Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libor_m1 19. 3. 2019 12:40

Mám Revolut nově. Nepřečetl jsem sice diskuzi celou, jen asi posledních 50 stránek, ale nikde jsem nenašel odpověď na mou otázku. Zatím mám pouze virtuální kartu MC, kterou mám v GP. První platbu v obchodě jsem uskutečnil v pohodě. Platba 200 Kč. Co se stane, pokud budu chtít platit 500+? Terminál bude chtít PIN a protože u virtuální karty není, budu muset transakci zrušit? Omlouvám se, pokud je tahle otázka hodně blbá...
libor_m1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maeth_u 19. 3. 2019 13:00

Při placení přes Google Pay se PIN nikdy nezadává na terminálu. Pro platby nad 500 musí být telefon odemčený. Proto při prvním spuštěním Google Pay prudí se zabezpečením telefonu.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libor_m1 19. 3. 2019 13:57

O tom odemčeném telefonu jsem věděl. Jen jsem netušil, že přes GP nedávám PIN nikdy a nechtěl jsem to zkoušet v obchodě. Díky za odpověď
libor_m1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Korzaik 19. 3. 2019 17:47

wit.cz píše:Odvolávají se na no deal Brexit, chtějí znovu udělat verifikaci uživatele a nestačí ŘP. Vyskočilo to na mě ve starší verzi aplikace a také přišel email.

Vzhledem k tomu, že brexit se odsouvá (a bůhví, jestli vůbec bude), tak jim na to peču.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tony321 19. 3. 2019 18:07

Už je isté, že sa Brexit odkladá? Ak nie, tak pochybujem, že by to schválilo všetkých 27 krajín.
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RadekHfrk 19. 3. 2019 19:17

No, myslím si, že poskytnuté vysvětlení (v e-mailu i v appce) je docela srozumitelné. Britské předpisy, podle kterých provozovali (provozují) "elektronické" peníze na "elektronickém" peněžním účtu dle podmínek britského Financial conduct authority (FCA, viz. https://www.fca.org.uk/) umožňují zřízení účtu na základě řidičského průkazu, neboť občanský průkaz jaksi GB neprovozuje ...

Pro účely bankovní licence v EU však je vyžadován osobní doklad a nikoliv však řidičský průkaz. Co je nesrozumitelného na tom, že chtějí po svých klientech (nechtějí-li zase rychle o licenci přijít), kteří pro sken použili řidičský průkaz (což se nabízelo jako první záložka), aby doplnili své údaje o v EU uznávaný mezinarodně platný identifikační průkaz (právě pro účely banky) ?

Právě proto, aby je mohli následně postupně převést do bankovní části. Což ostatně v následujícím roce po státech a dle harmonogramu udělají se všemi.

Toto chtějí pouze po těch, jež zakládali účet s řidičákem a nikoliv občankou nebo pasem (snímek je od kamaráda).

Mohl by někdo z "kritiků" tohoto postupu Revolut napsat odkaz na banku v EU (nebo jen v ČR), která mu vydala kartu a zřídila účet na základě řidičského průkazu a nikoliv pasu nebo občanky ? Například boon chtěl sken i ID i ŘP ...
Přílohy
IMG_9399.jpg
RadekHfrk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 19. 3. 2019 19:28

RadekHfrk píše:Toto chtějí pouze po těch, jež zakládali účet s řidičákem a nikoliv občankou nebo pasem (snímek je od kamaráda).


Zakládal jsem na OP a chtějí je po mě znovu, tak nevím...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 19. 3. 2019 21:21

Jen ať je převod, a tím i pojištěné vklady, co nejdříve.. ;)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 20. 3. 2019 11:22

Aktuálně nová verze aplikace pro IOS ... česká lokalizace. :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod tocassido 20. 3. 2019 21:24

Ahoj všem,

Tak bych se rád pochlubil zkušenostmi s Revolut.

Začal bych tím, že jsem si stáhl Revolud appku z odkazu, kde měla být karta zdarma. Po nainstalování se mi omylem podařilo vytvořit druhou virtuální kartu v domnění, že jich mohu mít několik zdarma. Ejhle byla mi stržena částka 150 kč navíc po mě chtěli 100 kč za kartu. Napsal jsem na podporu, kde si se mnou psal robot a zhruba za hodku a pul se se se mnou spojil pracovník revolutu. Refudoval mi částku a nechal mi fyzickou kartu zdarma - toho si cením. Každopádně mě udivilo, že mě appka na částku za další kartu v částce 150kč neupozornila.

Karta přišla do týdne v úhledném balení - embosovaná master card.

Revolut jsem si pořídil na cestu do Dubaje a na nákupy z eshopů.

Pořídil jsem si i kreditku od HB, ale velmi mě zklamalo, že dorazila karta, která není Embosovaná a v autopůjčovně mi řekli, že to pro ně není kreditka, pokud nemá embosované písmo.

Myslíte si, že je lepší vše platit kreditkou od HB a v týdnu s Revolutkou?

Jinak dnes dobito 10tis z kreditní karty Revolut a v pohodě, jen pozor od 17.5 Hellobank bude tuto platbu brát jako přesun peněz a bude okamžitě úročen.

Díky všem za odpovědi ohledně placení v Dubaji.
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 3. 2019 22:20

Predpokladam, ze Revolutka je stale prepaid.

Ohladom pozicovne, na tej karte je napisane credit, takze kreditna je. Skusil by som si nechat ukazat podmienky pozicovne, nech ukazu, kde je napisane, ze karta MUSI byt emboska.

Inak mne sa vcera nepodarilo zaplatit Revolutkou cez Curve ale GBIT zafungoval. Na papieriku bolo napisane, 'insufficient funds'
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod RadekHfrk 20. 3. 2019 23:32

Dubají bohužel neposloužím, tam jsem s Revolut (a i bez ní) nebyl ;-) , to bude muset někdo jiný. Nějaké mezinárodní postřehy k ATM v Dubaji zde https://community.revolut.com/t/atms-fr ... ubai/31510 Negativní zkušenosti a problémy s rezervací auta u Avisu z hlediska blokace peněz atd. zde https://community.revolut.com/t/never-r ... 2017/20085.

Pokud jde o placení. Použil bych dopředu, než pojedu, funkci Auto-Exchange (https://blog.revolut.com/introducing-auto-exchange/) a vyměnil si AED, pak už je jedno, který den s ní přímo Revolutem budu platit.

Odzkoušel jsem si to cvičně na HRK (na léto). V létě kurzy budou obecně vyšší než teď (viz každoroční křivka) a ani Curve ani Hello by to nezachránili. Aplikace zareagovala v kratičkém výkyvu kursu dnes odpoledne a provedla směnu dle nastavení.
Přílohy
CZK_HRK.png
CZK_HRK.png (20.9 ) Zobrazeno 8392 krát
RadekHfrk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tocassido 21. 3. 2019 01:22

Predpokladate spravne je tam napis prepaid. Ptal jsem se na to i jinde, nazor je takovy, ze vzdy zalezi na cloveku kdo bude stat proti me. Problem je ten, ze na messengeru autopujcovny mi napsali, ze to problem neni, ale mailove komunikaci napsali, ze to neakceptují.

V podminkách mají přímo toto: Please Note: We will not accept prepaid, recharge or virtual credit cards - or any card on which the relevant characters are not raised (embossed).

Takže jsem na rychlo dnes žádal o kreditku u Fio banky s expresním vydání za 1 tis kč. Jinak na to mají 3 týdny :/


Radku dekuji za informace

Mám si tedy nakoupit jejich AED ted a pak si deaktivovat CZK ucet, takhle to myslis?
Tady ve forum jsem nekde cetl, ze automaticky to bere z CZK uctu, pak dalsiho atd...
Diky za rady...
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 3. 2019 09:44

tocassido píše:Takže jsem na rychlo dnes žádal o kreditku u Fio banky s expresním vydání za 1 tis Kč. Jinak na to mají 3 týdny :/

A to se vyplatí! :hm Kolik tam plánuješ utratit? Nevyšlo by levněji platit tam normálně debetkou, co máš u své banky?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 21. 3. 2019 09:48

Když ta autopůjčonvna vyžaduje kreditku, tak by asi nevyšlo - což?
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků