Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 4. 2019 21:52

Mně na Revolutu vadí, že podpora je jen na mobilu, nebo se pletu? Já úplně nesnáším datlovat něco na mobilu, SMS/WhatsApp člověk řeší aplikačně na PC, ale Revolut asi takhle řešit nejde, nebo jo? Když jsem jednou s nimi potřeboval něco řešit, tak jsem musel datlovat pěkně písmenka na mobilu v jejich aplikaci (a následně čekat, až se někdo uráčí se ozvat) a to jsem z toho fakt kvetl. Je to pro mě důvod, proč používám Transferwise. Miluju moderní technologie, ale nenávidím něco datlovat na mobilu, když to lze pořešit normálně na klávesnici PC.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 4. 2019 22:16

No ještě to jde na PC přes emulátor, ale s nejistáý výsledkem po každé aktualizaci aplikace.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 18. 4. 2019 04:20

Mne nedavno prisiel email od rohlik.cz a oni tam normalne propagovali revolut :-) a ponukali kartu zdarma
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 18. 4. 2019 06:14

wit.cz píše:No ještě to jde na PC přes emulátor, ale s nejistáý výsledkem po každé aktualizaci aplikace.


Přes který?

Jak jsem nedávno psal na BlueStack 3 šel Revolut nainstalovat a provozovat do verze 5.39 z Obchodu Play. Od verze 5.40 přes Obchod Play stáhnout a nainstalovat nelze a po přímé instalaci souboru apk se spustí jen s černou obrazovkou a to i ve verzi BlueStack 4 v poslední verzi. V BlueStack 4 mohu měnit emulovaný mobil jak chci, přes Obchod Play je Revolut stejně nestáhnutelný. Pánové v Revolutu museli záměrně něco v aplikaci pro zmíněný emulátor zašpérovat. S h i t

-- 18. 4. 2019 06:57 --

Zeptal jsem se přes chat, nevěděl, zeptá se technického týmu a dá vědět. Pak dám vědět i já, pokud odpověď bude k něčemu.

-- 18. 4. 2019 07:04 --

Odpověď od technického týmu Revolutu: "Aplikace nebyla určena pro použití na PC emulátorech. Proto je možné, že již nefunguje.". :-(
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 4. 2019 19:12

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 24. 4. 2019 19:53

18.4. jsem platil PLN v Revolut 5,98 a UCB MandM 6,07 - není to ojeb UCB je to kurz MasterCard.
Budu sledovat jestli je to náhoda (dnes Rev 5,98 MC 6,03), nebo trend, ale momentálně mi vychází, že není důvod se jebat s UCB a Hello vychází s vratkou nastejno jako Revolut.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 4. 2019 19:46

Bez vratek a vsedny den, je Revolut nejvyhodnejsi
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod libol 25. 4. 2019 19:55

Jasně, jenže pokud to platí je nejvýhodnější i v případě vratky u konkurence (1% u Hello, u UCB mílí tím tuplem)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 4. 2019 20:24

Revolut má sice nižší spready, ale jde o náhodilý jev, leč to slyšet nechceš. Kurz CZK/PLN byl právě ve dnech 18. a 24. "volatilní" (v průběhu těchto dnů koruna posílila až o cca. 0,2 %): https://www.xe.com/currencycharts/?from ... ZK&view=1W, zatímco u Revolutu by měl být účtovaný kurz okamžitý, v případě KC se účtuje kurz zpravidla poslední pracovní den před zaúčtováním (předpokládám, že u MC od UCB došlo k zaúčtování po svátcích, takže asi 23. dubna, kurz MC byl použitý závěrečný ze 18. dubna, který je u asociace publikovaný po ukončení obchodního dne, když byl zlotý opět nad 6 Kč) - klidně to mohlo být naopak.

Revolut je na tyto "očekávané" platby u podporovaných měn lepší volbou, ale zásadní nevýhodou je, že není univerzální - pravděpodobně by stačilo vycestovat třeba na Ukrajinu a už by v těch výhodnějších kurzech selhával, zatímco karta asociace by dopadla lépe... Pokud má klient určité návyky platit v cizích měnách kartou s kurzy asociace, tak kvůli Revolutu je nemá až takový smysl měnit - v určitých případech by nepochybně dopadl lépe, ale výměnou za to, že si "musí" pamatovat, kdy a v jakých měnách má touto kartou platit a kolik ještě může vybrat z bankomatu.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 4. 2019 22:42

Dnes jsem přes RVL platil 500 PLN kurzem 5.997. Stojí za ten čas to porovnávat s kurzem asociace?
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 26. 4. 2019 05:15

Výhodou u Revolutu aj Curve práve je, že ten kurz vieš hneď. Zatiaľčo u banky, hoci ma kartu s kurzom asociácie, záleží to na dátume zúčtovania a na konkrétnych pravidlách banky, takže kurz je v čase platby neznámy. Ja mám práve veľký problém toto akceptovať.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod noi2 26. 4. 2019 13:21

Přes Curve jsem dnes platil za PLN 5,993 CZK, při cca 1000 PLN. Na Forexu se oproti včerejšku zatím PLN.CZK prakticky nehlo.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 4. 2019 13:43

A o tom to přesně je... pokud se kurz nehýbe, tak i čistý kurz MC je 6,016. U Revolutu sice dnes za PLN zaplatím 5,996, takže ušetřímnu těch 1000 GBP možná tak dvacetikorunu (za to si nekoupím ani kafe), ale proč ne... jen zítra touhle dobou za zlotý u Revolutu zaplatím 6,056 a to už taky tak skvělé není... stojí to za zo prcání to věčně kontrolovat? To ať si posoudí každý sám...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Pabloson 27. 4. 2019 05:00

PatrikChrz píše:https://m.connect.zive.cz/revolutu-hrozi-ze-prijde-o-bankovni-licenci-v-litve-budou-zkoumat-jeho-udajnou-zavislost-na-rusku/a-198175


tak to ze maj za majitele rusa sem vedel, ale to ze ma majitel tatinka z gazpromu to uz ne... toz to je dobre a nedivim se problemum s licenci

jinak tomu ze vypli limity na podezrele transakce me taky neprekvapuje, dik jednoduchosti nabiti kartou a vybiti kamkoli se prez ne toci asi pekne castky, tak bych support zahlcen jejich proverovanim... tak to radsi uplne vypli :-D

-- 27. 4. 2019 05:09 --

slavo963 píše:Bez vratek a vsedny den, je Revolut nejvyhodnejsi


mozna pro hlavni meny jako je $£€ a to jeste chvilkama, ale freemantle ma podle me pravdu ze na kk s kurzem mastercard + zapocteni cash back se nedostanou a navic clovek nemusi resit limity a jestli je vikend

jinak na exoticke meny revolut neni vyhodnej vubec, osobne sem si to vyzkousel v nepalu, kde sem po prvnim vyberu prstal revolut pouzivat a presel sem na debetku od rb ( rb taky na to co nema v listku dava kurz mc)

jinak vice o nevyhodnosti revolutu na exotiku najdete v tutom vlakne: viewtopic.php?f=316&t=1293057
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pobert 30. 4. 2019 10:41

Potřebuji poslat platbu v kunách na chorvatský finanční úřad. Budu mít na revolutu směněné peníze na HRK. Nevíte náhodou někdo, jestli revolut v Chorvatsku využívá nějaké účty v místních bankách (stejně jako u nás)? Jde mi o to, aby platba přišla celá.
pobert
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků