze jen v hlavních měnách a CZK mezi nima není.
Pokud jde poslat CZK přímo z revolutu, tak potom je problém vyřešen.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qsubt 5. 8. 2017 09:59

tak CZK v revolutu zatim drzet nemuzes takze uplne "primo" je nemuzes poslat, ale muzes neprimo, skrz ten bank transfer - si natukas kolik Kc na jaky IBAN chces poslat a Revolut ti to smeni podle aktual kurzu co maji a odecte treba z EUR zustatku co tam mas..
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 8. 2017 10:29

Spíš jde o to, co je myšleno "větším objemem peněz", při překročení FUP 5000 £/€ za měsíc je účtován "příplatek" 0,5 %, což by kurz už docela znevýhodnilo (vůči devizovce, kde třeba několik desítek tisíc eur nebude nějaký problém, spíš půjde usmlouvat lepší kurz)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod LuiS_666 5. 8. 2017 14:05

Díky qsubt, pokud to půjde udělat tak jak popisuješ, tak mi to postačí. 5000e měsíčně max je pro mě dostačujících.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Smurfik 5. 8. 2017 17:05

Jen technická, měsíční limit na směnu je 5000 £ nebo 6000 €.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 7. 8. 2017 01:07

Existuje nejaka cesta jak prevest EUR na CZK za interbank kurz, jako to ma Revolut, ale jde provest bez mobilu, jen s pocitace?
Odesel mi mobil zrovna v nevhodnou chvili a zalozni mobil je o kousek starsi nez prvni Revolutem podporovana verze androidu.
Diky, Taylor
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ridder 13. 8. 2017 12:05

Jakým způsobem dobít cca 10 tisíc CZK na EUR do Revolutu? Roklen/TransferWise nebo mohu použít KK EON? Nabití KK je 1% poplatek, ale KK EON vrací 2% za každou transakci. Vztahuje se to na to?
Ridder
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků