Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mareka 20. 8. 2018 10:41

Chyba bude v té kombinaci výběru ve dvou měnách a přepočtu Revolutu.

Vybral jsem 100 Eur a v aplikaci se mi poté ukazovala ještě možnost bezplatného výběru cca 2 457 Kč, vybral jsem 2 000 Kč.

A je pravda, že 100 Eur (za cca 2 572 Kč) + 2 000 Kč = překročení limitu o 72Kč (nyní už mi nabízí aplikace výběr s poplatkem 2%).

Závěr: není možné věřit aplikaci, která ukazuje zbývající možnost bezplatného výběru, ale je nutné si limit bezplatného výběru vypočíst sám a v aktuálním kurzu v Kč.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 8. 2018 16:43

Platby v Recku u obchodniku bez nabidky DCC. Bankomatum Euronet na zaklade zkusenosti ze zdejsiho fora jsem se vyhybal, v bankomatu Pireus bank nabidnuto DCC na libry, vyber bez poplatku.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod mufak 21. 8. 2018 05:20

mufak píše:Ted je problem s plabou kartou Revolt VISA, pisi to i v aplikaci. Nahlasilo, ze platba neprobehla, ale ve vypisu ji mam zauctovanou.

Hlaska o problemu s platbama kartou byla asi jenom hodinu, pak zmizla v aplikaci. Dnes mi byla podruhe zauctovana castka v Kauflandu vracena bez reklamace na kartu Revolut. Kvuli problemum jsem pak zaplatil jeste MC mBank.
mufak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 8. 2018 10:31

Dotaz začátečníka: pokud budu mít na Revolutu peníze v CZK či USD a udělám bankovní převod do české banky, bude se to v naší bance tvářit v obou případech jako tuzemská platba? Transferwise má účty ve všech těch zemích, takže tam je to jasné, ale u Revolutu si nejsem zcela jist... přijdou mi za týden USD na Transferwise a nevím, jestli je logické kvůli nižším poplatkům to prohnat ještě přes Revolut a až následně do CZ banky, nebo jestli ten převod neudělat rovnou z Transferwise do české banky.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goropes 21. 8. 2018 10:47

jj, platba z Revolutu odeslaná v CZK na český účet přijde to normálně z nějaké české banky, účty nepatří přímo Revolutu, ale má to domluvené s různými dalšími fintech firmami, většinou currencycloud, apod.
Takže dobrý, převody jsou skutečně bez poplatku, jen to pár dnů trvá.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 8. 2018 11:08

Jojo Revolut posílá CZK z nějakého účtu u Komerční banky.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 21. 8. 2018 12:08

Mr.Scully píše:Dotaz začátečníka: pokud budu mít na Revolutu peníze v CZK či USD a udělám bankovní převod do české banky, bude se to v naší bance tvářit v obou případech jako tuzemská platba?.

Pokud si posles usd z revolut do ceske banky a nebudes mit stesti ze oni pouzijou stejnou banku pro odeslani jako mas ty, bude to brano jako cizomenova platba. Vetsina bank nerozlisuje mezi zahranicni a cizomenovou takze to bude za tucny poplatek.
Chces-li usd smenit primo v revolutu na czk, pak to samozrejme bude bez problemu a bez poplatku. Jen pozor na max mesicni smenny limit v revolutu bez poplatku - 120tis czk
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 8. 2018 12:30

Jo, tak jsem to samozřejmě myslel, směnit napřed v Revolutu na CZK (pondělí až čtvrtek) a pak teprve poslat. nebyl jsem si jist, jestli mají v ČR vlastní účet. Do měsíčního limitu bych se měl vejít. Díky všem za vyjasnění :)
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 21. 8. 2018 20:15

Taky vam dosla ta zprava o kovove karte?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 8. 2018 20:37

jo ;-) (mám modrou beta business)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czaki 21. 8. 2018 20:38

Jojo, ale je to jen vějička jak nalákat lidi na premium účet...
czaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 8. 2018 21:05

Vypadá krásně, ale ten Premium je kromě kryptoměn a vyššího ATM limitu úplně k ničemu, co...
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luke_ 22. 8. 2018 07:47

Ja pouzivam kryptomeny a premium nemam.
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tlamik5 22. 8. 2018 14:27

k čemu vlastně používáš ty kryptoměny ?
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 22. 8. 2018 14:33

Jak posílají kartu, obyčejně nebo doporučeně? Slibovali mi doručení 20. 8. a zatím nic.
myšpulín
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků